• Krátkometrážní

Život plný malérů (1972)

Jeden z nejslabších Richardových filmů, za zmínku stojí snad jen etuda se spánkuchtivým boxerem a postava Laxova koktavého herce. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)

Návrat k rozumu (1923)

22 letá Alice Prin obnažuje ňadra a Man Ray na nich zkouší hru světla a stínu, což se zřejmě stalo ve filmu poprvé. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)

Lucy (2014)

Když nebudete tenhle film brát urputně vážně, královsky se pobavíte. A já doufám, že ho vážně nebral ani Besson. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)

Hudební balady Vadima Petrova (2014) (koncert)

Jeden z mnoha důkazů, že čím více toho člověk dokázal, tím skromněji vystupuje. Tady by se všechny ty dvouhodinové hvězdy měly mnohému co učit.

Jeden musí z kola ven (2011)

První půl hodiny jsem se snažila zorientovat v ději, další půl hodiny jsem se strašně nudila a pak jsem začala hrát hru „Odliš ty šedivé pány od sebe." Hlásím, že jsem odlišila Firthe od ostatních šedivých pánů. Chyba je buď ve mně, nebo v castingu, ale málem jsem se unudila k smrti. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)

O myšce a medvědovi (2012)

Mám ráda filmy o přátelství, u nich mi dokonce ani nevadí, že nejsou realistické a tak končí dobře. Jelikož tvůrci pochopili, že mezi lidmi by to takhle nikdy fungovat nemohlo, zvolili formát roztomilé bajky. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)

Mysterium tremendum (2015)

Netradičně dlouhá reklama na román o výtvarníkovi, který způsobil autonehodu. Takto to zní banálně, ale po zhlédnutí dokumentu se najde určitě celkem početná skupina diváků, která si Mysterium tremendum bude chtít přečíst. Pokud Křižka pracoval na objednávku z Turnova, odvedl pro Panteon skvělou práci. Jako dokument film nefunguje.

Sredni Vaštar (1981)

Výborný příběh dotváří Munzarova schopnost mimořádné práce s hlasem.

Past (1950)

Film samotný je na 4+, ale za nádherně slizce odporného gestapáka Mareše musím zaokrouhlit nahoru.

Jen 17 (2013)

Charlotte Ramplingová má ve filmu štěk. Část podzim je pokusem o instantní porno s velkou dávkou emulgátorů. Zima se snaží o dramatickou vyhrocenost a jaro o náznak psychologického dramatu. Jenže jarní podíl na snímku je příliš nepatrný, Ozonovi se nepodařilo rozehrát naznačené tóny, které mohly za něco stát. Film zůstává zajímavým pokoukáním pro milovníky lolitkovské krásy. Ostatním nemá co nabídnout.

Časové pásmo bylo změněno