• Krátkometrážní

Divoké rákosí (1994)

Výborně vykreslené charaktery hlavních postav ve filmu, který je studený jak psí šňupák a tříští se na pominutelné okamžiky. Přitom momenty, kdy je zmiňována válka nebo politika, jsou velmi silné. Jen po zbytek filmu absentuje příběh, takže vlastně není na co koukat.

Vražda v Orient expresu (1974)

Vůbec mi nevadilo, že pointu znám, stejně jsem napjatě čekala na rozuzlení.

Les Globe-trotters (1966) (seriál)

Vtipný seriál s mladými Rénierem a Meeksem je velice svižný, na což diváka navnadí již hudba pod titulky, v každé zemi dokáže připravit jiné dobrodružství a pánové jsou velmi sympatičtí. Vytkla bych jen choreografii rvaček, především ta thajská byla spíše parodií.

Love Story (1970)

Balancuje to stejně na hranici sentimentu jako kniha, ale navíc to má tu úžasnou Laiovu hudbu.

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Tupé melodrama s miniaturními stíny války, v němž jsou hlavní hrdinové neprůstřelní a němečtí vojáci se neumí trefit ani na tři metry.

Frida (2002)

Když chcete malovat naivně a surrealisticky zároveň, je asi nejlepší malovat sebe, pokud něco zkazíte, nebude vám model nadávat. A co dodat k filmu? Zajímavý životopis velmi zajímavé ženy má několik slabších míst, ale rozhodně nejsou natolik nudná, aby někoho mohla odradit od sledování tohoto snímku.

Dva bratři (2004)

Když je film milý, dokážu mu odpustit i to, že je sentimentální až hrůza.

Statečné srdce získá nevěstu (1995) odpad!

Ani čtyři stovky let britské kolonizace nezbavily Indy touhy po barevných cetkách, které jim zřejmě dodávají pocit domoviny. To by ještě nebylo nejhorší, za mnohem závažnější prohřešek v boji proti všem možným kýčům bych označila tento superkýč. Zcela stupidní příběh o tom, kterak jeden pidlooký mladík s odulými rty vyráží na cestu Evropou, během níž jen tak náhodou potká jednu dívku, která při zpěvu vydává enormně neluzné zvuky, je dokrmen tradičními indickými filmovými zpěvy a tanečky. Ona ho nejdříve nechce, on ji záhy chce, ona se do něj zamiluje, leč okolnosti v podobě despotického otce jim brání ve štěstí. A tak spolu hopkají, trdlují, občas hovoří hodně lámanou angličtinou a pozpěvují si. Nejzdařilejším úsekem tohoto filmu byly závěrečné titulky, ale čekání na ně se nekonečně táhlo. Kdo se k nim pronudí, je odměněn komickou vložkou v podobě souboje dvou nápadníků hlavní hrdinky.

Klíče na neděli (1993) (TV film)

Tak já nevím, hra je to vtipná, hrají v ní dobří herci, jenže to vůbec nefunguje.

V ložnici (2001)

Dalo se to natočit mnohem hůř, mohla tam být spousta zbytečných erotických scén a mohly tam být tuny sentimentu. Ale dalo se to natočit taky mnohem lépe, mohlo tam být kousek místa pro zapojení diváka, mohly tam být nějaké city a nemuselo to být studené jako Eureka.