Sherlock Holmes (2009)

Začátek nic moc, střed filmu celkem zábava, konec nuda. Na oddech by to bylo dobré, kdyby to nebylo tak dlouhé, že to člověka spíš znaví než odpočine:) Slabší tři.

Zahulíme, uvidíme (2004)

"Neboj, oni si jen tak vyjou. V zápase jeden proti jednomu kojota v pohodě skolíš.":) Ačkoliv scénář je hodně šílený a bizarní, Zahulíme, uvidíme je vcelku fajn ulítlá komedie u které jsem se většinu času bavil. Ani se mi nezdálo, že by vtípky klesaly k fekalitě či trapnosti, i když pár takových by se samosebou také našlo. Sousedka Marie dobrá;)

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Ale jo, mně se to líbilo víc než závěrečná část trilogie. Věřím, že vidět druhý a třetí film z Millenia ve správném pořadí, tak bych si je užil mnohem víc (hlavě tedy ten poslední, protože v tom jsem měl dost chaos). Pravdou ovšem zůstává, že první část (která stojí více méně samostatně) se mi líbila nejvíce. Jednou jsem se lekl tedy pořádně, to musím přiznat:) Lepší tři.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Bohužel "se to zamotalo se to zamotalo" a já myslel, že Dívka, která kopla do vosího hnízda je druhým filmem v sérii:( Možná právě neznalost jejího skutečného předchůdce způsobila, že valnou část úvodu filmu jsem se jen velmi těžko orientoval v ději. S postupem času to bylo lepší, ale i tak jsem byl mírně zklamaný, neboť kvality prvního dílu se zde dosáhnout nepodařilo. Jsem zvědavý, co bude uprostřed:)

Václav (2007)

Trojan je dobrý herec, občas toho ale bylo už moc... Škoda hlavně scény s tancovačkou a poté průvodem ke starostovi/předsedovi - v tu chvíli flm sklouzl až k trapnosti. Druhá polovina byla ale velmi dobrá, celkově za mírně lepší tři hvězdičky.

Góóól! (2005)

Šíleně vykalkulovaný film, který jede po absolutně pevně daných kolejích od začátku až po závěrečný hvizd. Chvílemi jsem si připadal, že vidím výukový pořad pro caparty začínající s fotbalem - ve scénáři jsou napěchované všechny modelové situace, co by mohly fotbalistu během kariéry potkat (zlí spoluhráči, hodní spoluhráči, zájem dívek, zranění, ne/podpora rodiny, ne/úspěch, ...). Přes to všechno považuju chvíle prožité při tomto filmu za příjemné a třeba pro tátu se synem je fajn se podívat na něco s jasným morálním poselstvím, něco co motivuje k cílevědomé práci a neobsahuje zbytečné násilí. P. S. Koukalo by se na to hezky s klukama z repre v hotelu Praha:)

Kámoš k pohledání (2009)

Při exování piva po partii pokru jsem si také musel jedno otevřít, no vzápětí mě skoro přešla chuť:) Oddechová komedie, která ve mně vyvolala několik hlučných salv smíchu (závěr druhého telefonátu s kámošem, přípitek mi byl jasný už po několika slovech atp.), na druhou stranu nic moc zvláštního či nového nepřinesla. Opět potěšil Thomas Lennon, kterého mám rád už od 17 Again a jestli mě někdo nepředběhne, tak mu napíšu biografii. Slabší tři, ale na relax ideální. P.S. Vydržte u závěrečných titulků, je tam malý bonusek.

Zaříkávač koní (1998)

Příjemný film. Je sice velmi dlouhý a plyne pomalu, ale to je vyrovnáno nádhernými scenériemi, dobrými hereckými výkony a uvěřitelným dějem. Bezva film k odpočinku a přestože koně moc nemusím, zde mi ani nevadili:) Tři a půl.

2012 (2009)

Zážitek o něco slabší než očekávání. Destrukce velmi, velmi pěkná, logika příběhu a jednotlivých scén blízko nuly (a to filmům, a zvlášť v takovém žánru odpustím leccos, jde tu hlavně o bezmyšlenkovitou zábavu, ale např. odlet z parku - to už byla opravdu příliš silná káva), dialogy jakbysmet a jednotlivé postavy, no to byla vůbec kapitola sama pro sebe. (Opět, v takovém typu filmu odpustím téměř cokoliv, ale proč tedy bezpředmětným blábolením vyplnil režisér tolik času? Že by nějaká forma zvrhlého humoru?:)). Celkem vzato průměrný film, slabší tři hvězdičky. P.S. Nedá mi to, abych nevzpomněl na nedávné Proroctví či starší Dotek medůzy - tam bylo těch katastrof pár, ale úplně se u nich tajil dech...

Norah Jones & the Handsome Band: Live in 2004 (2004) (koncert)

Solidní DVD. U mě ztrácí body hlavně díky přílišné "countryovosti" (Dolly Parton působí jako naprosto šílená koza, ale zpíva jí to dobře:)). K písničkám ve stylu Don't Know Why naopak nemám výhrad, takže proto tři. Líbil se mi i zajímavý začátek, kdy první píseň je natočena jakoby to byla zkouška po postavnení aparatury v prázdné hale, jde z toho příjemná, klidná a uvolněná atmosféra.