Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

Škoda jen, že Forman nenatočil raději alternaci s Zuzanou Stivínovou, protože ta mně přišla na divadlle mnohem lepší jako teta.

Nedodržený slib (2009)

44. KVIFF - Panejo. Nejlepší (zatim) film letošního MFF. Nevěřil jsem ani chvílemi, že se jedná o česko-slovenský film a že Jiří Chlumský, který zatim nic moc převratného nenatočil dokáže ukočírovat dílo takového rozsahu. Doufám, že se to doostane na LVY a posbírá je to všechny, zatim nejlepší film, co u nás, resp. na Slovensku vznikl. Výborná je volba hlavního hrdiny, který je výborný jak vizuálně tak herecky a jeho tvář mně osobně byla neznámá, což je nejepší. Další výbornou volbou bylo obsazení Romana Luknára do role kápa lágru. Sice jenom chvilku, ale z jeho výrazu a hraní mně běhal mráz po zádech. Fakt paráda!

Anděl u moře (2009)

44. KVIFF - Výkon chlapce i jeho filmového otce mně přišel perfektní, ovšem celý film spíše slabší. Možná, že není dobré vždy nic neříct přímo a trochu diváka usměrnit, asi sem blbej, ale já se v tom docela ztrácel

New Denmark (2009)

44. KVIFF - No... nevim. Mam z teho rozporuplne pocity, protoze sem cekal neco mnohem horsiho, ale nijak svetove to taky nebylo. Minimum dialogu docela fungovalo, si myslim, ale po technicke strance to bylo temer na amaterske urovni.

Ženy mého muže (2009)

44. KVIFF - Za zacatku to vypadalo vylozene slibne, ale potom to nedopadlo tak jak jsem si predstavoval, spise... nedopadlo to vubec. Porad jsem cekal na nejakej uzasnej zaver a originalni, ale neprisel. Slabota... *** za herce a atmosferu

Momentky (2008)

44. KVIFF - Dezo Ursiny byl persona a tuten dokument je mu myslim hezkym pomnikem a poctou. Mne osobne sa pacil moc

Lekce 21 (2008)

44. KVIFF - skutecne prazvlastni ale vlastne krasny film

Mistři (2004)

Film, který se naštěstí nebojí být jiný a má proto moje sympatie. Tvůrci se pokoušejí o metaforu na Česko a Čechy a přitahují ji za vlasy, abychom si to spíše uvědomili. To se nedá soudit, protože vztah k vlastnímu národu, je něco tak specifického, že se nedá shrnout v jednom filmu, přesto za to mají ode mě tvůrci velké plus, šli proti davu, proti konformitě, a snažili se jít do hloubky. Další z filmů, který dobře funguje jako celek, mám tím na mysli zejména to, že žádná jeho část výrazně nehapruje, a to ani směrem nahoru či dolu. Obvzláště transparentní je scéna, kdy je z hospody vyhozen Cikán a Němec.

Gran Torino (2008)

Jednoznačně nejlepší film roku (pro mě teda) který tak trochu zapadl, hlavně na oscarech a golden globes... škoda, škoda.

Muž z Londýna (2007)

Tento film jsem viděl ve Varech (2008) a přiznám se že sem z něj nebyl příliš nadšen, hlavně proto, že se tak vleče a úvodní dlouhá scéná, kde se ale lautr nic neděje, je nejhorší.