Rakka (2017)

Chaotická, nesmyslná dvaadvacetiminutová slátanina. Celý Blomkampův budget byl evidentně namačkán do pohyblivých šupinek nudných alienů, kteří koneckonců vypadají jako přerostlé ještěrky nebo děti Godzilly. Postavy jako Nosh a Amir byly vrcholem trapnosti a ani nesmrtelná Sigourney to nezachrání.

Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 (2021) (seriál)

Klobouček dolů před Muskem. Jen to krásně ukazuje, jak je tomuhle řemeslu oddaný. Něco podobného už jsme tu měli s Challengerem, který ale vydržel nějakých 73 vteřin. Už jen z tohoto důvodu to chce mít koule uspořádat podobnou akci.

Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Dobře sestříháno s opět kvalitním výběrem hudby. Dozvěděli jsme se tentokrát v podstatě jen reakce rodinných příslušníků a účastníků samotných, o samotném letu minimum. Příště by to mělo být o něčem jiném.

Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Začátek věnovaný především sympošovi Jaredovi a emotivnímu příběhu Hayley doprovázený skvělým hudebním doprovodem. Výborný mix dialogů z osobního života účastníků, dialogů zástupců SpaceX (samozřejmě i Elona) a záběrů z prvotních vesmírných výprav (1957, 1969 atd.) Závěr mi z nějakého důvodu nasadil husí kůži. Tomuhle říkám start.

Elon Musk: The Real Life Iron Man (2018)

Škoda. Těšil jsem se na dokument, dostal jsem víceméně promo na Muskovy firmy a jeho nejlepší produkty. Tím neříkám že jsou špatné, jen mi přišlo, jakoby tenhle "dokument" dělalo vyloženě jeho PR oddělení, než někdo zvnějšku. "Yes is yes, maybe is yes and a no is just a delayed yes."

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Asi se tady dá bavit o nejlepší sérii/svazku LD&R. Nebýt úplně posledního nesmyslného záchvěvu v podobě Jibara, bylo by to pro mě jednoznačné, takhle musím polemizovat, kruci.

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Ano, tato povídka skutečně ze série vyčnívá z mnoha důvodů. Kvalita je ten největší. Stačí si přečíst prvních pět slov od distributora - "Hluchý rytíř a mytická siréna". Lidi, notak.