Transformers: Zánik (2014)

Já si nemůžu pomoct, ale Bay to prostě na režisérském křesle umí (aspoň trošku, notak). Samozřejmě se opět jedná o jakousi vizuální nadílku s pokusy o zepičtění určitých momentů, které ve většině případů i vyšly. Hned od prvních chvil lze pocítit změnu ansámblu, přesto si stojím za tím, že Wahlberg nebyl špatný, i když Shia je prostě takovým maskotem tohoto univerza. Štěpán Jablonský skvělý jako vždy. Podtrženo, sečteno, pohodový sci-fi kousek na nedělní večer.

Avengers (2012)

Fanoušci Kapitána Ameriky, Hulka, Iron Mana, Thora a agentů z SHIELDU nemůžou být zklamaní. Charismatický Robert Downey Jr. a legendární Samuel L. Jackson dodávají nepřemožitelnému týmu ten pravý "šmrnc".

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Po skvělé a fanoušky milované knihy Hobit, se Tolkien o několik let později napsat druhé pokračování, z čehož byl ještě větší trhák a stal jedním z nejprodávanějších a nejúspěšnějších best-sellerů. Jackson se toho ujmul a v roce 2001 začal s natáčením prvního třetiny knihy s podtitulem Společenstvo prstenu. Jackson se snažil uplatnit (v té době) méně známého herce Elijaha Wooda, válečného veterána Christophera Leea anebo také Iana McKellena, který (zdá se) nezažil vše. Určitě Jacksonův doposud největší úspěch.