Malý pitaval z velkého města - Exoti (1986) (epizoda)

Na to, že případ opět trochu pod psa, tak skvělí herci a sranda to vyvažuje. Trochu mínus dílu je fakt, že pachatele známe už od začátku, což bere příběhu i tu poslední špetku napětí, která tam mohla být.

Mrtvý muž přichází (1995)

Idiotská katolická agitka proti trestu smrti. Ode dneška vím, že Tim Robbins je mi nejen nesympatický herec, ale i nesympatický scénárista a režisér. Těšil jsem se na dialogově vyšperkované drama, ale dostal jsem jen bezbřehou nudu už od začátku filmu. Tak bezbřehou, že mě od půlky filmu už vůbec nezajímalo, jestli se podílel na vraždě a jak moc, jestli ho popraví nebo nepopraví. Bylo mi to už šumák. Typický oscarový film... Ale Šóšingožrouti to nepochybně s velkou radostí opětkují.

Kriminálka Las Vegas - Všechno ostatní nech plavat (2008) (epizoda)

Nemám rád tyhle nedořešené případy - no, doufám, že se to v některém z budoucích dílů někdy dořeší. A doufám, že to nebude o dvě série později, až už si zas nevzpomenu, na který díl to vlastně navazuje   :(

M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion (2002) (TV film)

Hromada ukázek ze seriálu který notoricky dobře známe, místo aby dostali prostor samotní herci po letech. Škoda tohoto pojetí.

Serpico (1973)

On to vlastně asi moc není žánr krimi - spíš drama z policejního prostředí. Al hraje jako tradičně excelentně a je k sežrání, akorát se občas chová dost jako kokot - hlavně ke své partnerce. Těmi výbuchy vzteku mi časem jeho postava trochu začala lézt na nervy.

Zmizení (2013)

Tohle je jednoznačně především film Paula Dana, ze kterého nám pomalu ale jistě zraje nový Edvard Norton.

Batman (2022)

Wau a tohle že napsal a natočil ten stejný nýmand Reeves, co zmrvil druhý díl nové Planety opic a třetí díl téhož úplně zabil? Hmm... zajímavé. No asi už se chlapec trochu něco naučil. Myslím, že lze směle říct, že jde o nejlepší velkofilm posledních let. Má hutnou atmosféru, spoustu známých jmen viděných už dříve jinde (mimochodem Jeffrey Basquiat Wright začíná vypadat, jako černější brácha Ládi Menšíka v témže věku...), Colina F. tu fakt nepoznáte! a můj oblíbenec Paul Dano konečně dostal roli ve velkém filmu, které si bezesporu zaslouží a o kterém jistě jěště uslyšíme, byť se tady zrovna mohl předvést trochu líp - minimálně ve Zmizení předvedl, že na to herecky rozhodně má. Andy Glum Serkis sice taky potěšil, ale předchozí herci v téže roli u Burtona i u Nolena mi tam seděli určitě víc. Naopak John Turturro byl velmi příjemným překvapením. Celkově zkrátit aspoň o půl hoďky a místo 125 verze Batmana tentokrát ve stylu Seven, raději se stejným hereckým ansámblem natočit regulérní krimošku ve stylu Seven - bylo by to nejspíš za jednoznačných 5*. Třeba se někdy dočkáme. Každopádně po nedávném ultra útrpném zážitku z Jokera, byl tohle balzám na duši.

Vítejte v džungli (2003)

Seann William Scott - postava nejvíc na ranu v dějinách filmu. Chudákovi Rockovi zkazil celý film... No asi úplně nejen on - ono by to bylo dost blbý i bez něj, ale řekněme, že přispěl velmi výrazně  :-)) Dwayne je sice sympoš, ale na Arnolda prostě nemá, byť z těch potenciálních náhradníků, si stojí asi nejlíp. Jeho štěstí, že jeho další filmy jsou podstatně kvalitnější. Tedy některé...

Časové pásmo bylo změněno