Popluh

Popluh

Česko
Stepní vlk

• 21.11.2013  23:32

Hunger Games znovu a... jinak? A osobně trošku víc preferuji neučesanou roztřesenou jedničku Garyho Rosse před uhlazeným počinem Francise Lawrence. Jinak klasický syndrom dvojek, kde se nic moc nestane (a to co se stane jen s malými úpravami kopíruje jedničku) a které skončí tím, o čem se celou dobu mluví. Stopáž i tak uteče velmi rychle, herecké obsazení je parádní, ale až na pár výjimek nevyužité co se týče prostoru ve filmu. Průměr, který by s lepší (nebo alespoň nějakou) gradací a větším důrazem na emoce (Vražedná pomsta si hodně pomáhá Howardovou hudbou) příště mohl být lepší, takhle ale skončí v momentě, kdy se teprve začne dít něco zajímavého mimo zajeté koleje série. Ono se pak těžko něco vyčítá, když herci v první polovině hrají, že hrají, na což se lehce dá svést občasné přehrávání a strojený konstrukt druhé části se dá s přehledem svést na to, že se v podstatě jedná o strojený konstrut tvůrců her. Alibi v podstatě neprůstřelné. Z hlediska fantasy filmů zaměřených na teenagerky všeho věku a pohlaví je to ale pořád naprostá špička už jen tím, že se to dá brát vážně a i seriozně kritizovat. Jinak začíná být celkem zvrácené, jak si hollywoodská Mecca kapitalismu začíná vypomáhat lehce načrtlými socialistickými motivy ve své honbě za zlaťáky a novými výdělečnými značkami. 60 %

• 20.11.2013  08:26

Po guilty pleasure jedničce jasná degradace série, která se od útoku na teenagery směsicí cool mýtů, moderní technologie a super hlášek oddala do vod čistě infantilní zábavy pro nejmenší útočící na první signální hlavně fyzickým humorem plným pádů. Efekty občas kvalitní, občas jako oko na pěst, herci vesměs sympatičtí, ale nemají žádný prostor k tomu to prodat, hlášky až na pár pokusů žádné. Ambiciozní pokus (skvěle obsazená jednička, zavedený režisér osvědčených hitů) o nového Pottera se brzy promění přinejlepším v sérii direct-2-dvd béček pro nejmenší. A vypadá to, že zaslouženě.

• 18.11.2013  22:01
    Elysium (2013)

Rok 2013 je černým rokem pro původní sci-fi filmy. Škoda.

• 11.11.2013  19:37

Velmi příjemný a hlavně skvěle obsazený indie film, jehož největším výkonem je nalákání výborné herecké sestavy do tak neskonale neoriginálního a předvídatelného filmu. Neurazí, nenadchne, zabaví. Nenáročný film vhodný pro nenáročný večer.

• 4.11.2013  23:37

Chvílemi opravdu film hodný svého názvu. Po druhé kinoprojekci opravdu film hodný svého názvu. Po třetí projekci člověk nemá pocit, že by potřeboval vidět nějaký další film.

• 2.10.2013  10:32

Okouzlující vizuální podání v kombinaci s banálním podobenstvím separace menšin tvrdou rukou až hysterického konzervatismu s kontra-kulturním utopickým "happy-endem" tvoří asi jeden z nejpříjemnějších rodinných filmů pro všechny (nejen věkem) nedospělé.

• 27.9.2013  21:35
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Hodnocení pilotu: 50 %

• 24.9.2013  21:59

Vizuálně nejdrtivější film za hodně dlouhou dobu.

• 18.9.2013  08:39

Nesourodá směs gagů různé kvality, která se nějakým náznakem děje zabývá pouze úvodních 20 minut. Pak už sází jen na vtipy proměnlivé kvality a nechutnosti, plejádu známých tváří a "charisma" všech přítomných. Jo, při psaní musela být sranda, při natáčení ještě větší, ale z výsledného filmu se to jaksi vytratilo a zůstal jen rozpačitý dojem. Méně hulení a vzájemného honění vlastních pér (a trik) a mohlo to být o třídu lepší.

• 17.9.2013  17:21

"Ale počkej vole, když tam chceš mít tolik kůl vychytaných záběrů vykradených z jiných filmů, který jsou jakože art a hluboký, ale moc s ničím nesouvisej, jak pak chceš rozvíjet postavy?" - "To je v cajku vole, prostě všechny budou naprosto archetypální s předvídatelným rozvojem a pro jistotu všechny dějové zvraty budou klišoidní, aby se tam dalo narvat ještě víc nic neříkajících a střihově neukotvených záběrů proti slunci" - "Jasně vole, to bude indí pecka jak sviň, to pošlem do Sundace a Redford se z toho zesere". Aneb jedna geniální postava (Biaggio) a pár samoúčelných zbytečných eye-candy záběrů film nedělá.

• 25.8.2013  22:07
    Pot a krev (2013)

Bay se vrací v komornějším hávu, aby všem ukázal, že lze natočit dementnější film než druhé Transformers. A ono to funguje.

• 14.8.2013  19:41
    Byzantium (2012)

Nejdementnější film roku s brutálně špatným střihem. Nevěřil jsem, že to kdy řeknu, ale zlatý Stmívání. To alespoň v rámci svého vlastního světa (a v rámci světa filmu jako byznysu s jediným účelem) dávalo smysl.

• 5.8.2013  21:01

Nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděl.

• 1.8.2013  23:55

Trošku mě děsí, že z celé trilogie mám ve svých dvaadvaceti letech myšlenkově a pocitově nejblíže k těmhle čtyřicátníkům na "dovolené" v Řecku s dětmi...

• 25.7.2013  08:16

Absolutně neoriginální indie sci-fi, která vymete většinu klišé žánru a ničím nepřekvapí, leda tak absolutně se nehodícím koncem. A použít ve found footage filmu nediegetickou hudbu závání od tvůrců náznakem demence. Na druhou stranu chování postav není hloupé a řada scén disponuje hodně solidní atmosférou. I tak ale spíše zklamání.

• 17.7.2013  22:26

Nejzábavnější blockbuster letošního léta. McClanenovitější než poslední McClane sám, záměrně vtipný a skvěle pracující s různými prezidentskými klišé a podvratně chytřejší, než by se mohlo na první pohled znát. Roland má koule neamerické výroby naplněné popcornem té nejvyšší kvality.

• 10.7.2013  21:35

A(rt)vatar: Synecdoche, Robin Wright

• 8.7.2013  22:25
    Noc na Zemi (1991)

Earth, I love you.

• 4.7.2013  08:10

Kromě rozvleklého tempa v prostřední části (problematický blockbuster se stopáží 151 minut?) je hlavní problém filmu spíš morální. Hodně neuctivý přístup k jedné z největších a nejtrvalejších genocid v kombinaci s infantilním humorem Osamělého jezdce hodně sráží. Podobně laděný film s židy ve vedlejší roli by si jen tak někdo nedovolil, ale s indiány je to v pohodě. Jinak oddechový blockbuster, který si až na stopáž Verbinski zkušeně pohlídal, fungující jak po stránce humoru, tak i ve vážnější rovině, které se ale dohromady nedoplňují, ale spíš podrývají. Jestli ne tak úplně klasický western s Deppem, tak jedině Mrtvý muž.

• 1.7.2013  00:02
    Frances Ha (2012)

Woody Allens meets Jim Jarmusch meets David Bowie. Podvratná a chytrá indie komedie s až (ne)příjemně živými postavami.

• 26.6.2013  22:16

Film, který zabil vlastní potenciál. Miliony utopené v "tvůrčích neshodách" spíš než ve výsledném filmu, na kterém je hlavně znát nejistota ve vedení příběhu, což ale není Forsterova chyba, protože původně nejspíš vyprávěl tak trochu jiný příběh. Jeho režie je jinak parádní, velké CGI celky se nesnaží nijak prodat a pojímá je místy až nezvykle civilně, nechybí tomu atmosféra nebo napětí a některé scény jsou dechberoucí. Brad Pitt hraje jako o život, respektive o ty milony, co do toho narvala jeho společnost Plan B, a potvrzuje svoji (vlasovou) univerzálnost v posledních letech. On ani ten konec není špatný, jen je na zbytek filmu naroubovaný hodně špatným konstruktem. Isolated System od mých oblíbených Muse je jako hlavní motiv perfektní pro většinu situací, použít ale v závěrečných titulcích disco verzi disco songu (byť dokonalého) Follow Me místo Uprising, to už je napováženou. Z kvalitativního hlediska se jedná o jakousi (nezaslouženou) remízu. Šance na výhru byla velká, ale zůstala u producentského stolu, potažmo ve střižně. Nicméně Unrated verze celkový dojem vylepšuje.

• 24.6.2013  22:40

Mám rád sportovní dramata, mám rád všechen ten patos a klišé, mám rád oddechové romantické filmy, mám rád všechen ten patos a klišé. Mám rád Clintův "pop-nihilismus" cynického důchodce, jeho patos i klišé které s přehledem utáhne. Není to dokonalé, ale na nic si to nehraje, je to předvídatelné, ale mozek vás z toho bolet nebude, je to šablonovité ale za srdce to chytne a je to tak dokonale obsazené, že si to zaslouží i tu nezaslouženou pátou hvězdu. Not so guilty pleasure. A sportovní filmy beru jako ty správné pohádky pro dospělé a poslední dávku naděje, že jsem úplně nepropadnul cynismu. Všechno v nich končí tak jak má, k mé naprosté spokojenosti.

• 23.6.2013  20:36
    Antiviral (2012)

Brandon se potatil. Vizuálně chladné a podmanivé psychologické drama které rozhodně není myšlenkově prázdné. Jediné, co mě ale trošku zaráží (a možná i zklamává) je fakt, že Antiviral působivou psychologickou stránku nedoplňuje fyziologickou nepříjemností. Což by Cronenbergovi staršímu (a že se Brandon ani srovnání vyhnout nemůže) na začátku kariéry rozhodně problém nedělalo. I tak ale podařený film a velký příslib do budoucna, zvlášť poté co se tatínek pomalu ale jistě přesunul spíše na akademické pole.

• 23.6.2013  13:54

Nebe konzumní společnosti aneb stepfordská panička zasazená do katalogového ikea domu a práce účetního. Dlouhý rozvleklý film u kterého vám každý úsměv zhořkne na tváři ještě dřív, než se na ní stihne usadit. Severská dystopická alegorická depresivní vize západní společnosti.

• 20.6.2013  10:05
    Muž z oceli (2013)

Přesně to, co slibovali první teasery a čeho se zdál být dohled Nolana zárukou, se ve výsledku nekoná. Místo prokreslení charakterů postav a jejich vzájemných vztahů, jejich psychologie a možnosti přidání výraznějších náboženských nebo ekologických rozměrů, se tvůrci rozhodli všechno podřídit prostoru třetímu a těžkotonážní akci, která se ale kvůli své přehnané monstrozitě utápí v nezáživných digitálních celcích a nečitelných detailech za zvuků Zimmerových ohlušujících perkusí. Přitom potenciál ten film má, bohužel ho ale utopil v přeplácaných a prázdných akčních scénách, kde vám na postavách zkrátka nezáleží. Jen samotné zničení Kryptonu a Supermanovo dětství (zřejmě to nejzajímavější na celém filmu) by si zasloužilo vlastní film, souboj se Zodem o Zem a víru lidí by mohl přijít až v nevyhnutelném pokračování. Takhle se vše odehrává v chladných Malickovských flashbacích a veškeré vedlejší rodičovské, novinářské a vojenské postavy jsou naprosto archetypální, aby se film nemusel soustředit na jejich prokreslení, ale na to "hlavní" - destrukci v masovém měřítku. Uspěchaný návrat největšího superhrdiny se stal prázdným a špatným filmem bez špetky psychologie, který to nejzajímavější, co postava Supermana nabízí, potlačil do pozadí a pár rodičovských frází a zaměřil se na to nejméně zajímavé, co v podstatě nezničitelná postava nabízí, tedy akci. Superfail.

• 16.6.2013  22:51

Krásně natočený poetický příběh vyšeptaný do díry v chrámové zdi. Vizuální schránka jako chrám, ukrývající pod povrchem erupce emocí, které se na povrch dostanou jen jako lehké záchvěvy. Mistrovsky zrežírované a s dokonalým soundtrackem. Ne náhodou si Tom Ford k Single Manovi přizval Shigeru Umebayashiho.

• 12.6.2013  21:51

Poslední vládce větru jen nudil, Po zániku Země k tomu přidává i výsměch. Shyamalan dostal konečně peníze na původní verzi Stalo se, ale na dostřel se tentokrát dostal maximálně tak filmu s potenciálem zničit kariéru obou Smithů. Což není zrovna málo. Když scéna, která mohla být tou nejlepší a nejemocionálnější ve filmu (což sice nic moc neznamená) místo vizuální verze nabídne pouze tu ústní s důrazem na popis vizuálních vjemů, navíc hraničící s trapností, tak je něco špatně. A řekněte mi, jak je možné, že lidstvo je schopné obsadit vzdálenou planetu ve vesmíru, cestovat červími díramy a mít spoustu hi-tech hraček, ale není schopné vyvinout oblek, který by překryl lidský pach? Zvlášť když na tom záleží jeho přežití? Shyamalan je režisérským Benjaminem Buttonem, začal na dospělém vrcholu a postupně se propadl až k dětské naivitě a nesmyslnosti. A něco mi říká, že ještě neskončil. Utopených 130 milionů, které ve filmu nejsou vidět ani z poloviny.

• 11.6.2013  15:48

Blockbuster s velkým B a jeden z těch filmů, pro které byl stvořen IMAX formát. Paralelní universum vyneslo podceňovaný Star Trek z nerdovských hlubin na vrchol současné vysokorozpočtové produkce, což je především Abramsova zásluha.

• 9.6.2013  21:15

Netroufnu si říct, kolik titulů z kolika oborů člověk potřebuje k plnohodnotnému užití si filmu a následně možnosti film trefně okomentovat, nicméně je mi jasné, že k odsouzení filmu není potřeba žádný. Mě zůstala jen čistá fascinace a okouzlení, ať už Helen Mirren nebo úchvatnou vizuální stránkou.

• 9.6.2013  16:37

Těžko říct, kdo je větší žabař, jestli John Moore nebo Skip Woods. Totální degradace série proti které čtyřka ještě víc vynikne a její akce s truckem a stíhačkou je oproti všemu v Good Day To Die Hard vrchol reality. Scenář neměl víc jak 20 stran akčního balastu, východních stereotypů, šílených záporáckých zvratů a kýčovitých dialogů otec-syn. Moore zase krade kde může, ale ani to mu nepomůže, z akčních scén, které tvoří skoro celou část filmu vynikne jen pár záběrů, které se navíc dají spočítat na prstech pyrotechnika v důchodu. Špatný, hloupý a nudný film, kterému nepomůžou ani snaživí herci.