Marvels (2023)

Myslím si, že zdejší hodnotitelé to už trochu přehánějí. Ani je to slabá Marvelovka, ale zas taková hrůza to nebyla. Je to svižné, krátké a občas i vtipné. Mě osobně vadila ta indická princezna, která je děsně nesympatická. Nechápu marvelácké rozhodnutí svěřit režii ženě, která nemá s takovým druhem filmů zkušenosti a vlastně i díky tomu je to jedna z nejslabších marvelovek. Kašlete už na nějakou genderovou či jinou vyváženost a točte filmy pro lidi a hlavně pro zábavu.

Loki - Season 1 (2021) (série)

Po skončení prvního dílu jsem chtěl dát rovnou 5*. Takový nástup se jen tak nevidí a Loki byl prostě perfektní. K tomu mě překvapil Owen Wilson, pro kterého to byla asi jedna z nejlepších roli kariéry. Pak se to ale nějak zbytečně natahovalo, prekombinovavalo a na konci pátého dílů jsem si říkal, že dám hvězdy 4. Pak ale přišel díl šestý , který totálně pohřbil celou sérii. Dlouhý monolog ochránce času mě totálně uspal. Ve finále je tenhle seriál naprosto zbytečný a naprosto o ničem. Komu nebyl Loki sympatický, ať se na to ani nedívá.

Bankéř (2020)

Zajímavý skutečný příběh, který jak podle šablony: nic, vzestup, chamtivost, pád. Nebylo to špatné, ale ani kdovíjak úchvatné. Přišlo mi, že film volně plyne a herci v něm prostě vegetují, bez jakéhokoli zvratu, dynamiky, prostě nemastné, neslané.

Reacher - Season 1 (2022) (série)

Hodně jsem váhal mezi 3* a 4*. Jatka jsem četl a celkově jsem byl s adaptací spokojený. Reacher vypadá tak jak vypadat má, ale Ritchson mi nějak moc nesedl. Takový Cena by se tam hodil víc. Ostatní herci nehráli vyloženě špatně, ale že by byl někdo z kladných postav dvakrát sympatický nebo charizmatický, to se taky říct nedá. No a ve finále klasický problém filmové a seriálové tvorby posledních let, všechno se strašně a až zbytečně natahuje

Gran Turismo (2023)

Natočené je to opravdu pěkně, závody jsou super, vizuální stránka je fakt moc pěkná. Bohužel vizuál není všechno. Je potřeba také trochu toho herectví a to zde zajištuje pouze Harbour. Ostatní jsou jen slamění panáci. Osobně mi nejvíce vadil hlavní hrdina, což je špatně. Při castingu měli dát větší důraz na sympatie. Asi se raději znovu podívám na Le Mans 66.

Argylle: Tajný agent (2024)

Dlouho jsem neměl rozporuplnější pocity z filmu jako v případě Argyllea. Moc jsem se na film těšil, Vaughn je pro mě super režisér a představa Cavilla a Ceny v jednom akčním filmu byla více než lákavá. Ve finále to byl trochu podvod na diváka, protože tihle dva se na plátně moc neohřáli. Cena vlastně skoro vůbec. Pozornost tak padla na dvojici Howard Rockwell a za mě to byla velice špatná volba herců. To, že ani jednoho z nich nemusím je vedlejší, ale chemie mezi nimi prostě nefunguje. Rockwellovi šla aspoň akce, ale Howard byla příšerná a až nechutná skoro celý film. Prostě jak byste koukali na Shrekovu Fionu, zvlášť ve druhé polovině filmu. A v tom je asi největší průšvih. Délka filmu a ač je první polovina celkem svižná, vtipná i zajímavá, druhá polovina ztrácí dech a přechází ze zajímavého na hodně divné. Některé scény, byly prostě přes čáru a být jsem u Vaughna zvyklý na ledacos a jeho styl se mi líbí, tak tady totálně ujel. Dalo by se říct, že film je jeden velký výkyv. Nahoru a dolu a to ve všem, včetně akce a humoru. Zkrátit a vyměnit ústřední dvojici a bylo by to super, protože jak Cavill se Cenou, tak O’Hara s Cranstonem jsou prostě super a svoje role si evidentně užili. Každopádně zážitek ze 4DX v Cinema city byl super.

Lupin - Série 3 (2023) (série)

Ač byla třetí série natočená velice dobře, už mě moc natáhla, přišlo mi to zbytečné a nebavilo mě to.

Lupin - Série 2 (2021) (série)

Druhá série začala dobře,ale v půlce ztratila dech. Škoda.

610 metrů nad zemí (2022)

Byť mi byly obě hlavní představitelky tuze nesympatické, celkově se mi film docela líbil. Jelikož mám strach z výšek tak jsem měl skoro pořád husinu a udrželo mě to vzhůru, takže za mě dobrý.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Bohužel kvalita Postradatelných se propadla o dvě třídy. Celkově se mi to docela líbilo, akce byla slušná, prostě klasické béčko ala 80 a 90 léta, uteklo to jako voda a blbý dialogy se dají překousnout. Největším průšvihem jsou triky. CGI do očí bijící a tak si říkám, že už do toho nechtěl nikdo cpát peníze. Škoda že Stallone se moc ve filmu neohřeje a místo toho člověk musí zírat na příšernou Fox. Je to škoda, takhle pohřbít výbornou sérii.