Kobry a užovky (2015)

"Brašule, já mám plán...":))). Jsem moc rád, že vidím, že český film dokáže upoutat diváka, a naservírovat mu husté sociální prostředí rodiny, ve se jeden brácha snaží prodrat ze sraček okolí plného nul, ale právě okolí mu dává najevo, že je stejná nula jako on. A do toho druhý brácha, který je až na samém dně díky závislosti na drogách a gemblerství a první se ho snaží stále zachraňovat i když ví, že je to marné. Do toho, matka ožrala, babička, která na své "kluky" nedá dopustit. Prostě skvělé prostředí filmu, navíc pro mě díky vlastním zážitkům autentické. Ale co je nejlepší, že přes těžkost tématu si film nese lehkost bytí v podobě parádního humoru, kterého je první třetina filmu plná - ať už začátek filmu, kdy jde brácha "feťák" vykrádat chatky v pravé poledne a s obrovskými štípacími kleštěmi na zádech, nebo zejména, když "nuly" povídají, jak se brácha "slušňák" snažil podnikat s andulkami. To jsem fakt nemohl smíchem popadnout dech. Vynikající. Ve zbylých dvou třetinách filmu již drama vystupuje a humor logicky mizí, ale přesto se podaří opět odlehčit aspoň scénkou, kdy brácha "feťák" si místo fetu sežere hromadu prášků na erekci. Tím, že si film citlivě zachoval humor i v takových těžkých životních situacích, jako ve filmu a že tyto situace opravdu nastávají, což vím na vlastní kůži, tak smekám před tvůrci filmu. Rovněž hudba odpovídá situacím a prostředí a užijete si ji a zaryje se pod kůži. Více takových projektů.

Záblesky chladné neděle (2012)

Já byl spokojený. A vzhledem k tomu, jak slabé jsou mnohé současné české filmy, tak opravdu smekám. Je vidět, že se dá natočit sympatický komorní triler, kde těch pár herců má každý svou přetvářku a až do konce filmu nevíme, komu že máme fandit, protože všichni se jeví jako psychopati. Musím přiznat, že mám rád práci režiséra pokorného a herce Jaškówa a užil jsem si toho např. ve výborné a podhodnocené agentuře Puzzle či Expozituře. Chválím zápletku, kameru, hororové prostředí i tu hudbu, byť tu mnozí opakují, že se opakovala celý film, mě to nevadilo. Méně chválím výkon Petřekové, která chodila v kozačkách jak kdyby byl chroměj Žofre z Angeliky na chůdách:))), a také řadu slabších momentů filmu - schování kola pod "trávou":), sestavování lana z prostěradla, hrob pro pejska velikosti jak pro člověka, aby to bylo napínavé.... Ale co, já se dobře bavil.

Země zítřka (2015)

Všichni zde opomíjí hodnotit v tomto filmu jeho duchovní poslání. A to je pro mě to nejdůležitější. Proto jasné 4 hvězdy, přestože by se dalo filmu leccos vytknout. Ale "já chci krmit toho bílého vlka, ne toho černého", takže dám tolik hvězdiček, protože tento film to potřebuje, aby byl viděn a to nejen dětmi, pro které je určen, ale zvláště dospělími, aby si uvědomili např. to, jak se dá naprogramovat negativní budoucnost a jak přemění naše myšlení a naše myšlení je tvořívé a tak si sami pak tvoříme negativní budoucnost. Sláva pokrokovým duchovním myšlenkám. Takových filmů je jak šafránu.

Marťan (2015)

Po pro mě nepřekonatelné Gravitaci jsem se samozřejmě těšil i na Marťana. Navíc točeného ve Wadí Rám v Jordánsku, kde jsem si to taky hezky prochodil při mé výpravě do arabských zemí. S filmem jsem byl spokojen, jak s dějem, tak kamerou, herci. Ale nemohu dát 5 hvězdiček, protože tu bylo pár věcí, které mi nesedělo. Samozřejmě je z filmu zase vidět americké nálady a megalomantví, v tom smyslu, že mají člověka ve vesmíru, tak nejen amerika, ale celý svět to velmi rozrušuje a musí to zajímat. Taky se mi nelíbila moc hudba, Abbu vůbec nemusím a nějak mi to nesedlo. Nejlepší na celém filmu, jak Marťanovi tak Gravitaci je, jak se strašně snažíme proniknout s šílenou technikou a technologií s neuvěřitelným rozpočtem a neuvěřitelným vesmírným odpadem do vesmíru, místo aby jsme si udělali pořádek na vlastní planetě. Místo toho děláme bordel a odpad nejen na matičce Zemi, ale už i v galaxii.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jasně, můžu plakat nad tím, že: - film vlastně není až tak o Maxovi, - že neměl zcela žádný úvod ať už filmový nebo slovní- prostě hned honička, což u postapo filmu je velice zvláštní, - že to bylo bezduché, jen cesta tam a zase zpět - že Max už prostě není Mel atd atd. Ale já jsem viděl všechny filmy o Maxovi a já to prostě mám rád a jsem vděčný za další postapo film, za nářez bizarních postaviček, nářez bizarních aut a mašin. To prostě už k Maxovi patří. A děj u postapo filmů je stejně jen jediný....přežít:). Hudba, zvuky, kamera, výprava - super. Jediné co mi vadilo, byl ten konec, příjezd zpět do pevnosti - ten mi do toho nějak neseděl, odchod jsem Maxovi od Furiozi jsem prostě nevěřil, zvlášť když mezi nimi vznikla náklonost a chtěli založit nové společenství. Proč by šel Max pryč od jediného obyvatelného místa, kde stálo za to být? Aby si zachoval Max charakter věčného auto tuláka? Blbost. Aby to neskončilo, že se dva drsnáci mají rádi a žili spolu až do smrti? Asi.

Everest (2015)

Musím dát plný počet. Protože film mám stále v hlavě i 3 dny po shlédnutí v kině. To je pro mě ta nejdůležitější hodnocení, že se mi ten film dostal pod kůzi. Víc není třeba sdělovat. Líbila se mi moc kamera, herecké obsazení, děj... Super.

Žena v kleci (2013)

Líbilo a moc. Není potřeba bůhví jaká výprava, aby film byl kvalitní. I malý počet herců a vůbec komorní prostředí vyhovovalo. Zápletka i rozuzlení. Takové filmy mám rád. A a hlavní hrdina komisař Carl Morck mi svým ksichtem a stále jediným výrazem nasrance zcela připomínal Arnolda jako Terminátora nebo Conana, totálně bez mimiky:)))

Nic nás nerozdělí (2012)

Určitě doporučuji shlédnout rodinám, kde už si jeden druhého moc neváží či mají už druhého plné zuby. Tento film Vám vrátí pocit, jak cenné je mít rodinu a jak nám na druhých moc záleží, až když už je někdy pozdě. Jasně, je to doják, stačičslz, a pro mě jako otce dost depresivní, protože mám sám dvě děti a manželku, které miluji, takže se na to nehodlám jen tak brzy zase podívat, ale díky za ten film, který nám přiblížil hrůzy toho neštěstí v podobě tsunami. Herecké výkony dobré, děj, i když možná chudý a zbytečně natahovaný, tak ale dle pravdivé události.

Ex Machina (2014)

Libilo a moc. Má rád takové komorní filmy, pomalu plynoucí, klidně scifi. Bytost stělesňující umělou inteligenci - zahraná na výbornou. Caleb taky dobrý. Zaměstnavateli - Oscaru Isaacu jsem tu roli nějak nevěřil, ale nic, co by mi vadilo moc. Prostředí paráda. Sice člověk měl pár věcí, které mu nesedělo - např. že si nedovedl představit, že by o tomto výzkumu nikdo jiný než Nathan nevěděl. Někdo mu přece musel dodávat materiál na ty těla. A nechápu, že jednu umělou bytost si k sobě nepustí a je vždy oddělena sklem, ale s jinou tancuje, vaří mu a asi s ní i to..... víte co:). Ale třeba mi něco uniklo. Každopádně dobrý film s výbornou atmosférou a hudbou a krásnou Avou. Jsem rád za takové filmy, které dokazují, že se dá točit i bez nekonečných cifer dolarů a jen s pár herci, u kterých vynikne tak charakter role.

Labyrint (2015) (seriál)

Doplnění po asi 5 dílech. Dávám 4 hvězdy. Těším se na každý díl a to je dobré znamení. Donutil mi do toho filmu vůbec nejde a po pravdě, nemusím ho moc, ale tahle role je divná. Ale jinak seriál super.