Opičí muž (2024)

Za mě zklamání. Podobná totální hloupost jako John Wick. Co se týká bojových scén, tak Ong baku či Zátahu nesahá ani po paty. Pohádka o ševci Matoušovi, který dostával v ringu jednu nakládačku za druhou, pak se ale vzmužil, a aniž by měl nějakého trenéra, tak boxováním do pytle se zlepšil ve stylu na tolik, že porazil všechny, kteří s ním vyjebali. Kravina.

Sisu (2022)

...A já si to užíval od první chvíle do poslední:). Dává mi to úsměvný pocit, že ultra giga neporazitelní hrdinové, ale nikoliv alá marvel,, existují:)

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda) odpad!

Nedám ani hvězdu. Přestože po čtvrtým dílu jsem tento seriál odepsal, dal jsem mu ještě jednu šanci a přinutil se vydržet u dalších dvou dílů. Byla to chyba. Není zde akce, kecy Belly Ramsey a její ksichty fakt děs běs. Proč Tonyho partnerku nemohli nechat bělošku? Tenhle seriál mi přijde, jako když si ho zapnu na ps4, a dám obtížnost ne začátečník, ale bez vedlejších postav:). Prostě projdu lokaci, odklikám několik hlášek a na konci zastřelím jednoho záporáka, který vyleze a hurá na další level. Ovšem level co level horší a prázdnější.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda) odpad!

Vydržel jsem se dívat do tohoto dílu. Už nesleduji, ani nechci. Hrál jsem na ps4 jedničku i dvojku. Na seriál jsem se moc těšíl. Ale prostě toto nezkousnu. Tak strašný casting a herecké výkony ženských rolí....Fuj. Po čtyřech dílech se v tom seroši vůbec nic neděje. A prostě když vidím tu mongolku, co má představovat Ellie a její výkon a teď i výkon té nejnepravděpodobnější Kansas City, která je taková drsňačka vizuálem a herecky jako Kyslík ze seriálu Chlapci a chlapy. Ne Ne ne. Dal bych jednu hvězdu za snahu, ale když vidím tady to hodnocení celého seroše, tak dávám odpad, ať s tím nekonečným stromem hvězd zatřesu a něco opadá.

Rozhněvaný muž (2021)

Pokud má tento film 80% a já se na to kvůli tomu díval, tak jsem udělal chybu. A za mě si zaslouží 10%. Copak divákům nevadí takové nesmysly, které se ve filmu odehrávají? Hlavního hrdinu 7x postřelí, ale nikdo ze záporáků si nepamatuje jeho ksycht? Nikdo nezná jeho ksycht ani z firmy, převážející peníze? Když jim zastřelí 2 lidi, jednoho civila a jedno 7x postřelí, tak mám za to, že by byl mediálně známý a znali ho všichni.  Potom ty přestřelky, alá nasazenej záporák ze securitáků vystřílí díky jedné lsti všechny ostatní securitáky a záporáci se zase vyřadí navzájem.  A postřelený hrdina se nakonec objeví v pokoji posledního záporáka....to asi tomu dalo tečku a já si říkal, copak že nám měl tento film dát a co to mělo znamenat...

Muž taiči (2013)

U tohoto filmu nemá smysl čekat zápletku, bohatý děj, extra exteriéry, lásku, bla bla. Ne, je to film o ryzí akci, totiž bojovém umění, ještě zúžeji pojmuto na pouhé souboje v aréně. Ale to je přece stejně skvělé a stačí to. A když tu máme ještě charismatického Keanu Reevse, dále Tigra, od kterého by šampiona nikdo nečekal a taiči, coby smrtící bojovou disciplínu:), tak to prostě musí stačit. Za mě super, jen jedno mi vadilo, že hlavní hrdina, přestože dostal řadu nakládaček, tak mu neskápla ani kapička krce, ani rozražený čumáček či pochroumaná kostička... Na to, jak je útlý a křehký....toto bylo prostě takové zvláštní a docela mi to vadilo.

Anthropoid (2016)

Dávám s vypětím sil 2 hvězdy. Jednu za zachycení samotného atentátu a atmosféry a napětí při tom, a jednu hvězdu za část filmu od tohoto okamžiku, neboť to už pak má konečně spád a je tam mnoho zajímavých okamžiků, atmosféry a emočních pochodů hlavních protagonistů. Teď k tomu, jak se dá zkazit film, když o ryze českém tématu s českými reáliemi točí cizinci. 1) Poprvé jsem si u filmu přál, aby neměl titulky a byl dabovaný. Slyšet české herce mluvit rádoby angličtinou, a do toho nečeské herce skvělou angličtinou, to byl úděsný zážitek. Proč proboha nemohli zachovat autenticitu příběhu a mluvit česky, slovensky a německy a k tomu všemu titulky? 2) Herecké obsazení – dle mého katastrofa. Cillian Murphy v roli Gabčíka mi vůbec neseděl. Ten herec na mě působí hrozně žensky a psychicky vyšinutý. Ale do role vojáka? Navíc se domnívám, že pro tuto roli byl přestárlý. Další osoby z odboje podílející se na atentátu mi rovněž neseděli. 3) Atmosféra první poloviny filmu. Působí, jako že Praha je v podstatě super místo. Parašutisté tam chodí do šantánu, kde sedí i náckové. Můžou se producírovat po Praze, žít si v bytě v Praze na sakra vysoké noze... prostě mi to vůbec nesedělo. Tak proč tak chtěli zabíjet Heydricha? 4) Ostatní členové atentátu mimo Gabčíka a Kubiše jsou v podstatě jen šedé myšky ve filmu. Žádné představování, žádné věnování se těmto postavám. Jakoby neexistovali. 5) Už mě sere oslavování tohoto příběhu a jeho protagonistů coby hrdinů. Tak si to zopakujme. Anglie nás nechala ve štychu – mnichovská zrada. A podruhé nás málem vymazala z mapy právě díky nařízenému atentátu na Heydricha. Ne Heydrihc, ale Anglie je zlo. Muselo být jasné, co bude následovat za odvetu a že němci mají desítky takových kandidátů na jeho uvolněné křeslo. Že se nezmění nic k lepšímu, zato teroru, poprav, mučení, přibude o milion procent. Anglie takto rozhodla o masakru na českém národu a to se jí jednou sakra vrátí. Fuck off Anglie. O nás bez nás. A parašutisté? Ti, co vůbec nevěděli, co se v protektorátu děje, vypatlané zelené mozky jen, co chápou, co bude po atentátu následovat, ale protože nemají vlastní mozek, tak si musí vnucovat, že tato akce má smysl protože „je to rozkaz z Anglie“ a „ten musí splnit“. No děs a hrůza. Opravdu bych rád sdělil ostatním to, co osvícení už dávno ví: Že násilí plodí jen a jen násilí“. A to násobně. Proto už se lidé vzpamatujte.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jako veliký milovník žánru dospělé fantasy jsem si mnul ruce a po ódách na čsfd se vypravil na Krále Artuše do kina. Tématu jsem se docela bál, viděl a četl jsem už tolik variací na toto téma a upřímně jen málokteré bylo vydařené a uctyhodné. Ale díky za každý dobrý dospělý fantasy film. Říkám dospělý, protože těch je opravdu pořád jak šafránu. A když bych řekl dospělých a opravdu dobrých a vydařených, tak mi na jejich počet budou stále stačit jen prsty na obou rukou. Pojďme k filmu. Jak jsem řekl, k tématu se vyjadřovat nebudu, osobně nepovažuji za pozitivum. Jednoznačně nadšený jsem asi byl ze zvukové kulisy filmu, hudební doprovod byl opravdu na jedničku. Rovněž s výběrem představitelů hlavních rolí žádný problém, stejně tak s výpravou, kulisami....potud dobré a užíval jsem si to. Ale už během filmu i po jeho shlédnutí jsem zjistil, že toto dílo se do mého top rejstříku fantasy nezapíše. Důvody: 1) Schizofrenie snímání - já to opravdu nemusím - zrychlené snímání při akčních scénách či rychlé střídání různého času. Nezůstate pak ve mě z toho nic, protože to nejsem schopen snímat ty sekvence. 2) Poloha filmu. Měla to být temná fantasy? Nebo popkornová komedie? Nevím. Autor využíl obého a ve mě zůstal rozpačitý pocit. Temná fantasy - tu dělal Artušův strýc, bravo Jude Law, ať už svou polohou normálního člověka, či netvora. Také kulisy, atmosféra...to všechno to dokreslovalo. Na druhou stranu tu máme stálé a neuzdné vtipkování Artuše a celé jeho bandy a za jakékoliv situace. Chápu, že šlo možná o to tu atmosféru odlehčit, ale tak moc? Byla to už zase jen fraška jako protipól té hutné temnotě. 3) Sám Atruš respektive jeho představitel. A to tím zmíněným vtipkováním, ironií, chvástáním se. Prostě i když je ve sračkách, i když je sebehorší tragedie, tak stále jen vtípky a žádné niterní polohování stavu beznaděje, strachu, žalu...prostě necítil jsem to. V pasážích, kde se jde na sílu či ego či královské vyžařování, tak se hodil skvěle, v pasážích, kde bojoval sám se sebou, kde procházel zkouškami, kde trpěl, tak to bylo ubohé. 4) No a potom jsou tu takové ty nešvary jako u dětských fantasy, kdy prostě když vím, co vážil středověký meč,navíc v tomto případě obouručák, nikoliv bastard, tak je to k smíchu, když ten meč bere do ruk a nese malý klučina, nebo když ho "Malíček" z hry o trůnu předává krály dvěma prstíky. Dále samotný Excalibur měl být především symbolem. Zde je z něj však udělán kouzelný vražedný nástroj, který nám bohužel tím sděluje, že zlo máme oplácet zlem a mít v ruce takový meč, tak se z nás stane také netvor. A tedy to naprosto kazí charakter Artuše z legendy. Takových to věcí by se jinak vyspělý film měl vyvarovat. 5) A nakonec pro mě fatální prázdné místo. A to Merlina. Po něm tu není ani vidu ani slechu. Ach jo. A tak dávám nakonec jen tři hvězdy a stále vzpomínám např. na Barbara Conana, který tento film překonal svojí hutností a atmosférou či Pána Prstenů, kde se také vtipkovalo, ale když bylo zle, uměli to herci procítit a dýchalo to z nich lépe, než z Artuše. A jsou tu i jiné, ale netřeba jmenovat.

Oko bere (2008)

Dannyho parťáky fakt nemusím, zato toto se mi líbilo moc.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Dávám 3 hvězdy a to za své děti. Nemohu si pomoci, ale přišlo mi to vysloveně vyrobené na zisk a ne pro děti pro jejich zábavu. Je to prvoplánovité, vykrádající filrm Avatar a nuceně moderní - hudbou, odkazy, různými věcmi moderní doby ala beruška coby tiskárna i diktafon i sken dohromady. Prostě žádná nostalgie, musíme být moderní. Také mi nepřišlo vyvážené to, že ve filmu přišla o život Šmoulinka a pak se zničeho nic opět stvořila:). To mi přišlo moc syrové vzhledem k malým dětem a znovuvzkříšení takové z ničeho vzniklé. Ale vizuální stránka filmu a celkem děj je v pořádku a malé děti můžou být spokojeni.