Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Doktorka Quinnová i Sully měli v tomhle seriálu tak silně vyvinutý morální základ a smysl pro čest a spravedlnost, že by i Mirek Dušín a jeho Rychlé Šípy bledli závistí :-) Byl celkem zázrak už jen to, že se vůbec dva takový lidé zvládli potkat, protože byli zaručeně jediní s těmito vlastnostmi v té drsné době. Místy dost naivní, později nekonečné, přesto průměrné....

Babovřesky 3 (2015)

Od odpadu třetí díl zachránil pouze fakt, že jsem byl na slavnostní předpremiéře a pobavil jsem se vystoupením tvůrců na živo, které v kině proběhlo. Jinak zoufalství nejzoufalejší, jak jsem se občas v předchozích dílech pousmál, tak zde jsem měl tvář pokrového hráče, po celou dobu promítání. Tohle snad ani nemůžou myslet vážně??? Jediné co mne uklidnilo, bylo Troškovo ujištění, že do 4 dílu se určitě nechystá! Návštěva pouze na vlastní nebezpečí :-))

Napola: Hitlerova elita (2004)

Celkem zajímavý film, bylo až zarážející sledovat, jak si němečtí mládí chlapci nechávali dobrovolně vymývat mozky, vtloukáním nacistické ideologie a z celkem rozumých hochů, se postupně stávaly bezmyšlenkovité ovce, které jen tupě plnili leckdy nesmyslné úkoly. Zajímavý výběr hlavních představitelů a exteriéru pro natáčení, protože hrad Bouzov byla jistě velmi dobrá volba a do děje dokonale zapadl. Myšlenkový odkaz filmu, morální dilemata hlavního hrdiny a jeho postupné vystřízlivění, jsou vlastně ústředním motivem. Vyobrazují tu skutečnost, kdy realita války a nacistické ideologie, byla běžnými lidmi vnímána i velice negativisticky, ale ne každý se dokázal vzepřít a proti těmto metodám postavit!

Malý velký hokejista (1982)

Tehdy ještě Gottwaldovské filmové ateliéry, dali možnost vzniknout tomuto sportovnímu filmu z hokejového prostředí. Jako nacti letý kluk, jsem na něj koukal s velikým nadšením, je to totiž jedna z mála příležitostí, kdy měl český vlastně československý kluk, možnost vidět zákulisí dětského hokeje a tu všudypřítomnou dřinu, která ho provázela Celkem hezký rodinný film, na nedělní odpoledne.

Vzhůru do oblak (2009)

Přiznejte si sami u kolika filmů zažijete směsici tolika emocí, aby jste si během řekněme dvou hodin zažili pocit smutku, zábavy, porozumění a dobré nálady a z kina odcházeli plní emocí!? A to vše navíc díky animáku.... zažili ste to?

Góóól! III. (2009) odpad!

To jsou teda konce! První díl vzali do rukou američani, byla to bomba! Druhý díl, si vzali za úkol zvládnout britové a bylo to opět skvělé! Děj zůstal otevřený, čekal jsem co přijde... Třetí díl, nastoupili němci a stalo se přesně to čeho jsem se obával. Totální sračka! Co tohle pro boha je? Dějově to s prvními dvěma díly nemá společné naprosto nic, kromě okrajové role Santiaga a jinak je film kvalitativně na úrovni Kobry 11 a jiných hrůzostrašných německých výtvorů! Kdo tohle dopustil, aby trilogie byla završena takovouhle hrůzou? Děsné!

Góóól! II (2007)

Pokračování dokonalého vyobrazení současného vrcholového fotbalu a pohled do zákulisí a soukolí tohoto mohutného byznysu! Pokračování cesty mladého Santiaga až na vrchol fotbalového olympu... Real Madrid! :-)

Góóól! (2005)

Ano tohle je anglická Premiér league, nejlepší a nejůspěšnější fotbalová liga na světě. Příběh který se nám tento film snaží odvyprávět není třeba pravdivý, ale podobnou cestou jakou se vydává Santiago na svůj vrchol, se tam jistě dostalo i mnoho dnešních skutečný hráčů. Škoda jen, že tvůrci této trilogie film v podstatě ukončili druhým dílem, protože ten třetí na ten předchozí naprosto nenavázal a nechal děj zcela otevřený a nedokončený!? Přesto alespoň za 2 díly nemohu jinak, než dát čtyři hvězdy

Vysněný cíl (2001)

Barry byl dokonalý trenér! Naprosto přesně odhadl potenciál mladé nelegální migrantky, která den co den běhala kolem jeho domu, kilometry a kilometry za svojí obživou. Ujal se jí a nastavil hodně vysokou tréninkovou laťku. Maraton přátel není obyčejný maraton, je to více než dvojnásobek klasické maratonské délky v naprosto odlišných klimatických podmínkách! Tenhle film vyobrazuje neúnavný boj, touhu a snahu po dosažení životního cíle, uznání a úspěchu! Pokud někomu filmy z prostředí běhu a sportu obecně nevadí, tak se u tohoto snímku určitě nudit nebude!

Hokejový zázrak (2004)

Konečně to Viktorovi Tichonovovi někdo ukázal a pořádně napráskal té jeho sborné! Tenhle film je dokonalou ukázkou toho, jak se díky talentu a pořádné dřině můžete dostat na úplný vrchol. Kurt Russell se své role who zhostil nadmíru precizně a bylo vidět že si na ní dává opravdu záležet. Pokud si pustíte film o filmu, který je součástí bonusů na disku, budete až žasnout z jakou přesností byli každé jednotlivé útoky a herní situace natáčeny! Alespoň podle mne, je tohle jeden z nejlepších hokejových filmů všech dob!