Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tak Gibson nám povýšil latku náboženských filmov na novú úroveň. Vo filme nie je jediná sekunda, ktorá by nebola venovaná Bohu, avšak cez tú surovosť je film vtipný, romantický a dojímavý zároveň a presne dávkovaný tak, ako má byť. Rozmýšľal som aj nad piatou *, ale tá komickosť záverečnej 5-minútovky boja ma vrátila späť na Zem.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Najslabší Cruiseov počin široko-ďaleko, ktorý trpí najmä riešením rodinných problémov, na úkor akcie a logiky.

Učitelka (2016)

Nečakane kvalitný počin, v ktorom sa môže nájsť mnoho z nás. Niečo ako 12 rozhnevaných mužov na slovenský/český spôsob. Výkony na čele s Mauréry výborné a keby bol trošku viac vygradovaný koniec, ako pri vyššie spomenutom filme, nad piatou * by som vážne pouvažoval.

La La Land (2016)

Obyčajná retro romantika s neskutočnou formou, ktorá bez problémov zatieni aj obsah. Do toho veľmi sympatickú ústrednú dvojicu a obohraté muzikálne melódie a Akadémia sa môže zblázniť. Romantická línia je fajn, aj nečakaný záver, avšak už to bolo na mňa veľmi dlhé. Ale Chazelle má aj veru talent, to sa nemôže poprieť.

Vikingové - Křižovatky (2017) (epizoda)

Ja len dúfam, že z uctievača starých božstiev Flokiho nám nakoniec neurobia turbanohlavca, lebo hodím šabľu.

Vikingové - Všichni jeho andělé (2016) (epizoda)

Hirst je imbecil. Na smrť obľúbených postáv som už zvyknutý z GoT, ale žeby si spravil päť častí iba na to, aby jednu z najviac badass seriálových postáv vôbec ponížil, urobil z nej zradcu, zbabelca a hlupáka, to už je veľa aj na mňa. Tak Ragnar sa nakoniec do Valhally nedostane...

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Skvelá Eastwoodová réžia dokáže vydolovať neskutočné množstvo emócií aj z neuveriteľného, ale trochu jednoduchého príbehu o tom, že či si spoločnosť viac cení zachránených životov, alebo drahú poistku za zničené lietadlo. Príjemná dĺžka filmu, žiadne naťahovanie, iba výborný Hanks a tiež ostatní herci.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Asi najdospelejší film Star Wars a keby to bolo trošku kratšie dal by som 5*. Slabinou filmu je tiež to, že proste všetci dobre vieme, ako to dopadlo, ale zas na druhej strane naozaj nikto nemá istotu prežitia. A do toho fantastický záver, ktorý mal všetko - akciu, romantiku, vtip, ale najmä Vadera! Nestratili sa však "klaďasi", z ktorých som mal najradšej robota K2.

Vikingové - Dvě cesty (2016) (epizoda)

Bjorn sa nechal zajať úplne ako hlupák a dúfam, že pre Ragnara chystá Hirst čosi veľké, pretože ma prestáva baviť, akú trosku z neho spravil.

Westworld - Zapomenout (2016) (epizoda)

Totálna vata, robená iba kvôli posledným 15tim minútam. A postava Thandie ma fakt už serie, z ničoho nič si s nou nevie nik poradiť.

Časové pásmo bylo změněno