Pod rouškou noci (2016)

Affleck akoby chcel natočiť komiksovku o boji proti útlaku černošského obyvateľstva a nie serióznu gangsterku. Jeho hrdina je taký klaďas, že každé jeho ublíženie je celou ďalšou scénou ospravedlnené, aby sme si náhodou niečo zlé o Benovi nemysleli. Naivné a príliš dlhé, postavy až na Gleesona nezaujímavé.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Ali Larter má snáď najlepšieho agenta v Hollywoode - jej postavy sa zázračne vracajú na scénu už od dôb Hrdinov a stále je to umelé a divné. Film je naozaj stupidita, triky hrozné a o napätí nemôže byť ani reč. Záverečný twist síce dodal sérii aký-taký zmysel, ale aj tak je to strašná nuda a pri detinskom chovaní postáv som žmúril oči.

Zrození národa (2016)

Parker z toho chcel mať druhé Statočné srdce, avšak to by musel Nate Turner zvládnuť toho viac, než pobiť pár desiatok neozbrojených farmárov, ich žien a detí. Na druhej strane pohľad do ťažkej doby, keď musel každý černoch pracovať je vykreslený dosť dobre a vzťah otrokárov k ich sluhom veľmi reálny, keďže v tej dobe Afričanov považovali iba za nástroje a svedomie ich veľmi neťažilo.

Co jsme komu udělali? (2014)

Pohodová komédia o liberálnych Židoch, moslimoch, či černochoch, ktorí samozrejme svoje náboženské presvedčenie nestavajú nad francúzske zákony. Takže trochu naivná rozprávka, ktorá má Francúzov presvedčiť, že aj keď si nechali uťať končatiny tri, stále majú ešte jednu, ktorú by mali obetovať pre roz(pad)voj ich kultúry.

Assassin’s Creed (2016)

Ani neviem kedy sa to skončilo. Fassbender sa zrazu ocitne v labáku, ponáhaňa sa v stredovekom Španielsku a zrazu koniec. Žiadne zaujímavé postavy, ani vysvetlenia prečo sa vlastne naháňajú a kto je kto. Ani neviem čo môžem pochváliť. Možno tých pár parkourov, ale nič iné ma nenapadá. Je to akoby pilotná časť k seriálu, kde tvorcovia sa snažia diváka navnadiť tým, že mu nič podstatné nepovedia, avšak na celovečerný film je to proste slabé ako čaj.

Underworld: Krvavé války (2016)

Keď som videl tých homoupírov, začal som mať pocit, že pozerám Twilight a nie špinavý Underworld. Všetko je uhladené, krásnučké a čisté, úplne mimo série. Pravý Underworld sa predsa odohráva v kanaáloch, kde bolo plno špiny a tmavých zákutí a nie v kúpeľoch plnom albínov kristepane! Awakening síce odbočil, ale stále to malo atmosféru techno-thrilleru, plnom monštier a o napätie nebola núdza. Aj Kate je tu akási nevýrazná, ostatní za nič nestoja. Záporák nulový. A hoci tu o to nejde, dejovo je to nelogické a nenáväzné na seba.

Mlčení (2016)

Najtichších 160 vo filme, aké som zažil. Veľmi ťažká látka, ktorá keby nebola zasadená do Japonska, nemala by hodnotenie ani také, aké v súčasnosti má. Žiaden soundtrack, len výborný Garfield a jeho myšlienky, ktoré však k ničomu podstatnému nevedú. Je to iba časť dejín krajiny, ktoré si nechcelo dať kožu za lacno a kresťanskí misionári tomu nemohli pochopiť.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tak Gibson nám povýšil latku náboženských filmov na novú úroveň. Vo filme nie je jediná sekunda, ktorá by nebola venovaná Bohu, avšak cez tú surovosť je film vtipný, romantický a dojímavý zároveň a presne dávkovaný tak, ako má byť. Rozmýšľal som aj nad piatou *, ale tá komickosť záverečnej 5-minútovky boja ma vrátila späť na Zem.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Najslabší Cruiseov počin široko-ďaleko, ktorý trpí najmä riešením rodinných problémov, na úkor akcie a logiky.

Učitelka (2016)

Nečakane kvalitný počin, v ktorom sa môže nájsť mnoho z nás. Niečo ako 12 rozhnevaných mužov na slovenský/český spôsob. Výkony na čele s Mauréry výborné a keby bol trošku viac vygradovaný koniec, ako pri vyššie spomenutom filme, nad piatou * by som vážne pouvažoval.