District 9 (2009)

Dokonale zvládnuté sci-fi dielo. Koľko že to stálo??? Čože?! Tak ešte jednu * prihodím. A dúfam, že bude za rok aj dvojka s 300 miliónovým rozpočtom a o hlavnú úlohu sa pobijú Cruise so Smithom.

Občan Kane (1941)

Technicky na svoju dobu brilantné dielo. Na úvod musím povedať, že čakal som niečo silnejšie. Takto sa len stretávame s vyšetrovaním novinárov čo znamená posledné slová najmocnejšieho muža Ameriky "Rosebud". Niektoré odhalenia boli zaujímavejšie iné menej. Možno ak si to pozriem viackrát tak ma aj viac zasiahne ten koniec.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Niekdy sa mi zdá, že Rowan s tou svojou mimikou až príliš tlačí na pílu-čo však nič nemení na tom, že je to veľmi vtipný seriál s trefnými hláškami. Tento druh humoru však asi neocenia všetci. A český dabing je naozaj tragický. "Edmunde, budeš s náma bojovat?!" - "Proboha ne!Myslel jsem že budu bojovat s nepřítelem!!!" - "Doufám, že ho nepostavíš blízko mně."

Ruslan (2009)

Naozaj ten koniec to pochová všetko dobré čo sa na filme (mohlo) očakávať.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Akcia za 5*. Skvelá popcornová jazda s podstatne menej mutantmi a ešte menej super-lietadiel a iných sci-fi sprostostí mi robili radosť. Jedine sa mi nepáčilo niekedy dementné správanie postáv a prílišné zviazané ruky, tak aby to nadväzovalo na X-Menov. Vynikajúco vybraní záporáci. Dúfam v pokračovania

Superman: Soudný den (2007)

Nuž som čakal niečo lepšie. Takto mi ostávajú v pamäti dve efektné bitky a nefungujúci záver. A Superman vyzerá ako Superocker určite oveľa lepšie ;-)

Nezvaná (2009)

Dávam 3* za celkom podarené napínavé scény. Neskutočné je, že koniec absolútne nerezonoval s ostatným dejom. Ale mohlo to byť aj oveľa horšie.

Skrytá identita (2006)

5* dávam za ten infarktový záver, aj ked s takýmto obsadením a režisérom to nemohlo dopadnúť inak. DiCaprio tu potvrdzuje že je najlepším hercom svojej generácie.

Millerova křižovatka (1990)

Takú akčnú gangsterku som ešte nevidel. Všetko sa tam zbehne naozaj rýchlo.