Blade Runner (1982)

Kult, pri ktorom nechápem dôvod privlastnenia statusu. Hrdina, ktorého vinou vlastnej nerozvážnosti skoro vždy záporáci predčia a iba kvôli ich malým IQ z toho vyviazne vždy živý. Páčila sa mi akurát depresívna atmosféra budúcnosti a hodiaca sa "pinkfloydovská" hudba. Ale ten slávny odkaz medzi riadkami som tam vážne nevidel...

Za borovicovým hájem (2012)

Tento film má tak 3x viac minút, než by mal mať a ŽIADEN komplikovanejší dej, ktorý síce spomínajú tunajší užívatelia, ale ja som ho tam nepostrehol. Ženská odmieta otca svojho syna, ale po "nejakom tom prekvapení" už je z nej milujúca ženuška, ktorá obviňuje všetkých okolo len nie toho svojho kriminálneho ex-frajera. Ach... A tá odplata a všetko okolo toho, to je viac over-the-top než Diesel preskakujúci mosty. Pre mňa jediné, prečo sa to oplatilo pozerať boli herci.

Babadook (2014)

Horor s výbornou depresívnou atmosférou a veľmi dobrými hereckými výkonmi. Jedine to strašné decko... to by letelo z auta po 10 minútach.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

1.SÉRIA - Celkom slušný začiatok, pravdepodobne najlepšia séria [84%] 2.SÉRIA - Rozvíjanie vzťahov, ešte stále mám rad všetky postavy, aj keď perverzáka Howarda najviac :D [80%] 3.SÉRIA - Niektoré postavy mi začínajú liezť na nervy. Hlavne pokrytecká Penny a pomaly už aj opakujúci sa Sheldon [75%] 4.SÉRIA - Vlastne stále to isté, ale baí ma to. Zatiaľ. [70%] 5.SÉRIA - [80] 6.SÉRIA - Niekedy ma už štve ten teror, ktorý schytávajú chlapci od svojich žien... a sú väčší lúzri, než na začiatku. 7.SÉRIA - Po Vianočnej časti je to úplne iný seriál. Viac postáv, očividne viac peňazí a komplikovanejšie vzťahy. Nie je to ono...

Železná srdce (2014)

Drsne chlapácky film, ktorému k dokonalosti chýba už len výraznejšia hudba a neheroizovanie postavy Brada Pitta. Prekvapivo najlepší sa mi zdal Shia, ale aj ostatní k nemu nemali ďaleko. Ayer nesklamal, ako u neho býva zvykom, postavy som si naozaj obľubil a cítil každú guľku, čo okolo nich presvišťala.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Nič som od toho nečakal a nakoniec som zostal spokojný. Začalo sa to síce ako pomalá krimi dráma, ale následnou dávkou romantiky a streľby to v mojich očiach dosť stúplo. A najmä to malo výborných hercov, ktorým roly presne sadli.

Bunraku (2010)

Divný film s divnou hudbou a divnymi postavami a najhoršou bojovou choreografiou, aku som za posledné roky videl.

Transformers: Zánik (2014)

Aspoň, že to malo prehľadnú akciu, lebo tých 165 minút by som prežil ťažko. Wahlberg je sympaťák, ale pripadalo mi, akoby ho rola dosť nudila a vlastne asi jediná, kto svoju rolu zvládol bola tá blonďavá sexica z Posledného vládca vetra. Prinajmenšom hrá lepšie než Huntington. A čo sa týka príbehu ten je tak komplikovaný s toľkými postavami, že vážne už nik netuší, čo má robiť, tak sa jednoducho všetko hádže do vzduchu. Ale páči sa mi, že Bay napriek všetkému digi-bláznovstvu stále preferuje reálne výbuchy. Je to klasa a škoda ho, aby do smrti zostal pri robotoch.

Pod zemí (2014)

Za málo peňazí veľa strašenia. Akurát vyriešenie rébusov na konci je asi príliš jednoduché a postavám chýba akýsi strach z neznámeho, až pud sebazáchovy, čo veľa divákov môže znechutiť. Ja som si užil pár ľakačiek a tiesnivú atmosféru podzemia.