Pompeje (2014)

Sopka je spravená veľmi pekne, ale všetko mi tam prišlo akési lacné - kulisy, dej, bitky. Všetko 100x videné v oveľa lepšom podaní už skôr. Pri chovaní postáv sa snáď ani neoplatí si ťukať na čelo.

Ptačí úlet (2013)

Zo začiatku dosť dobré, až kým sa z toho nestala akási divná vegetariánska agitka.

Temný stín nad L.A. (2002)

Mne to viac pripomenulo Street Kings, dobrý námet, ale rýchlo vyriešený. Od iných príbehov sa to odlišuje zasadením do časov černoského rabovania L.A. po spacifikovaní Rodneyho Kinga. Strata času to nie je ale určite, jedna prestrelka v strede filmu a hneď by to bolo lepšie.

Rohy (2013)

Neviem čo to vlastne malo byť, či horor, komédia, dráma, fantasy? Dávkované to je v takom množstve, že niet sa čoho chytiť. Akurát ma pobavila schopnosť detektora lží. A je to aj príliš dlhé, nudil som sa a prial som si, aby to už skončilo.

Chraň nás od zlého (2014)

Slušný nadprirodzený krimi s výborným záporákom. Ten herec urobil pol atmosféry filmu.

V oku tornáda (2014)

Bolo to... divné a vôbec nehodiace sa do kinodistribúcie. Okrem efektov všetko bolo proste na smiech - dialógy, zápletka, výkony,... jedine triky celkom slušné.

Strážci Galaxie (2014)

Zo všetkého najviac mi to pripomenulo Riddick: Kronika temna a teda vôbec nechápem prečo má tento film o toľko lepšie hodnotenie? Jedine to bude ústrednými hrdinami, ktorí sú sympatickí, ale celkovo mi to tam príde všetko neoriginálne a skopírované z všetkých rôznych sci-fi. A ani s tými rasami si teda nedali tvorcovia veľa námahy s fantáziou, sú iba inej farby, čo mi prišlo dosť divné. Ostanem na 3*, keďže je to zábavná blbina, ale trochu dlhá na takú jednoduchú zápletku.

Sweetwater (2013)

Čudujem sa, že ten farár tam vydržal tak dlho, keď už aj tak každému liezol na nervy a musel prísť až Harris, aby sa sily vyrovnali. Inak vcelku slušný film s dobrými postavami a dobrým finále.

Želvy Ninja (2014)

Už mi tam chýbali iba transformeri, aj keď od robotického Shreddera som to každú chvíľu čakal. Všetko sa tam ničí a vybuchuje, že nie je čas ani na tú osudovosť keď sa stretne Oroku Saki s Hamatom Yoshim na férovku. Koľko častí sme na to v komiksoch čakali? A tu je to odbavené hneď na začiatku. Aj Leonardo je najmenej výrazným členom štvorice kory... skôr by som povedal, že majú viac spoločné s opicami. Ale Megan sa tam hodila aj keď to s tým botoxom očividne preháňa. Suma sumárum veľký rozpočet je vidieť, nie je to celkom zlé, ale niečo tomu oproti pôvodnej verzii chýba.

Doupě (2014)

Nakoniec to až také podobné Districtu 13 nebolo a je to najmä tým, že čo francúzi vidia ako blízku budúcnosť, amíci žijú ako prítomnosť. Najbizardnejšie, že tu spravili zo zabijaka a mafiána obeť systému :-D