Úžasňákovi 2 (2018)

Problém filmu je, že všichni očekávali pokračování jedničky. A to se jim očividně také dostalo, ale pouze z jednoho pohledu. Z toho druhého se lidem dostal film, který se jedničce podobá velmi málo - například se vlastně už nejedná o příběh o superhrdinské rodině, ale spíš o světě plném superhrdinů. Ale hlavně, zatímco první díl měl naprosto ojedinělý příběhový rámec, dvojka je sice kvalitní, ale neoriginální animák se známým rámcem. To je také příčina toho, že příběh je v některých místech dost předvídatelný - například skrytá identita zaporáka je už od první chvíle jasná. Záporák je také v tomto filmu dost upozaděn a není ani zdaleka tak propracovaný jako v původním filmu - motivace není ani zdaleka tak zajímavá, charakter je téměř nulový, nějaká backstory vůbec neexistuje. Při takovýchto podmínkách byste ale očekávali, že film se bude tedy soustředit na hlavní postavy, na které jste se tak dlouho těšili. Ty ale nedostávají dostatek prostoru, jelikož velkou část dostávají postavy nové - noví superhrdinové atd., kteří se však postavám starým nemůžou ani zdaleka rovnat. Ale i přes toto množství výtek se stále jedná o nadprůměrný animák s množstvím skvělých momentů, dělaný však ve stylu dnešních animáků, a tak se nemůže svému předchůdci, který před 14ti lety ukázal úplně nové možnosti animované tvorby, ani zdaleka rovnat. 76%

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Byl jsem plný očekávání na tenhle film a když jsem spatřil hodnocení 54%, jednoduše jsem nemohl uvěřit. Vždyť tam hraje Tom Hanks a Emma Watson! A jelikož jsem si chtěl udělat vlastní názor, vydal jsem se do kina. Potěší zajímavý vizuál, kdy se zprávy přímo zobrazují na plátno, Emma jako vždy hraje perfektně, i když její postava za celou dobu neprochází žádným vývojem a je celá dost nezajímavá. A i přesto si krade všechen čas pro sebe a na ostatní postavy nezbývá žádný čas, i když ty jsou často lepší než Emma. Tom Hanks to co zahraje, zahraje výborně, i když vlastně moc nehraje, jelikož hlavní je prostě Mae. Ale tahle výtka s nezajímavou hlavní postavou je nic oproti scénáři. V celém tom filmu jsou jen asi čtyři zvraty, které stojí za to. A na konci čekáte na vygradování, na vyvrcholení celého tohohle filmu a ono nic, jen hezká pointa. Ale i přesto, co jsem teď vyjmenoval to nenudí a chvílemi to dokonce i baví. 60%

Dunkerk (2017)

Po formální stránce je tento film dokonalý - skvělá a věrohodná kamera, perfektní zvuk, zajímavý střih. Ale po stránce příběhové ten film... není. Ten film absolutně postrádá příběh a působí spíš jako dokument, nevyvolá emoce a i přes výborný soundtrack mě zanechává chladným. Ano, Nolan opět odvedl dobrou práci, protože režie je se scénářem minimálně dobrá, ale stejně kvůli absenci příběhu si nemůžu pomoct. Takže, nový Nolanův snímek je i přes skvělou kameru a geniální soundtrack průměrný film, ve kterém se jen těžko hledá nějaký děj. 64%

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Klasický případ ždímání peněz. Tohle je film absolutně o ničem, působí to jenom jako sled spousty "vtipných" situací, které můžou přijít vtipné asi 10ti letému dítěti. Hlavní motivy jsou totiž babičky a podobná "vtipná" klišé. Postavy jsou absolutně nereálné a šíleně jednoduše napsané, takže mají většinou jednu "vtipnou" vlastnost typu, že mu smrdí z podpaždí. Vůbec to nepůsobí jako ucelený film, ale spíš jako sbírka šíleně predvídaltených momentů, které spolu mají málo společného. Ale ve výsledku to vlastně nepůsobí tak špatně, je to takový oddychový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet a ani to moc nenudí. 43% PS: Jen jsem potom večer koukal na Přelet nad kukaččím hnízdem a říkal jsem si, co se to dneska točí za filmy....

Já, padouch 3 (2017)

Bylo to skoro přesně to, co jsem očekával. Tuctový animák dnešní doby, bez jediné špetky originality, se spoustou prdění a jiného infantilního humoru, zkrátka ráj dnešních dětí, které se z tohoto typu filmů mohou zbláznit smíchy. A to se vyplnilo hned na začátku u loga Illumination, když se celé plátno zaprdělo. Samotný začátek však překvapil, okamžitě vtáhnul do děje, představil origin padoucha (který ale fakt nebyl nic moc) a novou šéfku Antipadousšké ligy. Nástup nové šéfky výrazně potěšil, ale k vývinu tohoto skvělého charakteru s obrovským potenciálem bohužel nedochází. Poté se na scéně objevuje Grůuv rozmazlený bratr, který je sice zezačátku extrémně nesympatický, později se to ale docela zlepšuje. Ale vztah mezi bratry je tak hrozně neoriginální... nerozumějí si, začnou si rozumět, nejlepší kámoši, pohádají se a nakonec si ve finále navzájem pomůžou. Ve filmu mě ale zaujala jiná, vedlejší dějová linie a to vztah Lucy s dcerami, kdy se Lucy snaží, aby ji holky braly jako skutečnou matku, což se nedaří. Z celého toho filmu mě tato dějová linka zaujala asi nejvíc. Čekal jsem, že po Mimoních tvůrci zatlačí tyto stvoření do pozadí a nedají jim moc prostoru, což taky udělali, ale z celého filmu to byl asi nejlepší aspekt. Nesnažili s nimi dělat nějaké hrozné dojemnosti, ale spíš takové "dokreslení atmosféry". A finále? Inspirace animovaným seriálem ze záporákovy minulosti pobavila a Lucy v akci byla perfektní, jinak ale nic moc. Zkrátka, Já, Padouch 3 ani zdaleka nedosahuje na kvality prvního a druhého Já, Padouch, ale zase je to uplně něco jiného než nepodaření Mimoni. 43%

Jigsaw (2017)

Do kina jsem šel absolutně bez očekávání, bez znalosti předchozích dílů, a proto se mi to asi líbilo. Není to převratné, ani nějak extra originální, ale je to zábavné a ani chvíli to nenudí. Je to prostě klasický horor, kde se postavy chovají hrozně nelogicky a navíc jsou hrozně nesympatické, ale práce a chemie mezi nimi je minimálně zajímavá. Nejvíce mě ale na tom filmu potěšilo to, že je to vlastně detektivka, která vám celou dobu něco ukazuje a při finálním vysvětlení všechno převrátí. Mimochodem, to finální vysvětlení bylo nejlepší čas filmu a úplně všechno převrátila. Takže, Jigsaw není nějak moc originální film, ale jako hororová jednohubka funguje a ani chvíli nenudí. 75%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Všechny moje obavy byly překonány. Kingsman: Zlatý Kruh je film, který sice nedosahuje na kvality jedničky, ale stále se jedná o perfektní akční snímek s perfektními akčními scénami. Je zde opět vyšinutý záporák s divnou "úchylkou" - v jedničce Valentine nemohl vidět krev, tentokrát je Poppy ujetá na osmdesátkách, což tady ještě funguje, ale pokud tohle zopakují v potenciální trojce (prosím, ať vznikne!) a ještě to znásobí, už by to fungovat nemuselo. Bohužel zde chybí nějaká ikonická akční scéna jako v jedničce (kostel, hospoda), smutné je odklízení některých hlavních postav hned na začátku a mě osobně mrzí, že oživili Colina Firtha, protože jednička byla taky tak geniální proto, že zničeho nic zabila svojí hlavní postavu. Naopak od jedničky je zde výborná neotřelá dojímává scéna, potěšili některé nové postavy a hlavně "sekundární" zaporák, který je mnohem děsivější než samotná Poppy. Takže, nový film a první pokračování Matthewa Vaugna je výborný kvalitní blockbuster, který sice nedosahuje na kvality jedničky, se kterou je v mnohém podobný, ale stále má výborné akční scény, humor a postavy. 90%

Kráska a zvíře (2017)

Tento film měl těžký úkol - věrně převést do hrané podoby starou Krásku a Zvíře z roku 1991 a zároveň do tohoto již klasického příběhu vnést něco nového. A povedlo se to. Po vizuální stránce je tento film dokonalý - jak malebná vesnička, tak i kouzelný hrad, perfektní výběr herců - Emma Watson se do této role neskutečně vžila a ani si nechci v roli Belle představit někoho jiného, snad jen mohli scénáristé příběh trochu upravit, aby se v tomto vážnějším pojetí nechovaly všechny postavy až tak moc "pohádkově", ale to co mi vadí nejvíc a za co jsem taky strhnul tu hvězdičku je práce českých dabérů. Takhle příšernej dabing jsem snad nikdy neslyšel a všem doporučuju - jděte radši s titulkama. 75%

LEGO® Ninjago® film (2017)

Pro znalce původního seriálu musí být tohle zklamání. Zpousta důležitých věcí je zde překopána (místo draků roboti), chybí veškerá mytologie okolo Ninjaga, většina původních postav se chová úplně jinak a dost trapně (punkerka Nya) a hlavní téma je otcovský vztah, což je vážně něco jinýho než v seriálu. Ale tenhle film nemůže přijít dobrej ani člověku, kterej neznal seriál. Hlavní zápletka se točí okolo kočky, která ničí Ninjago, humor tady funguje o poznání méně než v předchozích LEGO filmech a hrané scény jsou zde vážně trapný. Takže, nový LEGO film je oproti vynikajícímu LEGO Movie a zábavnému LEGO Batman podprůměrný snímek, který se předlohou jen inspiruje a jehož humor vůbec nefunguje. 30%

Logan: Wolverine (2017)

"Důstojné zakončení kariéry Hugha Jackmana alá Wolverina" Po X-men Apokalypsa (což bylo v mých fanouškovských očích velké zklamání) jsem už skoro zanevřel nad X-men ságou, ale po příznivých recenzích na tento film jsem si řekl, proč ne? A teď si říkám: jak jsem mohl pochybovat? Tento film konečně přestal jezdit v zajetých x-menovských kolejích, zvolil vlastní směr a to se vyplatilo. Hugh Jackman naposledy zazářil a to ve velkém, to stejné Patrick Stewart jako profesor X a Dafne Keen se se svou, i když ne lehkou rolí poprala důstojně a nakonec byla jedním z nejlepších elementů na celém filmu. James Mangold dokázal, že když má tvůrčí svobodu dokáže vymyslet výborný příběh a ještě lépe ho zrežírovat. Zkátka mě tento film znovu ponuknul k těšení se na další X-men filmy a tak se už na další film nemohu dočkat. 95%