Kurýr (2002)

Když se řekne Statham, většinou se vybaví kurýr. A ono je proč. Statham je skvělý kurýr a tahle role mu pasuje opravdu dokonale. Film jsem samozřejmě viděl už dříve, ale vždycky si ho moc rád připomenu. Plno akce, přestřelek, dobrý záporák a celkem příjemná dvojice hlavních hrdinů. Beeson má na svědomí některé filmové pecky, takže bych možná čekal trochu méňe naivních scén, ale přecejenom je to prostě starý, dobrý klasický akčňák, který zas tolik na logiku nehraje a člověk s tím musí počítat. Každopádě kurýr rozhodně zabaví.

22. míle (2018)

Pořádně hlučná záležitost. Rychlé zasvěcení do děje, pár drsnejch keců hyperaktivního Wahlberga a jde se na to. Pak už se to řeže brutálně hlava nehlava. Příběhově to není nic extra, i když závěrečné rozuzlení mě celkem příjemně překvapilo a herecky obsazené to je také velmi, ale velmi kvalitně. Sečteno a podtrženo tady máme slušný akční výplach.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Rozhodovat se mezi 3 až 4 nebo 4 až 5 hvězdičkami je normální, ale stalo se vám někdy, že jste se rozhodovali mezi 3 až 5? V téhle situaci přesně totiž jsem já. Nevím, jestli je tenhle film naprostá pecka se vším všudy, nebo jenom luxusně natočená scifárna s průměrným příběhem. To prostředí je opravdu úžasný a můžu říct, že pro mě je tohle jeden z nejlepších filmových světů, co jsem viděl. I Alita se vážně povedla a dokonale u ní funguje rozpor mezi její roztomilostí a tím, že vlastně zmasakruje všechno co se na ní pokusí sáhnout. Příběh je ovšem zvláštní a prostě nedokážu popsat jestli vlastně kladnou formou nebo zápornou. Je poměrně originální, ovšem např. ty sekvence těch závodů mě příliš nebavili a přišli mi až přehnané. Ani žádné akční hody to nejsou, navíc film začíná opravdu hodně pozvolně a nějaká první akce se koná až dost pozdě. Každopádně mě snímek bavil opravdu dost, takže zvolím zlatý střed.

MOST! (2019) (seriál)

Zábavné a originálně vtipné zjevení v poli českých seriálů. Most má perfektně vybraný casting a Martinu Hofmannovi ta role pasuje jak prdel na hrnec, skvělý je také Zdeněk Godla v roli Františka. Každopádně v tuhle chvíli asi to nejkvalitnější, co české obrazovky nabízejí.

Útok z hlubin (2018)

Máte občas pocit, že v životě děláte uplně debilní rozhodnutí, ale furt se vám něco děje a vy se prostě nenudíte? Nejspíš ne, ale je to přesne příklad tohoto filmu. Scénář sice není úplně vyladěný, ale nejsou zde prostě žadná hluchá místa, všechny scény jsou zábavné a to, i když nejde zrovna o akci (které je zde ovšem dost a je velmi kvalitní). Sakra a to přece nemůže nudit. Herci jsou skvělí. Sekvence z ponorky extrémně napínavé a dokonce i záporák vás příjemně nasere. No a představa, že americká vláda v dnešní době osvobozuje ruského prezidenta ze zajetí je taky rozhodně zajimavá. PS. Největší frajer byl ten kraváťák, co se nakonec s prostředníčka nahoře odpálil dvouma granátama. Byla to podmořská jízda.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Konečně jsem zase po dlouhé době mohl vidět něco téměř dokonalého. Dlouho jsem neměl prostě pocit, že filmu můžu napálit plný počet a když už jsem napálil, tak ne úplně s čistým svědomím. Tady to je úplně jinak. Postavy napsané snad lépe než u jakéhokoliv jiného filmu, co jsem zatím viděl. Naprosto diamantově vybroušené dialogy, takřka bez jediné chybičky, dokonce tak, že mě zaujaly postavy, které měly ve snímku max. 1 - 2 věty. Bombové herecké výkony, úžasná komorní atmosféra amerického maloměsta. Emocionálně naprosto skvěle ztvárněné lidské osudy. Až k neuvěření, jak krásně bylo vidět, jak lidský žal a zloba s postavami cloumá...no a tak jak je to přece i doopravdy. Hodně lidí zde ve špatném slova smyslu poukazuje na scénář v druhé polovině, ovšem to mě vůbec nepřišlo, vždyť já do poslední chvíle netušil jakým směrem se film bude ubírat a otevřený konec poukazující na fakt, že v životě nemáme jistého prakticky vůbec nic, mě také vůbec nevadil. Zbytek už snad slovy ani popsat nedokážu. Musíte to vidět. DOKONALOST.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Příjemné překvapení. Za mě nejpovedenější díl série. Rowan Atkinson se vrátil a je ještě vtipnější. Při té virtuální realitě jsem téměř brečel smíchy a to rozhodně nebyla jediná vtipná scéna. Je mi líto těch, co mají hodnocení u tohoto snímku pod 3*, ale bohužel někdo smysl pro humor prostě nemá. Škoda, pak by se nový Johnny vyhrabal třeba i do červených kvalit.

Okrsek 13 (2004)

Film jsem si zpětně nemohl nechat ujít. K režii se totiž postavil Pierre Morel a k scénáři Luc Beeson. Stejně jako u až později natočených 96 hodin. No a je to znát! akční sekvence jsou naprosto luxusní. Natočené velice poutavě, zábavně a rozhodně se tady s nimi neplýtvá. Celkově nejde o žádnou okecávačku, film vás rychle zasadí do příběhu a jde se na to. Je to slušná akční řežba, navíc se zajímavým rozuzlením. Snímek uteče jako voda.

Život (2017)

Opravdu rád bych se nechal překvapit, ovšem to byl právě asi největší problém. Jediné co mě překvapilo, bylo často naprosto nesmyslné chování hlavních postav. Neřekl bych, kdyby se jednou 1x-2x za film stalo, že nějaké postavě prostě přeskočí a udělá takovou kravinu, že vám zůstává rozum stát, ale když je to téměř celý film a takovým způsobem, že si občas říkáte: "Tyvole, proč to sakra neudělá jinak?", tak vás to začne docela brzo štvát. O herce nejde, všichni jsou velice kvalitní, takže z této stránky rozhodně zklamání nepřijde, ale příběhová stránka už na tom tak dobře není. Hodně pomalu se to rozjíždí, ovšem pak přijdou zhruba 2 bravůrní scény při kterých si řeknete, jo tak tady jsem doma. Pak to bohužel rychle ztratí veškerou napínavost a až do poměrně slušného konce se to zase dost vleče. Každopádně Život za shlédnutí stojí.

V pasti (2018)

Hodně silné 4*. První půlka je skvostná. Strach, panika a tak silná atmosféra, že vám přijde, že máte k hlavním hercům opravdu zatraceně blízko. Řemeslně zvládnuté famózně, děj je zajímavý a poutavý a nepřinese rozhodně nic co byste čekali. Po herecké stránce luxusní. Sandra je skvělá, Malkovich hraje také výborně a za zasazení mého oblíbence Machine Gun Kellyho do malé roličky také dávám rozhodně plusové body. Konec je také zajímavý a neohraný. Jediná věc, která se opravdu dá vytknout je, že se bohužel nedozvíme co se vlastně stalo, ani kdo za tím vším stojí. Potom všem napětí a zamyšlených výrazech by to nejspíše za vysvětlení stálo. Troufám si ale říci, že to na celkovém zážitku z filmu rozhodně nic nemění a řekl bych, že tahle žánrovka je opravdu kvalitní.