Boy (2010)

Waititi sa ale vyšantil! To dieťa malo rozumnejšie nápady, ako otec! Každá postava má príbeh. Pre mňa nádherne uletené postavy... A tak si tam dodnes v šťastnej nevedomosti žijú... Niet do čoho pichnúť, všetky povolania v dedine už obsadila teta Gracey, deti sa hrajú akože "brigádujú". Úsmevné, krehké, ale aj hrmotné.

Únos (2006)

Tento Pixar milujem! Desiatku krát videný a vždy pobaví, klobúk dole. Púšťam návštevám od batoliat po dôchodcov. Také trefné.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Veľmi mi vadila ruská zápletka, nemôžem si pomôcť, treťou sériou pre mňa seriál stratil svoje pôvodné čaro. A ešte jedna drobnosť - detičky nám prišli do puberty a tie ich dialógy (ako El sleduje Mikea), nudné odbočky od priameho scenára.

Zlý časy v El Royale (2018)

Príjemný úlet. Presne toľko humoru, zápletky, klamstiev, charakterov, koľko som potrebovala. Film ma bavil, nehľadala som podobnosť s inými filmami. Užívala som si atmosféru hotela a hudbu, bavili ma aj herci. Chrisa som bez kladiva skoro nespoznala...

Manderlay (2005)

Voľne citujem: "Keď je človek slobodný, ako sa má rozhodnúť, o koľkej bude večera???" Odporúčam pozrieť si najprv Dogville, potom si dať pár rokov pauzu a až potom pozrieť tento film. Kým Dogville ma zasiahol tak, že som ním mala pár dní zahltenú myseľ, Manderlay bol skvelý, ale neprekvapil. Opäť divadelná 2D scéna, na ktorej nájdete 3D charaktery so všetkými chybami demokracie či nezvládnutej osobnej slobody, opäť rozprávač v pozadí, ktorý dáva správne odpovede a opäť členenie na kapitoly. V hlavnej úlohe som neustále hľadala Nicole Kidman. Ale áno, nakoniec, skvelý Lars von Trier. Zrkadlo bolo nastavené správnym smerom.

Hra na schovávanou (2005)

Imaginárnych kamarátov sme už niekde videli, všakže? No dobre, občas to mrazilo. Ale to je všetko. Bez originality, postavené na desivej atmosfére (film vhodný na sychravé novembrové večery) a zvučnom mene de Nira, ale ani on tento thriller nemôže zachrániť. Dávam tomu dve hviezdičky, len vďaka tomu, že som nechápala, ako malé dievčatko - Dakota Fanning, mohla zahrať takúto úlohu.

Profesor a šílenec (2019)

Možno na tento film treba správnu náladu, v inej konštelácii by mi možno prekážala dĺžka filmu či ťažší (pre niekoho možno nezáživný) obsah. Veď koho dnes zaujíma príbeh nejakého Oxfordského výkladového slovníka? Možno ma zaujalo, že ide o životopisný film a hlavne - Sean Penn. Nádherný výkon, tie jeho oči! Cítila som sa spolu s ním zle a šialene a nevedela som prečo. Bravo.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Hrôza... Ako sa toto mohlo stať??? Jediné, čo mi vadilo, bola (čuduj sa svete) angličtina, nielen ako jazyk, ale chýbal mi ruský postoj k veci.

Kafarnaum (2018)

Je mi tak smutno, že nedokážem napísať komentár.