Tenet (2020)

Tak som sa na to tesil...Najvacsie sklamanie za rok 2020. Ani som to nedopozeral. Po case 1:40 som to vypol.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Asi 2-3 dobre casti kde som sa aj zasmial. Ale z 2 serii je to malo. Humor je urceny skor pre tinedzerov ako pre dospelych. Niektore casti boli na hranici demencie. 1 hviezda za Jamie Pressly, ktora hraje sprostu jak vysita a 2 hviezda za Nadine Velazquez, lebo je pekna.

Statečné srdce (1995)

Videl som to ako pubertak a uz vtedy ma silno zasiahol a dohnal k slzam, ktore som tazko zakryval. Film je dokonaly. Gibson podava najlepsi vykon svojej kariery. James Horner tu nahral prekrasnu hudbu, ktora iba posilnuje zazitok z tohto vyborneho filmu, ktory napisal sam zivot.

Příliš malý svět (2019)

Po zhliadnuti tohto filmu viem jednu vec iste, v zivote si nevezmem za zenu astronautku. Herecke vykony hercov robia film pozeratelny. Ak toto bolo inspirovane skutocnymi udalostami, tak diky pekne za tak workoholicku a prepnutu zenu, chudak jej pobozny manzel. Zena si pochvaluje, ze si zobrala najlepsieho muza na svete, ale paci sa jej trieskat s rozvedenym kolegom natolko, ze zacne ziarlit aj na jej mladsiu kolegynu, ktoru samozrejme trieska tiez. Nechapem ako mohol niekto natocit film s touto tematikou. Podobne veci sa riesia aj v inych zamestnaniach a v beznom zivote x krat, ale natocit film ? Nestracajte cas a nepustajte si to. 1 hviezdu davam za krasny zaciatok filmu a pohlady z vesmiru na Zem a druhu za herecke vykony, a to je max co si zasluzi.

Malý vetřelec (2018)

Z kludneho filmu sa vykluje v zavere napinavy thriller s prvkami horroru. ..wauuu... Musim priznat, ze taky mysteriozny koniec som necakal. Herecke vykony ny vybornu, dobre zvladnuta hudba, prisposobena deju. Za mna kvalitne natoceny film a este vacsie prekvapenie na konci.

Drahokam (2019)

Toto je prvy film so Sandlerom, ktory ma od zaciatku az po koniec štval. Velmi ukricany az na migrenu. A to som videl aj nieco z toho kde hral dementneho maleho satana. Cim dalej som ho pozeral, tym viac som mal chut ho vypnut. Co za debila da do takeho filmu taku hudbu?! Hodila sa tam asi ako Sepultura do romantickeho filmu. A hudba, ktora zacala hrat na konci pri obsadeni?! Mam pocit, ze to natocili nejaky nafetovany pubertiaci. Najhorsi film za 2019.

Velké naděje (1998)

Jedna hviezda za kameru a sceneriu a jedna za hudbu. Nechapem ako mozu dat vychrtlej G. Paltrow postavu obdivovanej krasky, ved je plocha ja surfovacia doska. De Niro a Chris Cooper tam hraju o 2 triedy lepsie ako hlavni hrdinovia.

Umění tančit v dešti (2019)

Tento film poukazuje nato, aky zlozity a komplikovany vie zivot byt, zaroven vsak prenadherny a ako sa nikdy netreba vzdavat. Zakazdym ked hlas psa povedal nieco mudre, co sa v dany moment velmi hodilo, az mi srdce poskocilo. Vsetkym co sa podielali na tvorbe tohto nadherneho snimku, patri jeden velky a dlhy potlesk. Bravo ! Pre mna najkrajsi pocin za rok 2019.

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Pekna kamera a zameranie na detail. Hudba miestami tiez pekna. Ale je to cele naaaatiahnuuuuteeeee. Minimalne o 30 min. kratsie to malo byt ale aj tak nechapem uspech toho filmu. 3 hviezdy su podla mna max. co moze tento film ziskat.

Burákový sokol (2019)

Prijemne sa na to pozeralo. Urcite to nebola strata casu, aj som sa posmial 2-3x. Za posolvstvo, ktore tento film nesie si zasluzi aj 5 hviezd, ale je to velmi jednoducho natocene, preto davam 3 lepsie hviezdicky :-) Chemia medzi hercami fungovala spravne.