Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi

Poslední recenze (113)

plakát

Není čas zemřít (2021) 

Velmi povedené zakončení, při kterém ukápne i slza. Stejně jako první díl s Danielem Craigem, není ani tento film tradiční bondovkou. V roce 2006 nám byl představen James Bond, který byl zrovna povýšen do pozice agenta 007 a v mnohých ohledech se vymykal všemu, na co jsme byli zvyklí, a vyvolal nevoli v nemalém počtu skalních fanoušků. Tentokrát vidíme tu samou postavu na konci své cesty. Přestože je na pořadu dne opět zachraňování světa a vracejí se nám už známé postavy ze světa tajných služeb, řeší se i jiné hodnoty, jež jsou výrazně všednější a bližší divákovi. Akce, i když tu rozhodně nechybí, místy ustupuje do pozadí a více prostoru dostávají slova. Daniel Craig tu během toho zahrál více různých emocí, než ve všech jeho předchozích bondovkách dohromady. K většině postavám má navíc divák vybudovaný vztah z minulých filmů a těch nových je minimum. Všechny momenty mají proto veliký efekt a film se toho snaží nejednou využít. Než se dostanu k poslednímu bodu, chtěl bych taky vypíchnout kameru během akčních scén, která je dost specifická a často využívá spíš dlouhých plynulých záběrů, než akčních střihů. Díky tomu se podle mě divák o to více vžije do postupu Bonda a plynulosti celé akce. Již zmíněným posledním bodem je pak samotný závěr. Ta poslední věta, nebo spíše poslední tři slova. Nedovedu si představit, jak lépe by film mohl být ukončen. Nebudu lhát, slzička ukápla, a to se mi během filmů poslední dobou moc často nestává.

plakát

Skyfall (2012) 

Nejlepší bondovka s Craigem! Po netradičním podaní, které nám přineslo Casino Royale a Quantum of Solace, hází série tak trochu zpátečku a snaží se nám vrátit trochu více ke kořenům. A musím uznat, že se to setsakra vyplácí! Skyfall nám totiž servíruje naprosto ideální kombinaci toho starého i nového. Nejen že tím potěší obě fanouškovské základy, ale také přináší svěží vítr, který se ale drží nějakých standardů. Film mi proto nevadilo vidět několikrát a pokaždé jsem si jej užil.

plakát

My Little Pony: Nová generace (2021) 

Noví poníci jsou tu a přináší nám vlastně přesně to, na co jsem zvyklí! My Little Pony: Nová generace ve mně od svého oznámení vyvolávala smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se neskutečně těšil na to, jak bude Equestrie, ta samá země, kterou moc dobře známe, vypadat po mnoha dekádách, zatímco na druhou se spíše modlil, že to vše nebude průšvih. Výsledek mě naštěstí dostatečně uspokojit, protože film jede v kolejích, které nastolily novější série My Little Pony: Friendship is Magic. I když charaktery nejsou tak komplexní jako v prvních řadách zmíněného seriálu, jsou napsané dostatečně solidně a zajímavě, aby něčím vynikaly. Vše dostalo navíc nový kabátek, který místy vypadá až úchvatně (hlavně s přihlédnutím k tomu, na co jsme byli zvyklí). K tomu je tu hromada chytlavých písniček, správného humoru, easter eggů a referencí. Trochu jinak je tu pojaté poselství, které si mají děti odnést, výrazně moderněji. Přestože se ve filmu mluví o přátelstvím jako takovém, působilo to na mě spíš jako myšlenka sjednocení, tolerance a pochopení ostatních. Díky tomu se pomalu dostáváme k poslednímu bodu, kterým je děj. Ten rozhodně neurazí, o tom žádná. Na druhou stranu jsme tu podobné variace viděli možná až mockrát. S tím přichází problém předvídatelnosti, který asi nebude vadit dětem, protřelejší divák ale odhalí téměř celé rozuzlení velmi brzy. Zároveň to vše vyvolává velké množství otázek, které se týkají převážně některých postav a událostí moderní Equestrie. Možná je to záměr a tvůrci si jen připravují půdu pro plánovaný seriál. A pokud je tomu tak, funguje pak My Little Pony: Nová generace více než dobře a já se nemůžu dočkat příběhů, které nám budou chtít odvyprávět.

Poslední deníček (4)

Práce na profilu dokončena, revize komentářů zahájena

Dnes se mi podařilo dotáhnout svůj profil do podoby, ve které jsem s ním spokojen. Kvůli existenci nové verze ČSFD, kde je nastaveno jiné základní formátování, jsem musel design několikrát měnit. Nakonec se mi ale podařilo nalézt variantu, která vypadá přijatelně v obou verzích.

Nyní se chystám postupně provést revizi komentářů. Chtěl bych dosáhnout funkčního a příjemného formátu pro čtenáře. Momentálně jsem se držel pouze toho, že každý můj komentář měl nějaký titulek, který byl tučně zvýrazněn, a názvy všeho ostatního byly psány kurzivou. Zatímco formát titulků bych chtěl zachovat, názvy filmů a jména herců bych chtěl předělat na funkční odkazy vedoucí na stránku zde na ČSFD. Pokud můj komentář bude zmiňovat nějakou knihu nebo videohru, chtěl bych využít také odkazů, které by v tomto případě vedly na Databázi knih nebo na Databázi her. U starých komentářů dojde pak také k úpravě obsahu, protože věřím, že se můj způsob vyjadřování za tu dobu o něco zlepšil.

Na ČSFD mám momentálně 92 komentářů, což sice není žádné obrovské číslo, ale i tak to nějaký čas zabere. Během toho budu navíc samozřejmě psát komentáře nové, které budou tvořeny podle nového formátu.

Práce na profilu dokončena, revize komentářů zahájena

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama