Padesát odstínů šedi

Fifty Shades of Grey

Drama / Romantický / Thriller / Erotický

USA, 2015, 123 min

• Djoker

Tváří se to jako největší filmová kontroverze roku a přitom v každém druhém pornu můžeme vidět větší šílenosti. Navíc se teď všichni, co občas rádi tvrdě přiráží nebo plácají někoho po zadku, považují za ultra sadomasochisty, kteří přepisují sexuální historii. Předloha musí být hrozný hnůj. Co taky můžeme čekat, když si zrovna toto téma vybere ženská z kategorie nepoužitelný materiál. Nejhorší je, že z hlavy nemůžu dostat ten příšerný soundtrack. Fuck me like you do! Fuck me, fuck me like you do!(13.6.2015)

• Payushka

Film o klukovi, kteryho kdysi adoptovala zamozna rodina a vychovala z nej mazanka. Pomohla mu rozebehnout uspesny byznys, pravdepodobne mu zaplatila, na cokoliv ukazal prstem, a tak chtel vic. Objevil, ze se mu libi BDSM, ale tak nejak porad nenarazil na tu spravnou subinku. Az objevil utaplou holku, ktera vypadala i celkem k svetu. Jenze mila subinka je ve skutecnosti spis manipulativni mrcha (ktera vedela, do ceho jde, ale stejne se ho uz od zacatku rozhodla "predelat") - a na nem ji zaujaly predevsim jeho penezenka a oblicej. Anebo je to proste sragora bez podtextu.(29.6.2016)

• robbiee

[imdb: 4.2/10] | me:Neskutočná nuda bez náboja, ktorá si drží svoje nudné "krivky" po celý čas. Filmu chýba drive, je nepresvedčivý až falošný. Jediným príjemným prvkom tohto tienisteho utrpenia je Dakota Johnson, ktorá sa svojej úlohy zhostila na 110%, zatial čo všetko ostatné chradne, kde sa len dá. Či už sa na to pozerám z pohľadou čisto prvoplánovej záležitosti, ktorá stavia čisto na sexuálnych scénach, alebo z pohľadu filmu, ktorý sa snaží preniknúť do tajomna tmavej osobnosti p. Greya, nenechádzam nič, čo by ma aspoň trošku presvedčilo o tom, že sa jedna o (akýkoľvek) kult. Totálne nezvládnuta záležitosť. Bend over. I'm going to hit you six times and you're going to count with me.(16.5.2015)

Neumím si představit, jak strašlivá je předloha, protože číst porno mně přijde rozhodně ulítlejší než ho třeba natáčet. Film u mě ale vlastně uspěl, protože jak jsem do minulého týdne mučednické hrátky na seznamu "Co bych rád prubnul" neměl, tak teď jsou docela vysoko. Erotičnost skryla naprostou nezajímavost všeho ostatního, jen teda místo Dakoty bych si tam uměl představit dáááleko větší kostičku. Pro místní experty mám jedno drápnutí, že by možná neškodilo nejdřív vědět, co to ten sex vlastně je, než půjdete do kina.(21.3.2015)

• Malarkey

Nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je po marketingové stránce ta nejvýdělečnější červená knihovna, co jsem kdy viděl. A to jsem se přitom na film podíval jenom proto, že jsem očekával nějaké změny ve světové kinematografii. Nedostalo se mi ale ničeho krom jednoho trošku zvláštního vztahu, který ale neukáže prakticky nic. Jenom nějaký to bičování a jednu skromnou mučednickou místnost. Dorian Gray je sice magor, ale pořád se chová racionálně a tak se s Dakotou nic moc nestane. Závěr pak slabota, protože mi je jasný, že ta dominance Dakotě nevydrží dlouho.(12.3.2015)

• - Jedna z mnoha kritik fanoušků trilogie se týká i hlavního kostýmu, a sice džínů, které si obléká Christian Grey (Jamie Dornan) "na hraní". Podle fanoušků jsou filmové kalhoty mnohem tmavší a méně roztrhané než v knižní předloze. (funhouse)

• - V železářství u Claytonů řekne Ana (Dakota Johnson) Christianovi (Jamie Dornan) že: ,,vypadá jako nějaký sériový vrah" . Jamie Dornan sériového vraha hrál, a to v seriálu The Fall (od r. 2013).
    (Tomas.Chvala)

• - V prvej verzii scenára bolo viac sexu, no scenáristka ho musela vyškrtať kvôli prístupnosti. Z filmu bola napríklad vystrihnutá najchúlostivejšia scéna s tampónom. (MatthewP27)