Padesát odstínů šedi

Fifty Shades of Grey

Drama / Romantický / Thriller / Erotický

USA, 2015, 123 min

• Renton

Pěkný film (filmařsky) a jako komedie alespoň v úvodu dobré a funkční (což je úplný opak toho, jak měl působit). V pozdější fázi průměrná dívčí pohádka bez hlubší psychologie (špatné drama) a nevyvážený poměr cukrování a bičování (špatná romantika)... Oh, ale koukám, že venku prší, tak se jdu rychle projít, abych taky trochu zvlhl.(28.2.2015)

• Aky

Po záplavě negativ, která film předcházela tomu, než jsem se k němu dostal, jsem nic moc nečekal. Dostal jsem ještě míň. Profesně rutinně odvedený film, obsahově ovšem o ničem. Příběh je zcela nezajímavý, navíc vyprávěný způsobem, který mě po pár minutách zbavil nadějí, že se to zlepší. Po titulcích všechno vyvane do ztracena, do šedé šmouhy, která se záhy rozplyne. a zmizí.(15.4.2017)

• Davies182

Já si snad ještě začnu myslet, že to ta ženská schválně napsala tak debilně, aby všem našim něžným polovičkám ukázala, že každej vztah rozhodně nejni nejrůžovější a princové na bílejch koních neexistujou... Páč jak sem se tomu "příběhu" celou dobu upřímně posmíval, tak mě na konci normálně donutil k zamyšlení - to bych nečekal! Pan Grey je nicméně tak dokonalý, že určitě ani neprdí, a dvě hodiny jsou (pro chlapy) stráášně moc. Díky aspoň za tu vydatnou nálož hanbaté Anči, neusnul jsem vlastně jenom díky tomu.(13.9.2015)

• Radko

Christian: "Romantika je mimo mňa." Ana: "Ach." Christian: "S výnimkou romantiky análnych kolíkov." Ana: "?" Christian: Uzatvoríme o tom zmluvu, dobre?" Ana: "Uvidíme." Christian: "Môžeš ju pripomienkovať." Ana: "Fajn." Christian: "Dobre: takže prípustné sú kolíky, koly, putá, laná, reťaze, biče, svorky. Nakúpiť môžeme aj v obchode, kde brigáduješ. Stúpne obrat, uvidíš." Ana: "Kolíky nie. Tie nepredávame." Christian: "Akceptujem. Namiesto kolíkov dostaneš vlastnú izbu, auto, starobylé knihy, počítač a zmluvu o tom, ako budeme kefovať." Ana: Ok. Chris: "Plus lety vrtuľníkom a lietadlom". Ana: "Ale šak si vravel, že romantiku nemusíš. Christian: "To som si robil prdel. Rozumieš? Skúšku, či toľkú porciu romantiky znesieš. A pretože ma to stojí riadne prachy, musíš dostať trochu na riť." Ana: "Šak čosi znesem." Christian: "Aj bičom cez šušku Ťa vytasám! Lebo vieš, Ana, to čo míňam na Teba, za to by som mohol nakŕmiť dve dediny hladných Etiópčanov." Ana: "Jaj, nebi! Postojže! Až tak nie!! To bolí! Christian, takto nie, odíď!". Christian: "Ok, idem. No: uvidíme.".(10.8.2015)

Neumím si představit, jak strašlivá je předloha, protože číst porno mně přijde rozhodně ulítlejší než ho třeba natáčet. Film u mě ale vlastně uspěl, protože jak jsem do minulého týdne mučednické hrátky na seznamu "Co bych rád prubnul" neměl, tak teď jsou docela vysoko. Erotičnost skryla naprostou nezajímavost všeho ostatního, jen teda místo Dakoty bych si tam uměl představit dáááleko větší kostičku. Pro místní experty mám jedno drápnutí, že by možná neškodilo nejdřív vědět, co to ten sex vlastně je, než půjdete do kina.(21.3.2015)

• - Píseň od Ellie Goulding "Love me like you do", byla nazpívána právě kvůli tomuto filmu. (chleba24)

• - Knižnej predlohy sa predalo viac než 100 miliónov výtlačkov v 51 jazykoch, vrátane latinčiny. V Česku sa predalo cez 200 tisíc. (MatthewP27)

• - Heliport, ze kterého Ana (Dakota Johnson) a Christian ( Jamie Dornan) z Portlandu odlétají, je stejný jako ten, na kterém v Seattlu přistanou. (Tomas.Chvala)