Padesát odstínů šedi

Päťdesiat odtieňov sivej

Drama / Romantický / Thriller

USA, 2015, 125 min

• liskam

Dlouho jsem se bránil hodnotit a komentovat tuto věc. Ale po dnešním shlédnutí padesáti odstínů temnoty mi nezbývá, než se k tomuto třídílnému veledílu vrátit. Přiznám se vám, že jsem se pokoušel číst i knihu, psaná byla ovšem naprosto katastrofálně, takže jsem ji, po cca 20ti stranách během kterých jsem zažíval záchvaty smíchu střídající se s pocitu hanby a studu za to, že ji držím v rukou a o co se to vlastně pokouším.....opatrně odložil a s mírně vyvalenými oči jsem přemýšlel jak tuto věc dokázalo přečíst tolik lidí aniž by to na nich zanechalo trvalé následky. Film ale zdaleka nebyl tak hrůzostrašný jako jeho předloha, proto jsem ho vcelku v klidu dokoukal a rychle na něj zaponěl. Temnota ovšem všechny vzpomínky oživila a tak jsem se vrátil .... teď už jen dokoukat tu Svobodu a budu konečně nadobro osvobozen od literárního umění E.L. James a následných filmových adaptací.(26.2.2017)

• Hunt

Pěkná blbost, psychologicky dosti nevěrohodné,,.... ale své fanoušky a obdivovatelky si to jistě najde, takže prosím - vlastně proč ne. Třeba je pravda, že vlastně každá (cudné panny nevyjímaje) má při tom ráda plácání po prdelce, žárlivost u chlapa je pro ni důkazem zájmu (a je to prostě hrozně hezkýýýý), bičík při sexu je fajn, prachy vzbuzují libido a když ten chlap vypadá alespoň trochu dobře, dá se uvrtat do čehokoliv a sama si to ve výsledku užije ještě více nežli on.(30.12.2015)

• Gilmour93

Panna a úchyl. On ji toho zbaví lusknutím prstu, ona celou dobu doufá, že toho prince na bílém koni, co používá jezdecký bičík na něco jiného než lichokopytníky, změní. Make Love / Fuck Hard. Božínku, to je dilema! Nicméně neždímejte zbůhdarma kapesníky, ti dva nakonec určitě pochopí, že partnerský vztah je o kompromisech. Jo a pak tam byly nějaké větroně, drahá auta, výlety vrtulníkem, připomínkování smluv a romantické BDSM… Film komentovat nebudu, jen dodám, že se tvůrci vypořádali s literárním hypem pětiletky jen s malou ztrátou důstojnosti a že podlehnout utopickým fantaziím lze tisíci jinými způsoby. Vkus velí, že už nakladatel měl po přečtení první knihy naléhavě řvát směrem k E.L.James: „Red! Red! Red!“, ale ruku na peněženku, proč by to dělal? Fifty $hades of Green. Nic víc, nic míň…(21.5.2015)

• Botič

Padesát odstínů šedi by měli promítat ve 4D kině, nechat se (z)bičovat sedačkou by mohl být možná i větší zážitek, než sledovat tuhle podnikavou dívku, kterak se dvě hodiny snaží vykřesat z dominanta romantické štěňátko. Neškodná blbina, které ten humbuk kolem paradoxně hodně ubližuje. Příště míň kecat a víc plácat.(14.2.2015)

• Bluntman

PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI by se spíše mělo jmenovat PADESÁT ODSTÍNŮ HNĚDI, protože se na projektu zesralo vše, co mohlo. Snažil jsem se k tomu fenoménu přistupovat nepředpojatě, jenže ať člověk přijde s jakýmkoliv sebevstřícnějším rámcem pro posouzení snímku, vždy dojde k závěru, že jde o selhání obřích rozměrů. Více v kritické reflexi.(15.2.2015)