Padesát odstínů šedi

• Nizozemsko

Drama / Romantický / Thriller / Erotický

USA, 2015, 123 min

• Bluntman

PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI by se spíše mělo jmenovat PADESÁT ODSTÍNŮ HNĚDI, protože se na projektu zesralo vše, co mohlo. Snažil jsem se k tomu fenoménu přistupovat nepředpojatě, jenže ať člověk přijde s jakýmkoliv sebevstřícnějším rámcem pro posouzení snímku, vždy dojde k závěru, že jde o selhání obřích rozměrů. Více v kritické reflexi.(15.2.2015)

• RedAK

Na začátku všeho byla neukojená kunda kypré domácí puťky, která si naposledy zašukala někdy v devadesátým, kdy ji na koleji krátce obhospodařil neznámý matfyzák po cisterně vodky. Říkali jí Erika. Erika von DePiča. A protože Erika vážila zhruba tolik co dvě Haliny a mrtvola hrocha, a nikdo ji nechtěl píchat ani loveckým nožem, rozhodla se svoje vysněné mrdačky převést na papír, leč naprosto opominula jakékoliv racionální řešení, třeba sebevraždu. A tak vznikl světový bestseller Padesát odstínů šedi, který fanatické členky kultu červené knihovny braly útokem a při jehož čtení se knihou rovnou prstily. Mě osobně kniha naštěstí minula, ovšem dle ohlasů trestanců odsouzených na smrt, kteří ji museli číst, byla stejně zajímavá asi jako informace pod víčkem zlevněného kečupu z Lidlu. Jakožto masochistický experimentátor jsem tedy neváhal ani orgasmus a na film jsem musel prostě jít. Ať tento komentář však není dlouhý jak Greyův čurák, přejděme rovnou k věci. Film nám představuje dvě naprosto odlišné postavy; jeho a ji. On je svalnatý multimiliardář s obsesivní oblibou v řádném gruntování nezkušených klínů, top sexuální perpetuum mobile a geroj s pérem tak velkým, že při erekci slyší jemné šumění vln v důsledku hromadného odlivu krve z mozku. Ona je samozřejmě chudá studentka, pro kterou je sex sprosté slovo a která si felaci musí hledat ve slovníku, prostě ve všech ohledech tak trochu blbá piča, která se ovšem bezprostředně po setkání s nesympatickým milovníkem mění v sexuální mašinu. Z nezkušené lolitky se tak rázem stává submisivní mistryně v BDMS praktikách a patologická nymfa, která by ošukala klidně i Brněnský orloj. A pokud zrovna neblijeme z klišoidní patetické vaty, tak sledujeme, jak dva idioti prcají. Sexuální dominátor samozřejmě nezná žádné překážky - z použitého tamponu si bez problému vyluhuje čaj a namísto toho, aby slečně nedepilovaná intimní místa vybombardoval napalmem, tak se nějakých filcek vůbec neštítí. A všechny ty permanentně nadržené a nešukané prodavačky z Kauflandu se s hlavní hrdinkou samozřejmě dokonale sžívají, poněvadž přesně tak to cítí i ony a moc dobře vědí, že pod skořápkou toho krutého análního dobrodruha se ve skutečnosti skrývá něžná, sněhobílá a empatická dušička, která hledá pravou lásku a porozumění, neasi. A tak každou další penetraci úzkostlivě prožívají, při slabomyslných dialozích si samou nervozitou resuscitují hrudník a nakonec se prosebně modlí, aby jí borec svoji megakládou při deep throatu omylem nevyoperoval apendix. Prostě dějová linka předvídatelná asi jak pedofil na dětském hřišti a u porno vsuvky se mohl červenat maximálně někdo s kožním ekzémem, neboť film z hlediska erotiky nemůže překvapit nikoho, jehož sexuální zkušenosti nekončí se zhlédnutím privátní sex tape jeho rodičů. Ovšem jak se tak koukám kolem, tak dle početného fanklubu soudím, že se v tom najde nejedna slepice. Věřte, že podobných sraček se točí celá prdel, ovšem žádná nemá marketing tak silný, aby se mi doma válely dvě propisky s motivem filmu a já ani netušil, kde se tam vzaly. Takže pokud by tu nějaká nevyjebaná dvanáctka chtěla freneticky prskat, proč jsem se na to teda jako díval, když stejně vím, že mám malý péro, tak toto je odpověď. Z Fifty Shades hrníčku přece nebudu pít jen tak. Závěrem bych rád podotkl, že ačkoliv jsme národem debilů, kteří neváhají českou kinematografii zprznit morbidním zvěrstvem typu Kundopysky, stále pevně věřím, že jakoukoliv dementní obdobou bychom toto soft porno s přehledem trumfli, namátkou zmiňme; Padesát odstínů hnědi - psychologická sonda do života pražských proktologů; Padesát odstínů mědi - dokument České televize o organizovaném zločinu Chánovského sídliště; Padesát odstínů náledí - Pepa Klíma po stopách českých silničářů; Padesát odstínů nevadí - dokumentární cyklus o obětech domácího násilí smířených s týráním; Padesát odstínů dětí - multikulturní sonda do tajů smíšených rodin a Padesát odstínů svědí - otevřená zpověď pacientů s kožní vyrážkou.(12.2.2015)

Všimli jste si, že VĚTŠINA mužů dává odpad a VĚTŠINA žen lepší hodnocení? Náhoda? .... U mě je to zcela jednoduché. Námět se mi vlastně ani moc nelíbí a nijak mě nefascinuje jako náctileté pindulínky, které ještě ani nevědí, co je to vagína. Ale velice kladně hodnotím zpracování. Myslím, že se to opravdu podařilo natočit tím nejlepším možným způsobem. Christian vyzařuje přesně to, co by měl (až k neuvěření, jak to zvládl), kamera je oba miluje, záběry jsou úžasné, detaily decentní a přesto dosti konkrétní. Přijde mi to jako velice dobře (až výborně) zpracované dílo a to je to, co hodnotím, protože na tom, jestli se mi líbí scénář nebo ne, nezáleží, každý má jiný vkus, záleží na podání a tohle bylo prostě dobře podáno. Dávám trošku slabší čtyři hvězdy. Hauk!(13.2.2015)

• Djoker

Tváří se to jako největší filmová kontroverze roku a přitom v každém druhém pornu můžeme vidět větší šílenosti. Navíc se teď všichni, co občas rádi tvrdě přiráží nebo plácají někoho po zadku, považují za ultra sadomasochisty, kteří přepisují sexuální historii. Předloha musí být hrozný hnůj. Co taky můžeme čekat, když si zrovna toto téma vybere ženská z kategorie nepoužitelný materiál. Nejhorší je, že z hlavy nemůžu dostat ten příšerný soundtrack. Fuck me like you do! Fuck me, fuck me like you do!(13.6.2015)

Pretty Woman 2. Postupem času všichni mávnou rukou nad tím, že je to plytké a často předvídatelné, když to aktuální dobu vystihuje tak trefně, s nádechem neodolatelného glamouru. Ale teď je in strašně držkovat jak je erotika nezáživná a herecky je to fádní, přičemž jsou to spíše neopodstatněné nárážky ve stylu "dav říká sračka, tak to říkam taky". Uvidíme jaký odraz společnosti bude kromě tradičních bondovek v roce 2035, ale to už bude Fifty Shades of Grey určitě blízko červeným číslům, pokud bude ČSFD a internet jak ho známe dnes ještě vůbec existovat.(16.6.2015)

• - Veľa zástancov BDSM považuje tento film (ako aj knihu) za urážlivý, pretože má zlý vplyv a nestotožňuje sa s ich zásadami bezpečnosti a rozumnosti. (Kacenka616)

• - Návštěvníci zimbabwských kin budou podle agentury AP zklamaní. Tamní cenzoři se totiž rozhodli, že choulostivé scény budou muset promítači na plátně zatmavit. (Zdroj: MF DNES). (hippyman)

• - Na filme sa podieľali aj sexuálne dominantný muž a žena. Obaja mali hercov dostať do ich rolí, aby vznikli autentickejšie zábery. (Zdroj: pravda.sk) (vander19)