poster

Padesát odstínů šedi

 • USA

  Fifty Shades of Grey

 • Slovensko

  Päťdesiat odtieňov sivej

 • Velká Británie

  Fifty Shades of Grey

 • Austrálie

  Fifty Shades of Grey

 • Nový Zéland

  Fifty Shades of Grey

Drama / Romantický / Thriller / Erotický

USA, 2015, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  **

  V podstate 9 a 1/2 týždňa pre súčasnú generáciu. A nezabúdajme, že ani tá veľká klasika (síce o dosť lepšia) nebola bohvieakým ternom. 50 odtieňom šedi hrozne chýba tá milá debilita, kvôli ktorej som si celkom obľúbil niektoré časti Twillightu, toto je iba debilné. Prvú tretinu som mal pocit, že pozerám paródiu na daný film a nie na originál. Ale dalo si na to zvyknúť.V podstate je remeselne lepšie urobená Steelovka z ktorej nie sú odstrihnuté erotické scény. Kamera, hudba, výprava, strih a podobné veci sú úplne v poriadku a vďaka tomu to nie je až také peklo ako som sa obával.To však nie nič platné, keď musia všetci tí profíci pracovať s takto nezáživne vymyslenou a napísanou story. Najväčší problém je, že hoci je herecké duo typovo dobre vybrané a celkom sa aj snažia, vôbec nefunguje chémia medzi postavami. Nie je to romantické, vzrušujúce ani pôsobivé. Je to celé také, ehm...šedivé. Proste to nie je dobrý film. Ale aj napriek tomu nevidím dôvod na prehnanú nenávisť. Keď sa na to človek nepozerá ako na film ale ako na produkt pre svoju nenáročnú cieľovku, je to akceptovateľné. A 2-3 scény dokonca fungujú veľmi dobre. Už to v živote nechcem vidieť ale dvojke sa nebránim. Najlepšie by však bolo samozrejme na ňu najať Verhoena alebo Cronenberga, dať im voľnú ruku a vykašľať sa na cieľovku. Tak či tak to bude obrovský hit. 4/10(3.6.2015)

 • Payushka
  *

  Film o klukovi, kteryho kdysi adoptovala zamozna rodina a vychovala z nej mazanka. Pomohla mu rozebehnout uspesny byznys, pravdepodobne mu zaplatila, na cokoliv ukazal prstem, a tak chtel vic. Objevil, ze se mu libi BDSM, ale tak nejak porad nenarazil na tu spravnou subinku. Az objevil utaplou holku, ktera vypadala i celkem k svetu. Jenze mila subinka je ve skutecnosti spis manipulativni mrcha (ktera vedela, do ceho jde, ale stejne se ho uz od zacatku rozhodla "predelat") - a na nem ji zaujaly predevsim jeho penezenka a oblicej. Anebo je to proste sragora bez podtextu.(29.6.2016)

 • Hunt
  **

  Pěkná blbost, psychologicky dosti nevěrohodné,,.... ale své fanoušky a obdivovatelky si to jistě najde, takže prosím - vlastně proč ne. Třeba je pravda, že vlastně každá (cudné panny nevyjímaje) má při tom ráda plácání po prdelce, žárlivost u chlapa je pro ni důkazem zájmu (a je to prostě hrozně hezkýýýý), bičík při sexu je fajn, prachy vzbuzují libido a když ten chlap vypadá alespoň trochu dobře, dá se uvrtat do čehokoliv a sama si to ve výsledku užije ještě více nežli on.(30.12.2015)

 • SNCIS
  **

  Obsahuje spoilery: "Já se nemiluji. Já šu*ám a tvrdě!" Filmové zpracování bestselleru Padesát odstínů šedi od E. L. James. V příběhu je naivní panenská dívka Anastasia Steele, která touží po úplně normálním vztahu. Tu uhrane tajemstvím opředený miliardář Christian Grey. Ten úplně normální, ale není. Má fóbii z doteků, se ženami nespí v posteli a má S/M sklony. Je prezentován jako inteligentní, chladný, cynický a protřelý sadista, který si nad vším rád udržuje absolutní kontrolu. Film vykresluje vývin jejich vztahu, díky čemuž detailně uvidíme prdel i kozy Johnsonové, které se tady dost často kouše se do rtů. Největším problémem je tady to, že film se neřestně pouze tváří a nenabízí víc než tuctovou červenou knihovnu v soft erotickém BDSM obalu. Praktiky BDSM jako plácnutí přes zadek rukou či řemenem tady působí spíš humorně. Stejně jako smlouva o dominanci a podřízenosti. Oceňují titulní píseň Love Me Like You Do od Ellie Goulding. - 40%.(25.5.2020)

 • Botič
  **

  Padesát odstínů šedi by měli promítat ve 4D kině, nechat se (z)bičovat sedačkou by mohl být možná i větší zážitek, než sledovat tuhle podnikavou dívku, kterak se dvě hodiny snaží vykřesat z dominanta romantické štěňátko. Neškodná blbina, které ten humbuk kolem paradoxně hodně ubližuje. Příště míň kecat a víc plácat.(14.2.2015)