Vlastne je to (znova) celkom sranda, ale zároveň aj rodinný film. Vážne nekecám. Jediný kto tu keca je samozrejme Kapitán Deadpool, teda len Deadpool. Musím sa priznať, že som nevedel porovnať kvality dvojky s jednotkou, kedže dvojka mala väčší rozpočet, ale na druhú stranu obidva filmy sú vlastne neskutočná sranda, ktorá vlastne ani nemá kedy nudiť, pretože mám pocit, že keby film nudil aj s toho si Deadpool spraví srandu. Ano je to tak, Ryan Reynolds si tu zas uťahuje zo všetkého možného a aj to znova patrí medzi klady filmu, ale čo ma predovšetkým zaujalo a prečo je dvojka o chlp lepšia ako jednotka je hlavne príbeh a vynikajúci Josh Brolin aka Cable. Zatiaľ čo prvý diel bol vlastne o zrode Deadpoola a jeho odplate, dvojka ma serióznejší ton filmu a príbeh, v ktorom vlastne skutočne o niečo ide a navyše je Deadpool až nezvyčajne veľa krát bez kostýmu a o to to pôsobí civilnejšie, nie len ako nejaká vtipná komiksovka bez príbehu. Dvojka je skratka väčšia v každom ohľade a nepridalo sa iba na výbuchoch, no či už lepšia alebo horšia to je na vás, pretože obidva filmu sú tak štýlovo natočene, že je to neskutočná zábavná sranda. A áno, za titulkami je ešte par scén a mal som pocit, že tie scény boli najlepšie potitulkové scény aké kedy boli natočené. Reynolds je frajer. A Céline Dion tiež. 90% - 5*(18.5.2018)

Osobně jsem se trošku bál, že uberou na hláškách a bude to vyčpělejší. Naštěstí se zklamání nekonalo. Jednička je sice nahláškovanější, ale zde je více akce a lepší příběh. Film je asi i víc úchylnější, než jednička a krutě si bere na paškál nejeden kultovní vtip parodickými záběry. Vše je zde větší, jak našlapaná akce, tak i počet divných individuí, které vezme Deadpool do své X-force. Padouchů je zde několik a jsou pěkně načasovaní, co se týče jejich působení. Efekty jsou hodně krvavé a krví se zde nešetří. Mluva si taky servítky nebere a opět je to tvrdé Rko, na kterém nemají děti co dělat. Překvapilo mě, že film obsahuje i emoce. Já se u D2 královsky bavil a dávám 100% :)(17.5.2018)

Deadpool se po dvou letech konečně vrátil a neztratil ani špetku svého ujetého humoru, nýbrž dostal na vrch několikero nových parťáků. Ať už bude další film Deadpool 3 nebo X-force, tahle parta tu s námi bude dlouho. Zaprvé musím zmínit změnu na režisérské pozici, jelikož jsem po prvním díle celkem oplakával odchod Tima Millera, který právě z původního filmu udělal takovou kultovku, ovšem náhrada v podobě Davida Leitche je pro dvojku rozhodně přínosem a že ta změna proběhla je tedy nejspíše dobře, jelikož sem přitáhla svěží vítr. Paradoxně, i když je Leitch původně kaskadér a choreograf akčních scén, tak mě akční stránka filmu bavila více před dvěma lety a hlavně první scéna s honičkou na dálnici o dost našlapanější a kinetičtější, než jakákoliv v tomto filmu, což je ale dáno i tím, že v Poolovi je prostě na prvním místě (meta)humor a akční hody až posléze. V čem však sequel rozhodně převyšuje originál, je počet cgi triků, které jsou tentokrát i na lepší úrovni, ačkoliv zde toho vybuchuje a ničí se násobek toho, co minule. I když si Wade Wilson i tentokrát stěžuje, že mu studio nepřikleplo větší rozpočet jako hlavní X-menovské sérii, rozhodně tu už tentokrát není znát, že by tvůrci bojovali s šetřením kde se dá, takže tomu bude muset i odpovídat úspěch v kinech. U nových postav je lepší si je oblíbit, ale moc k nim nepřilnout, přecejen je pořád Reynoldsova sólovka a ten si nejvíc prostoru krade pro sebe. Nejvíce se samozřejmě snaží zaujmout Cable, kterého tvůrci slibovali už v potitulkové scéně jedničky, s tváří Joshe Brolina, který by na to ještě tak před deseti lety neměl, ale teď už si nedokážu v roli představit kohokoliv jiného a myslím si, že zaujal pevné postavení po boku červeného všeumětela. Snímek musím co nejdříve vidět ještě jednou, abych si pořádně utřídil dojmy, jelikož nás i tentokrát tvůrčí tým zazásoboval takovou tunou humoru a všemožných twistů a narážek, že to prostě napoprvé nelze vše zpracovat. Ale povedlo se to. Papírově musí být sequel ještě větší, ale co je důležitější, Deadpool nesměl ztratit svoji nevymáchanou hubu a kadenci hlášek, a to tu všecko je. Nejen milovníci jedničky rozhodně zklamáni nebudou. PS : Škoda, že už se příště neukáže T.J. Miller, ta jeho postava má prostě šmrnc PPS : Schválně, kdo postřehl supertajné cameo. Já ano a celkem jsem zíral.(15.5.2018)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $318,125,396Tržby Celosvetovo $733,111,911Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nášup, ktorý si uťahuje zo všetkého a v dosť slušnej tendencii, šľape to opäť na výbornú. David Leitch zvláda akciu a vie sa obracať na režisérskej stoličke, len občas mu chýba správne odľahčenie alebo lepšie povedané kompatibilnejšie z dejom ale dobre, zas nemôžeme chcieť úplné zázraky. Ako taká komiksová vyjebávka to funguje dokonale, dá sa to krásne užiť, pobaví to, je to iné než klasický Marvel. Ryan Reynolds by ani nemal už v ničom inom hrať, v iných projektoch sa proste trápi, lebo toto je jeho jediné spasenie. /videl v kine 2x: 90%/(21.5.2018)

Určitě lepší jak jednička. Některý ty pop-kulturní narážky mi přišly zbytečný, ale taky jsem se docela často gebil. Hodně to zvedá Josh Brolin jako Cable, třeba i v konfrontaci se samotnym Deadpoolem, kdy ho ty jeho forky sraly. Vlastně hodně pomohlo, že už to neni Deadpoolova one man show jako předtim a je obklopenej o hodně víc postavama, protože jinak by mě ta jeho postava už začala ve druhý půlce nudit. A navíc, narozdíl od jedničky už to má i větší měřítko a nepůsobí to jen jako jednoubka. 75%(3.7.2018)

• Ryan Reynolds

• - Ve filmu zazní mnoho narážek na jiné komiksové postavy od vydavatelství Marvel i DC. Deadpool (Ryan Reynolds) zmíní například jména jako Batman, Wolverine, Black Widow, Winter Soldier, Hawkeye, Thanos a další. (Tashi)

• - Postava Juggernaut se už objevila ve filmu X-Men Poslední vzdor (2006). (tyzmrde)

• - "Slepá Al" (Leslie Uggams) má (stejně jako v prvním díle) pistoli Colt Model 1908 Vest Pocket. (Maulincio)