Ze začátku se mně z toho pěkně zcvrkli koule. Faktor vztahu, faktor lásky, faktor dítěte, tyhle nechválně proslulý filmový kazišuci už vykostili nejeden biják. Tady si naštěstí stačí počkat a už se hláškuje, plýtvá ironii, černým humorem, bílým humorem i jinak barevným humorem, hlavně narážky na Xmeny a další fórky směrem k filmovýmu světu umí hodně pobavit. Deadpool nejdřív jeden sólíčko, ale pak si sežene partičku se kterou provede jeden z nejdrsnějších seskoků v dějinách filmů a sežene si ještě jednu partičku a pak už se jede týmovka jak Brno. Což má za následek zvýčený počet hlášek jedné postavy směrem ke druhé a když dohláškujou postavy, přijde scénarista s upravenou verzí Základního instinktu a humoruje se nanovo. Samozřejmě akciček se taky dočkáme a i ta se vydatně nažrala vtipný kaše. Chceš se pobavit na drsnější, ale originální způsob? Tak zvedni prdel a jdi do kina se nechat rozesmát.(15.5.2018)

Líbilo se mi více než první díl - ubylo totiž toho nejjednoduššího pubertálně laciného humoru. Deadpool 2 je přitom až neuvěřitelně utržený ze řetězu, má skvělé spolu- i protihráče (Josh Brolin je jako Cable fantastický, Zazie Beetz si vás v roli Domino stoprocentně získá), opět mu nedělá problém vzbudit uvěřitelné emoce ani neřízené salvy smíchu, děje se v něm mnoho nečekaného (X-Force!!!) a ani na chvíli to není křečovité. Super.(18.5.2018)

Deadpool directed by a guy who killed a dog in John Wick is Back!! a je to ultimátní nářez, který si prozatím vysloužil titul nejlepší film roku ( Šance na překonání má jen Mission Impossible 6, Sicario či Jurrasic World). Avengers bylo sice osudovější a temnější po druhém zhlédnutí jsem se však v první půlce lehce nudil, poněvadž vtipů a akce tam na ploše dvou a půl hodin není tolik. Kdežto Deadpool je nekompromisní jízda jak sviň od začátku do konce, kde černý,sarkastický, rasistický humor střídá zvráceně brutální akci, při které jsem měl scvrklé koule. Josh Brolin jako Cable dostává další medaili a doufám, že ten chlap bude dostávat už jen záporné role, popkulturních odkazů je zde všehovšudy podobně jako v Ready Player One, akce je brutálnější než v kdejakém exploitationu, humor je vtipnější než v kdejaké komedii ( Narážky na Xmeny, seskok z letadla, či baby legs TOP) a tempo filmu rychlejší než vlak TGV. Sám nevím, který jiný film by měl tolik žánrových ingrediencí zkombinovaných v sobě a to pro mě dělá pravý filmový nerd orgasm ( Naposled mě rozsekal podobně naladěný Kingsman). Lidé, kteří ocení spíše příběh před humorem,akcí a násilím až tak spokojení nebudou. Potitulková scéna patří vůbec k té nejlepší, kterou kdy Marvel měl. Celé kino tleskalo. PS: Domino je Lucky Pussy! 11/10.(17.5.2018)

Minimálně stejný nářez jako jednička. I druhý Deadpool je nekončící frenetická nálož rozmanitých gagů, fórků, popkulturních narážek ("Každý správný film pro celou rodinu začíná brutální vraždou...") a drsná maniakální akce (řekl bych, že zhruba o třídu velkolepější, než minule), kterou občas osvěží originální nápad (jízda vzhůru nohama). Emocionální rovina byla vzhledem k neurvalosti a nekonečnému (pubertálnímu) nihilismu dané látky celkem odvážný tah, naštěstí ale hladce s deadpoolovským konceptem splynula. Nové vedlejší postavy (Cable, Domino) výborné, některá camea vyloženě skvostná (Peter a Vanisher jsou neuvěřitelně kouzelní). Seskoková scéna je jedna z nejzábavnějších, jaké jsem letos viděl (South Park level). A k tomu title song od Celine Dion (!!!) a zcela zásadní mezititulkové scény! Výborný sequel, výborná zábava. 80 %(3.6.2018)

„Tell me they got that in slow-motion...“ Po delší odmlce jsem si zase vyrazil do kina. Od jedničky jsem nic nečekal a dočkal se docela dobré kvalitní krvavé jízdy plné nekorektního humoru. Od dvojky jsem chtěl více katany, více akce a více keců. Po traileru jsem byl hodně natěšený. A víte co? Mě se to vlastně celé splnilo. Deadpool je opět cool švihák, který je drzý, vulgární a máchá katanou. Příběh? Ani ne prosím. Bourání třetí (nebo čtvrté?) stěny mezi filmem a realitou je téměř v každé scéně a z love story je nyní rodinný film. A opět. Deadpool nekecá. Bavil jsem se? Ano. Byl jsem dojatý? Ne. Mozek jsem nechal v šatně a užil si podívanou plnou hlášek, ne bohužel však všechny mi sedly a našli svojí půdu. Jinak jsem se usmíval a nejvíce mě dostaly pop kulturní odkazy a parodie sebe sama. Mě tohle asi ke štěstí stačí. Vyčítat Deadpoolovi, že už příliš tlačí na pilu, by bylo jako nošení dříví do lesa. Je to dost možná to co jsem od filmu chtěl já. Plus akce, která je dobře natočena a má dobrou kameru. Ačkoliv loňský Logan je nepřekonán, tak přesto je Deadpool super. Logan je prostě král zcela jiného kalibru. Tohle je další nášup nekorektního humoru. Pokud si v něm libujete jako já, nebudete zklamáni. (85 %)(21.5.2018)

• Ryan Reynolds