Jakožto největší hororový expert zde na csfd musím hodnotit objektivně odpadem,, přesto že jsem film neviděl a vůbec filmům nerozumím. Důležité je dělat chytrýho a hodnotit odpadem velice povedené filmy.... Ale dost toho Psycha. ..Za mě povedený kousek který perfektně rozšiřuje a uceluje jedničku a dává nám nahlédnout do blízké budoucnosti x-force. A i přesto že nejsem fanoušek deadpoolova humoru jasných 78%. Zazie Beetz je ve své roli perfektní a díky ní se její postava stává pomaličku mým nejoblíbenějším X-menem, no jo, aby taky né.... když má někdo štěstí, kde kdo si ho hned oblíbí.(16.5.2018)

Očekávání byla naplněna. Deadpool 2 je přesně takový, jak jsem si ho představoval. David Leitch svou práci zvládl na výbornou. Filmu dost pomohl větší rozpočet. Je to poznat jak na stopáži, akčních scénách nebo počtu mutantů. celá zápletka je jiná jak v 1. Čerstvý vítr do filmu vnáší nové postavy, a to hlavně Cable. V podání Joshe Brolina je vážně super. Film opět dost stojí na neustálých hláškách a fórech, kterých je plný. Člověk ani všechny nemá šanci vstřebat. Týkají se jak DC nebo Marvel filmů, tak i různých dalších filmových klasik. Pro fanoušky jako dělané. Příběh je taky docela zajímavý. S novými mutanty přichází mít možností a taky lepší bitky. Škoda, že Morena Baccarin tentokrát nedostala tolik prostoru. Je tam i dost odkazů na 1. Celkově se film dost povedl a já se budu těšit na pokračování. Ještě nemůžu opomenout soundtrack, který se sice k filmu brutálně nehodí, ale s tím už se tak nějak musí počítat. "Tak to děláme v matičce Rusi." :D(20.5.2018)

Vzhledem k tomu, jaké zvěsti kolovaly ohledně natáčení je až s podivem, jak neuvěřitelně kompaktní snímek jsme nakonec dostali. Jednoduše řečeno, projekce ukázala, že se není čeho bát. Příběh ze začátku využívá starého známého retrospektivního postupu, který známe už z originu. Celkem brzy se z něj ale dostane, což snímku dost pomáhá, protože děj těží hlavně z dynamiky příběhu, který se naprosto neočekávanými směry vyvíjí přímo před vašima očima. Důležité je však říct, že druhý Deadpool opravdu pokračuje v poměrně funkčním rodinném „dramatu“, které netlačí na pilu. Postavy si k sobě hledají cestu, a když už se objeví nějaká ta scénaristická klička, sám Pool na to obratně zareaguje a situaci pošle „šmahem“ do outu. Když vynechám Reynoldse, o kterém všichni víme, že pro svoji roli žije, bezkonkurenčním překvapením byl pro mě Brolinův Cable. Pokud jste si ho do této chvíle spojovali jen s Thanosem, potažmo s některou z jeho jiných známějších rolí (namátkou třeba Sicario nebo Everest), můžete si být jistí, že tady se Josh taky neztratil. Jeho motivace sice není ničím neviděným, ale prakticky mu ji věříte a nemáte s ní problém. Sám Cable (a jeho CGI paže) navíc ve filmu vypadá opravdu fantasticky – DC se asi bude znovu stydět za gumového Cyborga z Ligy spravedlnosti. Ze zbytku ansámblu vyniká hlavně Domino, kterou si střihla Zazie Beetz. Její superschopnost vám nebudu prozrazovat, pokud ji neznáte z komiksu – každopádně potvrdím, že ve filmu byla využita s neuvěřitelnou galancí. V neposlední řadě musím také vyzdvihnout Russella, jehož se zhostil patnáctiletý Julian Dennison (to je ten „klouček“ z trailerů, po kterém jde Cable). Na tuto postavu zahraniční recenze celkem zapomínaly, ale ve finále jde o charakter plně funkční, a svým způsobem divákovi sympatický. Co je ale hlavní, nesouhlasím s myšlenkou, že X-Force tady hraje hlavní roli. Prakticky se objevuje až v půlce filmu (konkrétněji v té druhé), a ve finále se s ní tvůrci vypořádají naprosto nečekaně. Jedná se o jeden z těch twistů, které mají rádi odpůrci předvídatelného děje – jako jsem třeba já. Ostatně takřka celou dobu si nemůžete být jistí naprosto ničím. Deadpool opravdu udržel většinu překvapení pod pokličkou, takže buďte připraveni na naprosto šokující camea, která vás dostanou do kolen. Jedná se o překvapení ve stylu Matta Damona v Ragnaroku. Ano, dokonce je ta jedno konkrétní návštěva ještě hvězdnější. Nedostavil se nakonec snad jen Stan Lee, což je škoda. Možná se tam objevil, ale - hanba mi - já ho tam opravdu nikde neviděl. Nutno podotknout, že mám na něj slušně vytrénované oko. Pokud se vám jednička líbila, budete jednoduše nadšeni. Ve dvojce dostanete ještě větší dávku nekorektního humoru, popkulturních odkazů, parádní hudby i stylových akčních scén. Poslední zmíněná položka obsahuje asi stejné množství krve, jako první díl, ale na druhou stranu je z hlediska bojové choreografie a intenzity scén na mnohem vyšší úrovni. David Leitch natočil mnohem hutnější snímek, než by se mohlo zdát. Navíc to celé má lepší příběh, než John Wick a dává bez debat větší smysl než Atomic Blonde. Jedná se tak (prozatím) o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Ani bych se nedivil, kdyby Deadpool 2 sedl některým lidem více, než třeba Avengers: Infinity War. To už je ale otázkou vkusu.(15.5.2018)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $125,000,000 Tržby Celosvetovo $301,336,221Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nášup, ktorý si uťahuje zo všetkého a v dosť slušnej tendencii, šľape to opäť na výbornú. David Leitch zvláda akciu a vie sa obracať na režisérskej stoličke, len občas mu chýba správne odľahčenie alebo lepšie povedané kompatibilnejšie z dejom ale dobre, zas nemôžeme chcieť úplné zázraky. Ako taká komiksová vyjebávka to funguje dokonale, dá sa to krásne užiť, pobaví to, je to iné než klasický Marvel. Ryan Reynolds by ani nemal už v ničom inom hrať, v iných projektoch sa proste trápi, lebo toto je jeho jediné spasenie. /videl v kine 2x: 90%/(21.5.2018)

Vynikající pokračování, vynikajícího prvního dílu o užvaněném kanaďanovi, který prokecal smrti díru do hlavy. Druhý díl přišel logicky o moment překvapení, tak to vynahrazuje většími explozemi a počtem hvězd (ne těch v hodnocení). Všichni důležití X-lidé jsou zpět! Navíc zákládání X-Force a jejich první akce je super. Brolin po Thanosovi fasuje dalšího ultimátního borce. Časem se cestuje méně než jsem si myslel, ale to si určitě šetří na nějakou potitulkovou scénu. Dokonalý rodinný film pro dobrou náladu.(17.5.2018)

• - Zbraň, kterou Cable (Josh Brolin) ve filmu disponuje, je takový myšmaš všeho moderního i oldschool na základě zbraně Kriss Vector 45 acp. Můžeme na této zbrani najít tedy lovecký puškohled s pistolovým kolimátorem, kompenzátor ze zbraně Barrett M82, granátomet M203, pažbu ze zbraně Thompson M1A1, An-/Peq 15, svítilnu sunflare a další designové prvky vyrobené speciálně pro film. (UncleMorty)

• - Pri nakrúcaní filmu zomrela mladá kaskadérka Joi Harris. Americká motocyklová pretekárka Joi Harris nakrúcala podľa listu Vancouver Sun v pondelok naháňačku, pri ktorej musela predviesť niekoľko krkolomných manévrov vrátane jazdy po úzkych rampách pozdĺž schodiska. Pri jednom z obratov nezvládla svoj stroj, vo veľkej rýchlosti narazila na obrubník a vletela do výlohy. Podľa polície zomrela na mieste. Natáčanie bolo prerušené na dva dni. (classic)

• - Prodej studia Twenty-First Century Fox, Inc. zasáhl do samotného výsledného sestřihu Deadpoola 2. Vedení společnosti si pozvalo Ryana Reynoldse na kobereček s tím, že musí z výsledného filmu vystřihnout vtip zesměšňující The Walt Disney Company. Reynolds zprvu rozzuřen touto podmínkou zmíněnou pasáž nakonec vystřihl. (Nach)