Deadpool se po dvou letech konečně vrátil a neztratil ani špetku svého ujetého humoru, nýbrž dostal na vrch několikero nových parťáků. Ať už bude další film Deadpool 3 nebo X-force, tahle parta tu s námi bude dlouho. Zaprvé musím zmínit změnu na režisérské pozici, jelikož jsem po prvním díle celkem oplakával odchod Tima Millera, který právě z původního filmu udělal takovou kultovku, ovšem náhrada v podobě Davida Leitche je pro dvojku rozhodně přínosem a že ta změna proběhla je tedy nejspíše dobře, jelikož sem přitáhla svěží vítr. Paradoxně, i když je Leitch původně kaskadér a choreograf akčních scén, tak mě akční stránka filmu bavila více před dvěma lety a hlavně první scéna s honičkou na dálnici o dost našlapanější a kinetičtější, než jakákoliv v tomto filmu, což je ale dáno i tím, že v Poolovi je prostě na prvním místě (meta)humor a akční hody až posléze. V čem však sequel rozhodně převyšuje originál, je počet cgi triků, které jsou tentokrát i na lepší úrovni, ačkoliv zde toho vybuchuje a ničí se násobek toho, co minule. I když si Wade Wilson i tentokrát stěžuje, že mu studio nepřikleplo větší rozpočet jako hlavní X-menovské sérii, rozhodně tu už tentokrát není znát, že by tvůrci bojovali s šetřením kde se dá, takže tomu bude muset i odpovídat úspěch v kinech. U nových postav je lepší si je oblíbit, ale moc k nim nepřilnout, přecejen je pořád Reynoldsova sólovka a ten si nejvíc prostoru krade pro sebe. Nejvíce se samozřejmě snaží zaujmout Cable, kterého tvůrci slibovali už v potitulkové scéně jedničky, s tváří Joshe Brolina, který by na to ještě tak před deseti lety neměl, ale teď už si nedokážu v roli představit kohokoliv jiného a myslím si, že zaujal pevné postavení po boku červeného všeumětela. Snímek musím co nejdříve vidět ještě jednou, abych si pořádně utřídil dojmy, jelikož nás i tentokrát tvůrčí tým zazásoboval takovou tunou humoru a všemožných twistů a narážek, že to prostě napoprvé nelze vše zpracovat. Ale povedlo se to. Papírově musí být sequel ještě větší, ale co je důležitější, Deadpool nesměl ztratit svoji nevymáchanou hubu a kadenci hlášek, a to tu všecko je. Nejen milovníci jedničky rozhodně zklamáni nebudou. PS : Škoda, že už se příště neukáže T.J. Miller, ta jeho postava má prostě šmrnc PPS : Schválně, kdo postřehl supertajné cameo. Já ano a celkem jsem zíral.(15.5.2018)

Masové přijetí u prvního dílu je pro mě stále neuvěřitelným překvapením, to samé se hádám bude týkat druhého. Obojí se pro mě pohybuje mezi 3 a 4* a to proto, že jde do extrému, dotýká se hranic metahumoru a možná ho několikrát překračuje. Někdy dobře a vtipně, jindy s trapností sobě vlastní, ale proč ne. Na postavu Cablea jsem se těšil, nezklamala, patří k ozdobě a Josh Brolin zažívá fantastický rok (navíc jsou jeho postavy silných emocionálně uzavřených mužů silným prvkem, který v posledních letech ve filmech pomalu mizí...). Druhý Deadpool je pro mě stejně nevyrovnaný jako první, hrátky s časem jsou klasicky "tak jak scénárista potřeboval", ale určitý punk přístup a drzost je mi sympatická. I přes momenty typu sestavování týmu a jejich první akce, přes "štěstí není superschopnost" až po cameo role "za dveřmi", u kterých jsem se opravdu bavil, nejde o film, který bych potřeboval vidět znovu. V tomhle se bohužel od většiny komiksových filmů Deadpool vůbec neliší.(24.5.2018)

V Dopinderovom rádiu hrá Yun Hi Chala Chal zo Swades. Gang ide do akcie. Kopec skvelých cameo roličiek, plejáda vtipov, nadupanej hudby. Nie len Tyler Bates, ale aj pesničky. Kto vie dobre použiť Thunderstruck má u mňa vždy vyhrané. Deadpool 2 veľmi dobre doplňuje vtipy z prvej časti. Zároveň sa posúva na iný level. Nie je len bezduchou zábavou s intertextuálnym presahom, ale má aj dramatické momenty, romantické momenty a všetky tieto scény fungujú. Od motivácií, cez dávkovanie emócií. Má to množstvo pamätných scén a množstvo pamätných hlášok. Tvorcovia sa utrhli z reťaze v tom najlepšom zmysle slova. Toto je film, čo sa robil pre radosť a Leitch to zvládol parádne. Akčná rezanica mu ide veľmi dobre. Hlavne keď má tím ktorý tá rezanica baví. Pre mňa zatiaľ top komiksový film tohto roku. Brolin ako obvykle fantastický. A potitulková montáž scén( značne uspokojujúca).(20.5.2018)

Líbilo se mi více než první díl - ubylo totiž toho nejjednoduššího pubertálně laciného humoru. Deadpool 2 je přitom až neuvěřitelně utržený ze řetězu, má skvělé spolu- i protihráče (Josh Brolin je jako Cable fantastický, Zazie Beetz si vás v roli Domino stoprocentně získá), opět mu nedělá problém vzbudit uvěřitelné emoce ani neřízené salvy smíchu, děje se v něm mnoho nečekaného (X-Force!!!) a ani na chvíli to není křečovité. Super.(18.5.2018)

• Baronne

Obrovský zklamání. Víc keců, míň srandy, a to prostě neni Deadpool. Jednička byla parádní, tam se člověk chlámal od začátku do konce, tady jsem se upřímně zasmál tak 3krát. Chválim Cableho, výborně udělanej a zahranej, Domino, osvěžující a vtipná postava, ale jinak to byla fakt tragédie. První půlku filmu jsem ještě tak nějak doufal a čekal na to, až se to rozjede, ale ono se to nerozjelo vůbec. Jo a na toho malýho ohnivýho buřta, co furt jenom neuvěřitelně otravně řve, snad brzo zapomenu.(18.5.2018)

• - Deadpool (Ryan Reynolds) nosí vězeňské číslo 24601, což je číslo vězně Jeana Valjeana z „Bídníků“ a číslo, které se dost často používá pro slavné vězně – nosili ho např. Levák Bob ze Simpsonovi (od r. 1989), Eric Cartman ze South Parku (od r. 1997) nebo Oscar Bluth z Arrested Development (od r. 2003). [Zdroj: Kinobox.cz] (Bioscop)

• - Vo filme sú 4 potitulkové scény. (B0mbas71c)

• - Deň premiéry zaujme Deadpool 2 miesto plánovanej Fantastic Four 2, ktorej prvý diel tržbovo zaostal za očakávaniami. (LuiCJ)