Druhý "Deadpool" mi sedl daleko více než ten první, ale i tak bych se bez jeho existence obešla. Kluk s ohněm efektní, ale je to spratek, depresivní scény jsou vlastně o ničem (viz konec), trojice doprovodných X-menů stojí za prd, Cable a Domino OK, vtipy trochu lepší než před dvěma lety a totéž efekty. Ale jak říkám... trojku už dělat nemusíte.;-)(13.12.2018)

Postrach filmového plátna Deadpool do druhého pokračování vlétl s vervou, nebere si servítky, ohledy, nikoho nešetří a na palčivé otázky související s comicsovým universem odpovídá po svém a se stoickým klidem. Výměna režiséra je znát od prvních vteřin. David Leitch je naprosto jiná liga než jeho průměrný předchůdce. Celý film v podstatě nesleví ze své bujaré akčnosti, která atakuje parodické rozměry. Deadpool/Ryan Reynolds ani na okamžik nebere svoji misi vážně. Záhy přichází o lásku svého života, načež se do filmu daří propašovat nečekanou porci emocí. A celé se to moc nezastaví. Na scéně přistane voják z budoucnosti Joshe Brolina a početný tým X-Force. Vše protkáno nepřeberným množstvím narážek, hlášek, sebeparodie i výčitkami slabé scenáristické invence. Až Deadpool odpraví všechny comicsové hrdiny, pokud možno hlavně Avengers, dám mu plný počet. Pro mě je to důstojná rozlučka s comicsem, maximálně zhlédnu tak ještě jeden film svého druhu, už ale pak dál nic, co má latex, létá v povětří, je to neviditelné, uzvedne to domy, metá to kozelce a jiné úděsnosti, prostě si zakazuji comicsový svět. Tenhle film určitě řadím k tomu nejlepšímu, co jsem v dané oblasti viděl. Reynolds fakt jede až do zábavných potitulkových scén, skoro mu nikdo nestačí, režisérovy schopnosti přetékají akčností, stylovostí i kvalitním technickým vysoustruhováním. Takže výsledkem je nabušená jízda v mnohem větším stylu než jednička. Mohlo to být víc sexy, pokud jde o dámské obsazení. Morena Bacarrin je sice nic moc, ovšem to není nic proti ohyzdné Zazie Beetz. 9/10(28.7.2018)

"Posranej Wolverine! Nejdříve se opičí tím, že natočí nepřístupný film... A pak ten chlupatej parchant zvedne laťku tím, že umře. Dement. Jenže víš co, Wolvíku? Já v tomhle filmu taky umřu." Sjetej Spider-Man je zpátky. Stručně řečeno je to pohodový film, kde je kontroverzní humor a nadupaná akce. Efekty jsou vymazlené a herecké výkony fenomenální. "Jsi tak drsnej. Určitě tě nevydali v DC Comics?" Josh Brolin jako Cable ukradl téměř celý film pro sebe. Byl velmi výrazný a to v každém záběru. "Co jsi zač ?" - "Jsem Batman!" Jinak se film nesmí brát moc vážně. Je to místy až parodie, která si utahuje z komiksových filmů či filmů všeobecně. "Jmenuji se Deadpool a jsem X-Men." - "V zácviku." Daleko lepší než díl první. Leitch natočil po Johnu Wickovi další pecku. - 100%.(23.9.2018)

Líbilo se mi více než první díl - ubylo totiž toho nejjednoduššího pubertálně laciného humoru. Deadpool 2 je přitom až neuvěřitelně utržený ze řetězu, má skvělé spolu- i protihráče (Josh Brolin je jako Cable fantastický, Zazie Beetz si vás v roli Domino stoprocentně získá), opět mu nedělá problém vzbudit uvěřitelné emoce ani neřízené salvy smíchu, děje se v něm mnoho nečekaného (X-Force!!!) a ani na chvíli to není křečovité. Super.(18.5.2018)

Deadpool se po dvou letech konečně vrátil a neztratil ani špetku svého ujetého humoru, nýbrž dostal na vrch několikero nových parťáků. Ať už bude další film Deadpool 3 nebo X-force, tahle parta tu s námi bude dlouho. Zaprvé musím zmínit změnu na režisérské pozici, jelikož jsem po prvním díle celkem oplakával odchod Tima Millera, který právě z původního filmu udělal takovou kultovku, ovšem náhrada v podobě Davida Leitche je pro dvojku rozhodně přínosem a že ta změna proběhla je tedy nejspíše dobře, jelikož sem přitáhla svěží vítr. Paradoxně, i když je Leitch původně kaskadér a choreograf akčních scén, tak mě akční stránka filmu bavila více před dvěma lety a hlavně první scéna s honičkou na dálnici o dost našlapanější a kinetičtější, než jakákoliv v tomto filmu, což je ale dáno i tím, že v Poolovi je prostě na prvním místě (meta)humor a akční hody až posléze. V čem však sequel rozhodně převyšuje originál, je počet cgi triků, které jsou tentokrát i na lepší úrovni, ačkoliv zde toho vybuchuje a ničí se násobek toho, co minule. I když si Wade Wilson i tentokrát stěžuje, že mu studio nepřikleplo větší rozpočet jako hlavní X-menovské sérii, rozhodně tu už tentokrát není znát, že by tvůrci bojovali s šetřením kde se dá, takže tomu bude muset i odpovídat úspěch v kinech. U nových postav je lepší si je oblíbit, ale moc k nim nepřilnout, přecejen je pořád Reynoldsova sólovka a ten si nejvíc prostoru krade pro sebe. Nejvíce se samozřejmě snaží zaujmout Cable, kterého tvůrci slibovali už v potitulkové scéně jedničky, s tváří Joshe Brolina, který by na to ještě tak před deseti lety neměl, ale teď už si nedokážu v roli představit kohokoliv jiného a myslím si, že zaujal pevné postavení po boku červeného všeumětela. Snímek musím co nejdříve vidět ještě jednou, abych si pořádně utřídil dojmy, jelikož nás i tentokrát tvůrčí tým zazásoboval takovou tunou humoru a všemožných twistů a narážek, že to prostě napoprvé nelze vše zpracovat. Ale povedlo se to. Papírově musí být sequel ještě větší, ale co je důležitější, Deadpool nesměl ztratit svoji nevymáchanou hubu a kadenci hlášek, a to tu všecko je. Nejen milovníci jedničky rozhodně zklamáni nebudou. PS : Škoda, že už se příště neukáže T.J. Miller, ta jeho postava má prostě šmrnc PPS : Schválně, kdo postřehl supertajné cameo. Já ano a celkem jsem zíral.(15.5.2018)

• - Na začátku filmu (cca ve 4. minutě) hraje píseň od Dolly Parton „9 to 5“ ze stejnojmenného muzikálu. (Varan)

• - Zbraň, kterou Cable (Josh Brolin) ve filmu disponuje, je takový myšmaš všeho moderního i oldschool na základě zbraně Kriss Vector 45 acp. Můžeme na této zbrani najít tedy lovecký puškohled s pistolovým kolimátorem, kompenzátor ze zbraně Barrett M82, granátomet M203, pažbu ze zbraně Thompson M1A1, An-/Peq 15, svítilnu sunflare a další designové prvky vyrobené speciálně pro film. (UncleMorty)

• - Vo filme sú 4 potitulkové scény. (B0mbas71c)