Forty-five Minutes from Hollywood (1926)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Zatím zřejmě nejhorší film z celé výše uvedené série. Stan Laurel vypadá s knírem spíše jako James Finlayson.

Deník nymfomanky (2008)

Na druhý pokus už to vyšlo, a dokoukal jsem to. Kromě erotiky, které je ve filmu opravdu dost, nic jiného tvůrci nenabízí. Ale na druhý pohled už to tak nesnesitelné nebylo.

Jaká je Daisy Cloverová (1965)

Natalie je sexy i s krátkými vlasy v úpravě "na kluka", když předstírá, že je o dobrý tucet let mladší. Čekal jsem, jestli film bude víc směřovat k muzikálovým číslům a představení Daisyina profesního života, ale scénář dost ostře zatočil u nápisu romantické drama. Robert Redford byl v době svých filmových začátků opravdu k sežrání, a to píšu s klidným svědomím jako hetero muž. U nás poměrně neznámý kousek, o kterém jsem chtěl napsat, že to je jasný tip pro filmový klub ČT, ovšem dramaturgové na Kavčích horách byli tentokrát o něco rychlejší.

The Vengeance of Fu Manchu (1967)

Dost možná nejhorší díl série (zatím viděno po tento třetí díl). Absence napětí, komisař je tentokrát jen figurka (vyšetřování přebírá kolega z Hong Kongu) a jeho doběla napudrovaný dvojník s výrazem Frankensteina spíš pro smích. Postava gangstera Ruddyho Mosse je úplně zcestná a zbytečná (což naštěstí neplatí o jeho pěkné milence), a v posledních dvou minutách příběhu je vidět, že tvůrci (nebo snad spisovatel) neměli ani šajn, jak tuhle trapnou partii ukončit. Vůz s dynamitem náhodou postavený kousek od trůnu na dvoře plném pochodní je ukázkou filmařské bezradnosti.

Špindírové (1923)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Šlamastyka, která se dá vyřešit jedině pěstmi. Rocky Balboa by mohl závidět Stanovu vytrvalost, tohle je zápas tak na stopadesát kol!

The Meeting (1964)

Krátké cvičení na téma neklid, strach, naděje. Jeden krátký záběr v závěru, a všemu porozumíte, i když nechápete nic.

Ho! (1968)

Dabing Agentura Erasmus, vyrobila TV Produkce, a.s., pro FTV Premiéra, s.r.o., TV Prima, 2003 aneb proč kupovat dabing ČT 1993, když to Jirka Krampol po deseti letech může nadabovat znovu... Soldiní gangsterka, u které bych se nebránil přemýšlet nad film noir, rozhodně však nejde o komedii. Děj sice nikam přímo nevede a je nad slunce jasné, jak to musí dopadnout, útěk z vězení je však mistrovskou epizodou z dějin zdrhání.

Hlava-ruce-srdce (2010)

Viktorie Čermáková a její přepečlivá výslovnost jsou největším překvapením tohohle filmu. Zaujme i neobvykle nekoncepční kamera (obloukové šarády během rozhovoru slečny Knábelové a pana Vrany). Takhle nějak si představuju žánr mysteriózní film. Otázka je (kromě toho, že tvůrci svůj film s tímto žánrem nespojují), jestli už v dnešní době po absolvování všech možných (a bohužel i nemožných) výplachů scénáristických hlav není mysteriózní film mrtvý pojem. Jinými slovy a o filmu krátce: Co to kurva bylo?

Šílenství (1926)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Nuda, postavená na velmi nepravděpodobné možnosti (a ve filmech o to víc využívané), že se dva cizí ale osudem spojení jedinci potkají na místě přeplněném lidmi. Hardy tentokrát bez kníru a bez vlasů.

The Pleasure Girls (1965)

Docela hukot, všichni mluví o překot, sex je u někoho na pořadu dne a jinde ještě tabu, Kinski je tu mladý, ale jako polomafián už před všemi na výši. Prinnyho budete nenávidět (pakliže nejste sami vyléčení ze závislosti na automatech či ruletě), Sally držet palce, aby mu jen tak "nedala".