Law and Order (1953)

Vynikající a v poplatnosti žánru nezvykle napínavý western, ve kterém se sice nedočkáte indiánů, zato pěstních soubojů i střelby užijete dosyta. Wyatearpovský motiv je z toho cítit na míle daleko, Ronald Reagan ovšem nepůsobí jako nafoukaný floutek ani legendární paňáca z Rodokapsů, je mužem na svém místě. Z herců zaujme na víc než pětadvacet vypadající Dorothy Malone v roli šerifovy nastávající a zejména pak překrásná Ruth Hampton, jejíž sexappeal je westernem pořádně zvýrazněn.

Sailors Beware (1927)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Seven (1927-1934). Vtipný kus, jeden z těch lepších v této mlčenlivé L+H sérii. Na prsou chlupaté dítě je postrachem všech hráčů pokeru, ale Stan to přeci s dětmi umí.

Elektra Luxx (2010)

Svižné, celkem vtipné, hodně sexy natočené, technicky dost ve stylu lepších porno filmů (např. produkce Digital Playground režiséra Robbyho D.), což ovšem zřejmě bylo záměrem (zvukové efekty, střih, práce kamery). Jakkoliv mi tu chyběla skutečná erotika (kromě Carly i třeba Adrianne Palicki je k nakousnutí), film také díky souběžnému vyprávění hned několika dějových linek příjemně utekl. Pokud vám hezoun Timothy Olyphant bude odněkud povědomý, ano, nejspíš jste ho viděli jako producenta v Sexbombě od vedle.

Mixed Nuts (1922)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Seven (1927-1934). Série vtipů pospojovaná Halem Rouchem do jednoho kraťasu. Stan se tu mihne v tak maličké roli, že ho dost možná ani nepostřehnete. Byl to ten šofér nebo ne?

Nepravý muž (1956)

Cílem je donutit vás položit si otázku: Nemůže se tohle stát i mně? Hitchcock byl mistr detailu, což je tu dobře vidět. Od začátku postavená situace a la presumce viny mě ale pořádně štvala, a Hitch to dobře ví.

Melodie podzemí (1963)

Dabing redakce pořadů ze zahraničí ČST Brno 1968, excelují tu se svou dokonalou výslovností zejména Zlatomír Vacek coby český hlas Jeana Gabina a Ladislav Lakomý, jenž byl bezpochyby nejlepším dabérem Alaina Delona všech dob (bože, zapomeňte na Pavla Trávníčka). A ti, co tu klejí na adresu ČST Brno, nechť si dvacetkrát za sebou pustí nějakou novodobou dabingovou spatlaninu MGM, HCE či třeba Magicboxu s Liborem Teršem, Zdeňkem Mahdalem, Filipem Švarcem a několika dalšími, natočenou za zhruba stejný čas, jako trvá celý film. Další k filmu už doplnili pánové Superpero, sud a Boss321. Poklona Levným knihám, že koupily původní dabing, to by mělo být samozřejmostí!

Should Married Men Go Home? (1928)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Seven (1927-1934). Řízky lítaj, to jsou řízci!

Go Go Tales (2007)

Trocha klubové erotiky ještě nikoho nezabila, o snímku Abela Ferrary si však to samé tvrdit netroufám. Willem Dafoe je démon, v záři reflektorů je vidět, jak hodně už zestárnul.

Delitto carnale (1983)

Karlos80 má recht. Ve filmu uvidíte solidní porci nepřehrávané a nefalšované erotiky (všimněte si, že ženy předstírající intimní styk jsou opravdu vzrušené), trochu uměleckých záběrů, zajímavou hudbu (nezaměnitelná Itálie) a slaboučký děj klátící se slabostí scénáře ruku v ruce s nepochopitelnou prací střihače packala.

Norman Wisdom: His Story (2010) (TV film)

Hodně zjednodušenný a poněkud zmanipulovaný dokument, ve kterém sice uvidíte poměrně raritní záběry z Normanova pasování na rytíře či návštěvy Queen Elizabeth na ostrově Man, většina filmových ukázek však bude zklamáním, borci z BBC si mohli dát víc práce s vyhledáním vzácnějších a nedostupnějších ukázek, naprosto se zapomíná například na americkou anabázi (je jen slovně zmíněna), chybí jakákoliv zmínka o filmu Stalo se v Southportu. Těch několik ukázek z divadla nemůže zastupovat Wisdomovu divadelní kariéru, vždyť odehrál stovky představení, v porovnání s tím natočil jen několik filmů.