The Blood of Fu Manchu (1968)

V žánrech si škrtněte "krimi", a místo toho na druhé místo dosaďte "erotický". Tento čtvrtý díl bych se nebál přirovnat k tvorbě Lloyda A. Simandla. Jediným důvodem, proč na tuhle dějově plytkou a, jak už v této sérii bývá zvykem, překotným a odfláknutým koncem zbabranou blbost koukat, je nepřeberné množství krásných spoře oděných i neoděných žen ve veskrze submisivním postavení. Na svou dobu hodně, hodně odvážné. V podstatě taková přehlídka či soutěž krásy (Miss), kteréžto české verzi doporučuji převzít kostýmy a klidně i výpravu.

Mexická jízda (2001) odpad!

"On ho má hnusnýho. Má dole předkožku" "No a co". "Ale to je skvělý." Možná se to dá v originále, ale vlezlý a přehrávaný dabing to dorazil. Zajímavých je akorát prvních pár minut, než se v záběru objeví šeredná Ana Morelos, jejímuž svlečení jsem naštěstí za pomocí dálkového ovladače unikl.

Val Parnell's Sunday Night at the London Palladium (1955) (pořad)

Episode #7.12 (1961); Director: Francis Essex; Stars:Bruce Forsyth, Jack Parnell and Norman Wisdom____ Jedinečný díl s Normanem Wisdomem a Bruce Forsythem (který hraje Normanova "straight mana"). Podstatnou část Normanových výstupů lze s odstupem téměř třiceti let vidět v záznamu Legendary Norman Wisdom Live On Stage, ovšem tohle představení je původní originál. Škoda, že takhle dobrá televizní zábava už v dnešní době neexistuje.

Jsem fotogenický (1980)

Slabší kousek, u kterého nejvíc štve ošizený dabing (Pro KM records v DW agentuře vyrobila společnost 24snails v roce 2009), zvlášť když Miroslav Saic a Dalimil Klapka namluvili každý asi dvanáct postav. Maličko erotiky v podobě Edwige Fenech sice potěší, ale na lehtivou komedii to nestačí, a dialogy ani akce zase nestačí ani na tu komedii.

Správná dvojka II (1998)

Pánové se tu už téměř loučili s filmovým plátnem. Film je sice místy docela vtipný, přesto se stejně jako Oscar asi nezbavíte pocitu deja vu. Epizodka na svatbě a rozmluva otce se synem je tu fakt navíc a svou patetičností připomene celou sérii Fockers.

Forty-five Minutes from Hollywood (1926)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Zatím zřejmě nejhorší film z celé výše uvedené série. Stan Laurel vypadá s knírem spíše jako James Finlayson.

Deník nymfomanky (2008)

Na druhý pokus už to vyšlo, a dokoukal jsem to. Kromě erotiky, které je ve filmu opravdu dost, nic jiného tvůrci nenabízí. Ale na druhý pohled už to tak nesnesitelné nebylo.

Jaká je Daisy Cloverová (1965)

Natalie je sexy i s krátkými vlasy v úpravě "na kluka", když předstírá, že je o dobrý tucet let mladší. Čekal jsem, jestli film bude víc směřovat k muzikálovým číslům a představení Daisyina profesního života, ale scénář dost ostře zatočil u nápisu romantické drama. Robert Redford byl v době svých filmových začátků opravdu k sežrání, a to píšu s klidným svědomím jako hetero muž. U nás poměrně neznámý kousek, o kterém jsem chtěl napsat, že to je jasný tip pro filmový klub ČT, ovšem dramaturgové na Kavčích horách byli tentokrát o něco rychlejší.

The Vengeance of Fu Manchu (1967)

Dost možná nejhorší díl série (zatím viděno po tento třetí díl). Absence napětí, komisař je tentokrát jen figurka (vyšetřování přebírá kolega z Hong Kongu) a jeho doběla napudrovaný dvojník s výrazem Frankensteina spíš pro smích. Postava gangstera Ruddyho Mosse je úplně zcestná a zbytečná (což naštěstí neplatí o jeho pěkné milence), a v posledních dvou minutách příběhu je vidět, že tvůrci (nebo snad spisovatel) neměli ani šajn, jak tuhle trapnou partii ukončit. Vůz s dynamitem náhodou postavený kousek od trůnu na dvoře plném pochodní je ukázkou filmařské bezradnosti.

Špindírové (1923)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Šlamastyka, která se dá vyřešit jedině pěstmi. Rocky Balboa by mohl závidět Stanovu vytrvalost, tohle je zápas tak na stopadesát kol!