Sestup do pekel (1986)

Náměť asi nebyl bůhvíjaký a film to bohužel dovršil z gracií. Přitom by se v tomhle Haiti dalo udělat více. Bohužel je to zde tak naivně až nezažívně podáno, že režisér prostě chtěl někoho, kdo odhodí šat  a Sophie byla správná volba. Což o to, holka tělo jak křišťál a Brasseur by sekundoval jako spisovatel dobře, ale prostě to nudí. Příběh je spíše cetka, kdy na 88 minut Vám přijde dobrých 20 záběrů úplně k ničemu. Je tu tolik balastu a nucených svlečených scén, že jako výplň jedné vraždy moc tento film nezachrání.

Centauro (2022)

Už si nepamatuju dobře film Spálit na prach (Burn Out), ale tenhle remake je vlastně jen ta výplň, že se to hýbe, zbytečně to moc nenudí a příběh je tak laciný, že to v béčko formátu vlastně vyjde na docela dobrou průměrnou podívanou. A taky to tak je. Honičky jsou kupodivu vcelku fajn. Rozvážíš drogy a jediný plus k tomu máš, že máš kámoše z podsvětí, který se ti pak budou hodně hodit. Je to celé paradoxní až komický, že nakonec skončíš jako "kočka" když támhle jezdíš a vlastně ne svojí rukou zabiješ jiný lidi a ještě tě najmou jako závodníka na grand prix.50%

Mladí a neklidní (2020)

Hodně zvláštní film, který se snaží být trochu jiný, přitom by divák ocenil to zažité co zná. Jakoby chybí ta myšlenka, to pochopit co vidím na plátně a nedostat zbytečnost jako v mysteriózních seancí. Je tu klasická parta, která je vesměs různorodá, ale kluci se prostě zhulej a hotovo. Přijde nějaká pařba, jedna láska a zbytečné scény, které nikam nevedou, jsou jen ukázkou a to hodně slabou. Jo Finn Cole bavil herecky, ale opět Vám nějak připadá důsledek toho, proč máte vlastně ve víru koukat, že je v Americe, když to vlastně je výsledku nějaký výplod. Ten Trainspotting mě napadl ze začátku taky, jako zde autora M.I.k.e , ale prostě to tam nevidíš, protože to lechce zklouzne do nezajímavých not. Takže jedině Matthew hejbe láskou vs Kearney právě v hereckým balení Finn Cole, kterýho zná člověk nejvíc z Peaky Blinder. Zde možná stačila ta filmová klasika o partě kámošů s lepším koncem.55%

Tvůj syn (2018)

José Coronado one man show. S ním tenhle film projedete jak nůž máslem. Příběh už úplně nepřekvapí, ale nechá v závěrečný scéně dost na to, že syn je syn. Atmosféra činu, který divák čeká je správná treda do černého a jako bonbónek jsem tu měl krásnou Ester Expósito známou hlavně ze seriálu Élite.85%

Rod Draka - Pán přílivů (2022) (epizoda)

Paddy Considine to dotáhnul. Musím říct, že rozhodně nejlépe zahraná postava a vlastně jako král nejvíc zajímavá. Teďka se malinko bojím, že seriál, který u mě vyvolává přesýpací hodiny skončí už někde v šedém průměru. Pravda je, že jsem chvilku ani nevěděl, která bije, protože těch postav a časových skoků pak divákovi musí udělat vrásky na čele. 75%

Jeepers Creepers: Reborn (2022)

Timo Vuorensola to zabil. Já si pořád říkal, kde sebral ten tým amatérů co dělalo CGI a vlastně celou grafiku, protože to vypadá jak když koukáš na 3D v 2D doma na noťasu co vyšel jako první na světě bez grafiky. Je to fakt hrozný a vlastně to okolo vypadá jak když to tam někdo namazal hovnem. Nejvíc úsměvný to je na konci . kde ty policejní vozy snad plavou nad zemí :D No co vizuál.. Ono celkově se tohle zadrhlo už v rané fázi. No začíná to nějak klasicky. Díky bohu. Pak to v příšerných dialogách o dvouch třech slovech na větu běží až do konce jako fakt v hrozným castingu, kde si pánové možná tak ještě všimnou jedný holky a Peter Brooke, který je tam vlastně matador a to sám moc bůhví kde nehrál. Chápu, budget je svinstvo, ale tak pro pána boha proč to někdo musí natočit. Druhý díl už byl na kriminál a trojku jsem si nechal ujít a říkal jsem si, že to tedy zkusím na první dobrou, že by to mohlo být lepší béčko. No nebylo to ani céčko, ale kromě vran, jedný snad vraždy a nějakým tím procházením v domě to nějak ještě vyšlo do konce. Pravda, mít tohle dvě hodiny tak to má tak 2%. Jedna z milosti.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Tak seriálovou podobu jsem vlastně neviděl, kromě pilotu a zrovna mě to úplně nevtáhlo. Udělal jsem dobře, že jsem vlastně hodil tu filmovou, která určitě zkopírovala to hlavní ze seriálu, přidala stopáž a vcelku podařenou story s Lavim. I jsem se se párkrát zasmál, což už je v dnešní český kotlině nadstandart, ty fotbalistický trefy do lidí okolo fotbalu, i tedy mimo něj no stres. V tomhle jsem se vlastně bavil, Štáfek si to prostě napsal na tělo a první půlka drží a druhá půlka rozjede film s jeho synem. Přesně v tom rozmezí už film začne běžet na neutrál, pak to tedy nakopne, ale nějak už se ztrácí to řešeto a dojedeme to do šťastného cíle.

Spolu to dáme (2017)

Téma je víc, než samotný film. O tom prostě žádná. Ač to není žádná velká komediální show, tak hlavní duo funguje skvěle a jako drama vlastně taky. Je vidět, že Philip Schwarz sice zahrál nemoc skvěle, tak na poli filmovém je to stále jen tento film kupodivu. Prostě v tomhle náměťu už moc jiného nejde vymýšlet a je to vlastně ve výsledku dobře. Běží přesně podle mustru, který divák očekává, že nastane a to hlavní je v síle kamarádské, která zůstane už večná. 75%

Prizma (2022) (seriál)

Rozhodně nejsem fanoušek LGBT, ale měl chuť po traileru na nějaký ten seroš ze školních lavic. A vlastně se to dost povedlo. Pořád jsem si říkal jestli dvojčata hraje jeden herec nebo ne. Prostě línej dodívat závěrečný titulky víš jak. Mattia Carrano skvělý, na jeho první počin prostě nemůžeš nic moc říct špatnýho. Režijní taktovku si vzal celou pro sebe Ludovico Bessegato, který natočil pro Netflix Skam, což je vlastně podle infa stejná věc pro teenagery. Mám v plánu kouknout na originál, ale to jen tak na okraj. Prisma ve výsledku hledání sebe sama. Sice je hrozně čitelný, ale v tomhle tématu asi není jiná volba. Nejvíc vadilo zbytečně moc flashbacků, který místy děj či postavu samotnou nevylepší či nevysvětlý ač to tak chce.Ale je to takový jistý trademark, že jsi v minulosti a hned přepneš na konkrétní postavu do současnosti. Jinak je to prostě typická škola, kde se parta dá dohromady, nějaká ta láska, jednou za čas pařba a plavání. Spíš to vypadá jak delší film, není zde skoro žádný zvrat, prostě si to nějak žije vlastním životem a to je ta největší devíza tohoto seriálu. Druhá série nevím jestli bude, ale přijde my už malinko zbytečná, protože to hlavní co asi chtěl seriál říct, už řekl.85%

Příběh Pierra Woodmana (2009) (TV film)

Král análů. To je Pierre Woodman. Dokument takový zlatý průměr. Rozhodně jeho postavu těžko posoudit, zde se dozvíte spíš o tom, že se chtěl zabít a že jeho táta postavil dům za 10 let. Trochu něco málo o holkách a společnostech, kde dělal. Chybí třeba popisky k postavám, což dokumenty tedy mývají. Jinak na to, že to bylo z roku 2009 a Pierre říkal, že toho brzo nechá, tak jestli se nemýlil jeho stránky a nový videa jsou stále. Tak buď ztroskotal vztah nebo toho ještě není málo. Pravda je, že asi povolil už dávno, některý holky určitě u něj nejsou poprvé a už něco dávno mají za sebou odmrdáno. Rocco Siffredi my přišel vždycky lepší a asi to tak zůstane :)