Atlantida (2019)

Další z řady snímků,který Vám dopřeje nerušený spánek,když nemůžete zabrat.Snímek asi vystihne nejvíc,že je to jen nuda, nuda, šeď, šeď.  Snímek co natočíš za 20 minut jako krátkometrážní,natáhneš jako celovečerák za nesmyslnou minutáž,abys ty diváky zazdil do peřin.Je možná pěkný,že statická kamera nechá pracovat pozadí svým životem,ale po čase se to neustále opakuje jak kolovrátekt,že po chvilce zas  hodíš šlofíka.O Ukrajině zas víme to,co každý,silnice pěkný,který už máme taky.Lidi co žijou,protože už jsou zvyknutý a co dál?Romantika na konec bylo jak péro do zdi.Se divím,že jsem tenhle buržoázní skvost dojel.Pravda,na konci už můžeš časově přejíždět,protože zde se skoro nemluví,tedy kromě toho,že patalog Slavíček Vám odkřene u mrtvoly i pravou chlopeň a olivový svetr.15%

Moji bratři (2018)

Příběh,který máte nalajnovaný vcelku brzo.Překvapení jsou určitě herci,kde je to vlastně Guerry famila v jejich prvních snímcích,takže to silnou rodinnou tendenci už má zde.Bohužel ke konci už je vše navíc a absolutně zbytečně snímek se protahuje minutáží.Hudební linky už nebaví,ač by ta hudba byla sebelepší.Co záběr to tanec či hudební podkres,který vyřeší jednu menší epizodku,která diváka zajímá.Samozřejmě tu další otázečku tu zrovna nedostane.Rodinná radost,kde vyniká David Arribe,který vypadal spíše jak Iggy Pop.Zvláštností je,že měl dubléra,což autentickému moc nepřidá a spíš si tak říkám jako kde?V tý vodě?Proč?Na dramatickou notu mně to přišlo málo na krev.Jako rodinná smutná věc s plnou hudebních tanečních číslech ano.Jestli to měla být radost z hudby nebo že mám bráchu lazara na vozíku už asi nechám na ostatních.55%

Noční jízda (2019)

Prvotina Frédérica Farrucciho má vcelku zajímavý náměť se skvělou hudbou.Artovka v mafiánských kruzích,která táhne spíše do akčního řemesla,ale zde prostě máte jen to drama,který je sice zajímavé na papíře,ale ve filmu už taková bomba to není.Ta chemie je potvora a i když jednání by se dalo čekat,že se prostě holka líbí,jsem tu sám,tak myšlenky na stěhování do Marseille jsou hodně nadsazená.Na to jak tu vcelku dost času,tak hlavně ženská postava je tajemná,že o ní nevíte nic,jen,že je už naštvaná.To čínská strana je ta hlavní a stěžejní díky bohu,ale kromě Jina z láhve,Vám přijdou ty ostatní postavy jak nucená loterie z Český pošty.Sice to má skvělý podtext,ale v tomhle případě se malinko dřeme půl hodiny v kruhu,kterýmu chybí pořádný kopanec.Závěr je tedy silná lahůdka,ale v půlce filmu malinko drhne dramatická zarputilost.Přesto krásných 70%

Noc v ráji (2020)

Na to labužnické finále si divák určitě rád počká.Pravda je,že kratší by to mohlo být,ale z Jižní Korea jsou vždy filmy přes dvě hodiny standartem,takže spíš hledáte pár scén,který se trousí,aby vzápětí přišel prank jak prase.Ano brutalita je zde stejným charakterem jak řezník krkovička co porcuje slušný sele.Dialogy opět bezkonkureční a dvě hlavní postavy si v mžiku zapíšete do svého diáře zapsané tučným písmenem bez kurvízi.Prostě to tam je.Gang sem,gang tam a nějaký hajzl mě podvedl.V jádru pudla tohle stačí a příjemný den může začít.Ženský element tu má doopravdy roli a má to nečekaný průběh.Samozřejmě již tradiční vykrvácení postavy,který dostal minimálně třicet  kulek a ten frajer né a né zhebnout.Tohle už prostě k tomu folklóru patří.Jihokorejský revenge mód,který asi nejvíc ocení znalci tamní kultury.85%

Paradise Beach (2019)

Žádnou velkou divočinu nečekejte.Střih filmu je průhledný jak  hnědý trenky nošený vepředu.Prostě parta kámošů si užívá do té chvíle,než jeden po 15 letech přijde z lochu a chce odměnu.Film není žádná akční selenka,je to spíše kecání v clubu a mezi partou,kde chemie moc nefunguje. Sami Bouajila má zde hlavní roli,ale nějak to diváka zrovna za pačesy nevezme.Vcelku díky Thajsku se to z nějakého důvodu docela dá přežít a od půlky filmu se i zapne plynový pedál,kde má dojít k určitéme zvratu a k němu tedy vážně dojde.Jak říkám,vůbec nevadí,když tento film neuvidíte.Žádná přidaná hodnota není a jen se na to vcelku dobře kouká.55%

Bezpečí (2021)

Bez "Cira" bych to fakt nedal.Pravda,vypadal zde,že má nějaký to kilo nahoře,ale to vlastně by nebylo nic hroznýho.Film místo aby měl tah na branku,tak Vás unudí na první dobrou.Kriminální nota se začíná snad lepšit až na konci,ale už jenom rodinné trable a že já mám rád tuhle a dcera chrápe s učitelem je na papíře možná zajímavý,ale ve filmu to vůbec nefunguje.Jako ten securiťák,že odhalím kdo to vše udělal je trapný a laciný.Nevím jestli předloha už je tragická nebo vlastně náměť,který se kope do zadku od samého začátku.První půlka je doopravdy kafíčko s malíčkem a až poslední půl hoďka,která začíná krystalizovat má nějaký parametry s pojmem jako thriller,ale dvě hodiny je safra moc a zbytečná.Z těch postav vlastně vůbec nic nedostanete. Italskou notu jsem čekal o parník lepší,ale zde doopravdy nžádná přidaná hodnota není.Film si pustí většina snad jen díky Ciru,kde se herec proslavil v sérii Gomorra .Ani jim tenhle kousek nedoporučuji,protože Marco D´Amore nehraje zrovna slavně.Film,který zuby nehty dodíváš,když přežiješ začátek a pak ho setřeš na CSFD:)35%

Až do nebes (2020)

Náměť má mnohem na víc,než finální produkt.Nevím co se dělo,ale nechat Luis Tosara absolutně nevyužitého je trest smrti.Miguel Herrán se snaží,ale ten zrod je to nejhorší co na filmu dostanete.Prostě mu vůbec nedokážete uvěřit,protože Vám vůbec nedá ani příležitost.To je jak film bez scénáře,kde se jednou řekne akce a něco se děje a vcelku to dobře vypadá,ale v zápětí si říkáte,že ztohohle mohla být nukleární bomba a on vcelku jen tichej prd jak s prdelí ve křoví.Najednou partička včele s Ángelem chce jít dál.Dělají automechaniky či vlastně co,ale najednou už přepadávájí s gracií vše.Do toho jedna postava,která má charakter jsem tu,abych to posunul dál a právnička,na kterou se pěkně dívá,ale díky no scénář se jaksi k tomu zvratu  jako nedoberete.Pak tu jsou dvě žáby a typický love story a opět Tosar,který hraje kápa,ale je tu tak 8 minut za film.Komisař,který je vždy po zadu a nebo zátah povede,ale hlavní postava je o pár chvil zas venku.Ne ne,pohromadě film moc nefunguje.Divák prostě musí být spokojený,že je to barevný a hýbe se to.Má tu ženský,má tu známý tváře a nějak se to občas v těch akcích a jedné nečekané zlomí,bohužel koncem to fakt nebude.Ten je vyloženě pro smích do výlohy.Průměrný film.50%

Elita - Série 4 (2021) (série)

To co už mě štvalo na trojce,čtvrtá série ještě více vyhrotila.Zde už není o zrychleném tempu ukázat nová postavy žádný velký dílo.Po první díle máte odhad,který se ještě naplní.Chápu,že je asi lepší novy postavy pokud možno ukázat co nejdříve,ale oni se tak začlení do téhle elity,až je to spíše smutný.Ano,změnu to možná chtělo a kdo je pro velký změny,tak bude určitě spokojen.Bohužel vše už postrádá absolutní smysl.Zvraty se dějí opět ve zrychleném módu,který mají opodstatnění ve dvouch větách.Nové tváře mají absolutní moc ve všech dílech a místo aby nabalila celou sérii,tak jí ovládá.Což je sice hezký,ale vlastně absolutně nezajímavý.Nejhorší je Mancía a celá její kapitola s Rebe.Za sekundu přijde ředitel a ten zde možná hraje dobře,ale je tam úplně na hovno.Nějaký princ a vlastně je to jenom vata,která má bohužel absolutně přišérné finále s jedním chlapíkem.Opět krásná scéna se starou partou a střih a jste ve vodě a to doslova.O těch mraky scén jak z erotických filmů,který se tam tlačí na sílu už ani nemluvím.Opět plno hudebních tracků,který Netflix snad musí narvat určité procento,jinak nemůže vzniknout seriál.Dějové linky vcelku nezajímavé,některé postavy ztrácí glanc a hlavně celá koncepce šla směrem,který mě tak netáhnul.Sice jsem to celé sjel za dva dny,ale ta pachuť tam je vcelku silná.Kde je Polo,Carla a jejich dokonale napsané scény. Zde přišlo,že 5 série upadne do absolutního dna,jestli chce pokračovat tímto nevýrazným stylem a přiživovat jen slávu z předchozích sérií.

Nikdo (2021)

Proboha proč má ten kluk režisérská jen dva filmy?Po výtečným Henrym,tu máme Hutche,který se s tím vůbec nesere.Ten styl prostě baví a střihy a vzpomalovačky jsou přesně tam kde mají být.Ilja akční řemeslo umí a s tím budgetem co na to měl ukázal někdy až orgie.Bob Odenkirk z fleku může hrát akčního hrdinu,až jsem si stále myslel,že tam vlastně hraje "dražší" provedení Liam Neeson.Na to jak mě vůbec nebaví John Wick,tak tohle ano.Přesto zde scénář,chorea a nevím co ještě jsou právě z dílen Wick company,který tomuhle nesehá ani po kotníky.Je vidět,že stačí lepší režisér,trochu uchopit badass frajera,kterýmu se pak dá věřit i to nemožný co vidíte na plátně.Jasně,konec je malinko přes hranu,ale v tomhle to vůbec nevadí,protože poetika filmu se přestala brát vážně už s dědkem s brokárnou v ruce.Má to být kulervoucí a tak to taky je.Sice třeba honičky nejsou božolé na stole,vždycky vidíte prázdný ulice jak v nějaký hře na přelomu století,ale z toho cash co bylo se vlastně povedl kousek,který velmi chutná.Dvojka je jasná a místo Johna Wicka tu máme lepší verzi Hutch Mansella. Jestli dvojka dostane větší rozpočet a režisér stejný,tak to bude teprve bomba. Pravda, scénárista bude stejný,tak nemůžeme čekat bůhví co,ale přidat více vtipných situací či vtípků,tak   pak není jako o čem.90%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Anders Thomas Jensen a jeho parta.Asi netřeba zde hledat trochu jinou režii než je člověk zvyknutý,přesto zde střela najde svůj cíl.Opět Anders a jeho dialogy.Tohle prostě zdobí jeho filmy a i zde si člověk pošmákne.Námětem je to už trochu jinačí káva a musím říct,že i malinko zhořkla,protože není ničím vyjímečná.Njějaká ta strefa do Dánska by zde byla,že každý má kolo a vše se vlastně u tak jednoduché a typické věci točí.Což je vlastně hrozně fajn,že modrá barva tě ukotví na začátku a pak máš poslední záběr,že holka dostala kolo a jen je ukradený.Malinko nástřel k filmovému pojetí,který nejede zase tak podle toho co by člověk čekal.Rytíři jsou zde vcelku opět ta jediná dánská špička filmového kumštu,která v dialozích a pár situací rozehrají hru kterou přesně divák chce.Mads si zde doopravdy bere celý film pro sebe a to nemusí ani mít spousty dialogů,ale jako ten otec co pomstí v docela slušným shot režimu manželku má tolik prostoru,že to diváka baví na první dobrou.Opět říkám,že námět je hodně tuctovej a i nezajímavej.V jádru pudla hledej ovčáka,který poslechne,ale za pět minut u další scény si na něj nedokážeš vzpomenout.Film doopravdy těží z toho,že už narval herce a víte co můžete čekat od režiséra.Nikam to neodbočí a hluchá místa to má.Trochu se tváří jako povedený dort,kterýmu nic nechybí,ale bohužel pod tou šlehačkou jaksi chybí ta třešinka.Největší vadou je,že protistrana nemá vůbec důvod být ve filmu.Prostě na tu se nic nenapsalo a jen se čeká,až odejde ze scény,protože scénář to tak chtěl.Bohužel to vadí,protože film je tak situován a Vám nezbývá než čekat na partu,která rozjede film.Vcelku škoda,ale tenhle revenge tak trochu jinak má své bolístky,který se umí dobře skrývat.75%