Africká Královna (1951)

Konečně jsem to dnes viděl. Skvělý český dabing to zvedl ještě o hvězdu. Romantika jak má být. 75%

Agent (2019) (seriál)

Tak tady se tedy hrozivě šláplo vedle, ale jak vidno, většině diváků to vůbec nevadí. Scénář by vystačil tak na dvě hodiny filmu, zbytek je jen vata. Je zajímavé, jak taková atraktivní látka může být takto blbě zpracována. Kdo o problému něco ví, ten se musí nudit až na půdu. Typická Netflixová produkce pro celou rodinu. Nemastné, neslané a projímavé. 40% za Cohena, který dělal co mohl.

Agent bez minulosti (2002)

Je třeba to brát jako úvodní díl. Ničeho moc se dějově nedočkáme, jen se tak seznamujeme. 60%

Agenti chaosu (2020) (TV film)

Je dobré vidět dokument o tom, jak snadno a levně lze dnes ovlivnit lidi a potažmo voliče. A že na to demokracie není připravená vidno denně na sítích. Nebral bych tento dokument jako bernou minci, ale rozhodně mi to zase trochu rozšířilo obzory. Pro nedostatek informací nemohu hodnotit ta uváděná data, ale jen filmové zpracování a to je na 60%

Aimee a Jaguár (1999)

I já jsem to ve třetině vzdal. Nevím, co si o tom myslet....

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dost ambiciózní projekt s daty tak na tři filmy, ale s velmi rozpačitým výsledkem. Pinochiovo putování za Modrou vílou je dlouhé a přestože je plné zajímavých momentů, jako celek dost nudí. Svojí roli hrála asi doba, kdy byl film točen, technologie pokročily a bylo možno natočit v podstatě cokoliv, Spielberg toho prostě využil. Na pohádku pomalé tempo, na sci-fi málo sci-fi. 55%

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Je škoda, že ten Hollywood zničil už i ty Rusy. Už taky točí v americkém stylu. Přesto ve filmu možno vidět ruský přístup k věci, což je na tom rozhodně to nejhezčí. Ta Amerika je zmáknutá tak napůl plynu, takže paradoxně akční scény jsou špatně natočené a silné jsou hlavně ty Vaskovy monology a ruská klišé ("za ródinu...). Je vidět, že je to film pro jinou generaci, než jsem já, viděl jsem už příliš syrovějších válečných filmů. Přesto to stojí alespoň za jednu projekci. 70%

Ajťáci (2006) (seriál)

black books jsou mnohem lepší

Akce Býčí oko (1976) (TV film)

Nějak mi tam chybělo napětí nebo drama. Je to takové o ničem. Zápletka nezajímavá. Ještě že to bylo tak krátké. 50%

Akordy na kordy (2017)

Manželská dvojice, totální rozpad. Vyhoření, prázdnota. Zoufalá snaha se sebou něco udělat vede k neustálému zapalování dalších a dalších jointů a nesmyslným nikam nevedoucím dialogům. Ty jsou tak úmorné, že to ani nejde popsat. Načež založí kapelu, dojde k záblesku naděje a pak to jde zase do kytek. Dále jsem již nevydržel. Nevím proč to tvůrci museli vyprávět tak složitě a okecávat všecko stovkami zbytečných slov. 40%