Bitva o Moskvu (2016)

Jenom kvůli dostatečné stopáži zařadili tvůrci šedesát minut bezduchých dialogů. Chtěli asi divákovi přiblížit duši ruského vojáka. Tak to nevím. Menší část filmu zaujímá boj, ve kterém neuvidíme nic nového, jen vzpomínku na staré ruské filmy hnané ideologií, to si možná oživíme. Takže ruský imperialismus je už zpět v plné parádě, kinematografie je jeho vlajkonošem. 45%

9. duben (2015)

Poctivě natočená jednohubka, přestřelky nepostrádají atmosféru a zbytečně se tu nemluví. Jak vidno Dánsko asi nijakým "mnichovským komplexem" netrpí, berou to tak jak to bylo. Neměli šanci, tak to vzdali. 75%

Tělo mého nepřítele (1976)

Docela zvláštní film. Moc to neodsejpá, ale pořád se něco jakoby děje. Celou dobu jsem měl pocit, že takový film s Belmondem už jsem viděl. Čekal jsem trochu víc, ale nakonec hodnotím do plusu. 75%

Bitva u Vídně 1683 (2012)

S krajním sebezapřením jsem dokoukal. Trestuhodně promrhaný námět, velký příběh dějin, který nabízí famózní látku na velkofilm, kdy se Evropanům mají dmout prsa pýchou a ženy slzí dojetím. Ne tak v tomto filmu. Animace na úrovni "Obušku z pytle ven", naprostá nepřehlednost dějové linky, nesmyslné dialogy. Významní velitelé se pouze účastní, nikoli že by hráli nějakou roli. Polský vklad do bitvy nepůsobí vůbec rozhodujícím dojmem. Otakar Vávra se svou husitskou trilogií by mohl toho Itala učit, jak se to dělá. 20%

Bitva u Midway (2019)

Dalo se vytěžit daleko víc. Ed Skrein je protivný neherec a dvacet minut po začátku už jsem to chtěl vzdát. Naštěstí Japonci na dlouhé řeči nejsou a tak se začalo konečně válčit. Dodnes jsem nepochopil, proč se do válečných filmů cpou ty zbytečný kecy, možná že o ně zkrátka někdo stojí. Já tedy ne. Takže ta akční část je vlastně fajn, obrázky dobré. Ve druhém plánu nečekejte vůbec nic, žádná moudra ani cokoli pro přemýšlivého diváka. Snaha přiblížit motivaci Japonců už vůbec nevyšla, takže z toho vychází jako bezradné sebevražedné komando. Škoda, mohli místo keců i trochu vzdělávat. Obraz a zvuk 60%. A o zbytek asi ani nešlo.

Foxfire (1996)

Hodně zajímavé začátky americké superstar, kterou jsem vždycky považoval za jednu z ikon prohnilého šoubyznysu. Tento film a Narušení ukazují Angelinu v úplně jiném světle. I ona zřejmě kdysi chtěla být herečkou a docela jí to šlo. Bohužel osud tomu nechtěl a stala se pouze plastikovou panenkou na ukazování. Škoda, našlápnuto měla velice dobře. Film má skvělý soundtrack a atmosféra devadesátkového nezavisláku je velice podmanivá. 80%

Vládce Paříže (2018)

Přímočarý tvrdý a nekompromisní příběh. Samozřejmě s klasickými klišé, hrdě přiznanými. Atmosféra skvěle vtahuje do děje, nepropadáme žádné naději a tak je to taky v pořádku. Povedlo se zkrátka natočit poctivý imperiální akční snímek, šerm i střelba z pistolí jako bonus. Naprostá spokojenost, napětí až do konce. 85%

Malá mořská víla (1976)

Liškova hudba je klíčem k úspěchu této pohádky. Možná by stačila i hodinová stopáž, ale jinak dobrý, temný film. 80%

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Úvod by odpovídal předchozímu dílu. A pak ty děti...vůbec nechápu, že někdo rejžovi nevysvětlil, že to co točí prostě není film. Úplný nesmysl. 40%