Nevyřízený účet (2013)

Poklidnější Jason než ho známe. Akce tu není totiž tolik jak je obvyklé, ale v tomto případě to bylo vyváženo emotivním příběhem a budováním vztahů, takže to pro tentokrát nevadilo. Když už ale Jasona začala svrbit pěst tak svou práci dělal kvalitně, tak jak jsme zvyklí. A nevím kdy naposled jsem se cítil takové uspokojení, jako když tady na konci někomu dal tak pořádně do držky.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Taková obyčejná šípková Růženka. Ale kdepak. I když některé prvky odpovídaly původnímu příběhu, velmi zdařilým způsobem se z kompletně překopané pohádky vyloupl takový hezký mix Avatara, Pána prstenů a Zvonilky. Přestože každý ví (neví) jak to vlastně bylo, napínavé je to až do konce. Obzvlášť je úžasný emociální přerod dominantní a nepřekonatelné Angeliny. Ne, že by ostatní své řemeslo nezvládly, jen nedostali tolik prostoru. Celá pohádka působí nevšedním fantasy dojmem a pocitem, že je v ní něco víc.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Americký Západ je příšerné nechutné, špinavé a nebezpečné místo! Vše kolem tě chce zabít. Zločinci, ožralové, psychopati, prostitutky, hladové zvířata, nemoci, sebemenší zranění, Indiáni, i počasí! Můžeš umřít dokonce i na záchodě! Připadá mi, že mi jde o život i když jdu na záchod někde mimo dům. Jsou tam v trávě zasraní chřestýši. A i když to všechno přežiju, víš co mě dostane? Cholera. Slyšely jste o ní? Černé hovna.. A ikdyž tohle všechno přežiješ Víš, kdo ještě tě může zabít? Ten vypatlaný doktor. Před pár lety jsem se nachladil A víte, co mi řekl? "Strč si do ucha hřebík" To je dnešní medicína! "Doktore mám 39 horečku. To chce oslí kopanec." Víte i náš pastor zabil dva lidi! PASTOR! Fakt! Zabil chlapa v souboji. A potom zabil jeho mladého kluka protože se bál, že se bude chtít pomstít! Jak tohle víš? Protože o tom měl jedno celé kázání! Bylo to kázání o prozření! Chcete vidět více smrti? Tohle je náš starosta! Je mrtvý. Takhle tam leží už třetí den. A nikdo nehnul prdelí. Nikdo ho neuklidil. Nikdo jeho smrt nevyšetřil. Poslední tři dny, nejvyšší orgán tohoto města je mrtvola. Ou!! Koukejte na to!! Vlci táhnou jeho tělo pryč! To je přesně to co jsem myslel! Sbohem pane starosto! Bude z vás krásné vlčí hovno! Bože!!! Tak to, moji přátelé, je divoký západ!

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Nádherná vizualizace vesmíru komentovaná charismatickým vědcem a každým dílem opepřená tematickým historickým příběhem. I když na můj vkus bylo podání příliš laické, v každém díle jsem našel něco nového.

Transformers: Zánik (2014)

Ani nevím kde mám začít, abych popsal co vše tu bylo špatně. Možná tu bude lepší nerozebírat. Poradím, se, ale přes tu brutální stopáž se spousty nudného balastu raději rychle přetranformovat přes druhou hodinu, kde konečně začne očekávaná epická tranfo-dino-řežba, která stojí sakra za to. Takže zprůměrováno na 50%. Škoda.

Equalizer (2014)

Denzel opět nezklamal. Jeho charisma temného mstitele s vrtačkou a kladivem v ruce a navív ještě ve výborném hudebním podkresu nemohlo být lepší. Myslím, že jen o krapet posunout jiným směrem a mohla z toho být ne moc vtipná parodie. Naštěstí je hranice mezi absurditou a vážností dobře vyvážená, takže kroutit hlavou bude jen hnidopich. Příběh je zde totiž prostě jednoduchý. Jsou tu ti zlí a hodní, nic mezi tím. Mezi těmi kladnými je jeden jiný. Tomu už dojde trpělivost a začne s tím něco dělat. I přesto, že má velký skill s předchozího tajemného života, má před sebou obrovskou přesilu. To, že mu všechno krásně vychází a lumpové padají jako uschlé hrušky bych v tomto případě prominul, protože způsobem jakým to dělá je poutavě neokoukaný a nápaditý. Od teď budu mít větší respekt k obluze v hobby marketech a určitě si dobře prohlédnu kladivo před jeho nákupem.

Nevěřící (2013)

Je otázkou jestli je vhodné hodnotit tento sestřih z filmového pohledu nebo myšlenku, kterou vyjadřuje. Já si vybral druhou variantu. Nicméně asi bych to nedokázal vyjádřit lépe než bi5hop.

Očista: Anarchie (2014)

O třídu lepší než jednička! Prostor se už neomezoval jen na jednu ulici, ale celé temné město. Děj vtáhne prakticky okamžitě a nedovolí ani chvilku odpočinku. Atmosféra totiž zhoustla jako spálený puding kdy nebylo nikdy jisté zda za rohem nečeká nějaký šílenec s mačetou, který si chce na někom kompenzovat své frustrace. Už totiž nešlo o sledování zakopaného zajíce branícím se mrkví hladovým vlkům, ale prožívání čistého street survivalu plného špinavého a brutálního nasilí.

Godzilla (2014)

Po shlédnutí přemýšlím jestli jsem v nějakém filmu viděl větší bestii než tuto superzillu. Zdatnému monster konkurentovi Pafific Rim z minulého roku zůstala pomyslná koruna jen krátkou dobu. Tak jsem zvědavý jak dlouho vydrží tato. Pokud ale současnost filmu prospívá tvrzení "Co je větší, to je lepší", tak možná u pokračování už teď komerčně úspěšného hitu. Úšpěšný, ale po zásluze. Je pravda, že je odlišná od posledního přerostlého varana z roku 1998. Jak vzhledem, kde určitě vychází z japonské klasiky, tak i zpracováním. Okázalost a sebeuspokojování nad obludou jsou tu spíše v pozadí. Příběh je zaměřen na malost človíčka a jeho marné snahy ovládnout bezvýchodnou situaci. Samozřejmě, že žádným chytrým nápadem to nebylo, ale jak to bývá pouze hrubou vojenskou silou. Vše pak směřuje k tomu, že příroda si musí poradit sama. Vykreslení tohoto pocitu spolu s obyčejnými lidskými minipříběhy je výborné. Malý pocit frustrace jsem ale zažíval při ostrém střihu těch nejlepších situací. To, ale bohatě vynahradil prodloužený závěr. Good job.

V oku tornáda (2014)

Ze začátku to vypadalo, že to bude takový druh filmu, kdy se bude furt něco řešit, dlouze hledat nebo sledovat komplikované vztahy a vše bude završeno nějakým tím točivým větříkem. Naštěstí obavy byly rychle rozptýleny vcelku brzkým tornádem a naneštěstí pro všechny zúčastněné se větry jen tak nerozptýlily. Dramaticky rostly na síle i na počtu. Ikdyž většina záběru byly handcam, nestala se z toho epilepticky nesledovatelná změť za což tvůrcům dávám velké významné plus. Monstrózní větry se daly krásně vychutnat ze všech úhlů a vše bylo krásně opepřeno poletujícími předměty velmi rozličných velikostí. Závěr tomu dal krásnou megatečku, tak jak má vypadat katastrofický film.