Velcí bratři (2008)

Pre mňa trochu sklamanie. Úvod síce veľmi sľubný, všetko až do zoznámenia s malými chlapcami malo nakročené na 5 hviezd. Potom to už ide dole kopcom a pár dobrých momentov to nezachráni. Ale ak je pre vás predstava zábavy malý nadávajúci černoško, tak si pridajte hviezdu. "I got a longstanding relationship with this judge ... Now I don't wanna get too graphic but I used to suck his dick for drugs."

Sugar Rush (2005) (seriál)

Prvá séria bola ešte výborná, neopozerané charaktery a vcelku fungujúci humor(aj keď nie ten typický britský) fungovali veľmi dobre. V druhej sérii to však všetko šlo do hája - a ťažko povedať čím to bolo. Možno absolútne nesympatickou Sarah-Jane Potts, z ktorej mi v každej scéne bolo na zvracanie. Každopádne ma v druhej sérii osudy Kim a Sugar nebavili/nezaujímali. Zato rodičia Stella a Nathan, tí boli skvelí v obidvoch sériách.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Síce neprináša nič nové, ale v rámci žánru je to taký neurážajúci slušný nadpriemer. Hlavná dvojka sympatická a zo Saoirse Ronan niečo raz určite bude.

Nejtajnější přání (2008)

Nechutná, ale čo je hlavné nevtipná zhovadilosť. Prečo sa tomu upísal Cera, je mi záhadou. Ale bez neho by nebolo ani tej jednej hviezdy. Ako "znásilňovač" bol super. A za zmienku stojí ešte STD e-card reklama. Inak však ruky preč.

Labyrint lží (2008)

Perfektný špionážny thriller, ktorý ma vtiahol deja už od skvelého akčného úvodu a pustil ma až po skončení. Viac akcie by síce neuškodilo, ale aj tak nuda nedostala šancu. A prednosťou(nie zrovna typickou pre tento typ filmu) je aj prehľadnosť príbehu a postáv.

Šťastlivci (2008)

Inteligentná, dospelácka verzia teenage road trip komédií s pár vtipnými momentami, ale hraje sa aj na vážnejšiu nôtu. Všetko však plynie veľmi príjemne a skvelá Rachel je len a len plus.

Sex Drive (2008)

Priemerná teenage/road tripovská komédia, s pár dosť vydarenými vtipnými scénami. Inak však nič nové pod slnkom.

The Escapist (2008)

Úteky z väzenia ja rád, ale tento je napriek snahe v podstate len mierne nadpriemerný. A tam ho drží len zaujímavý spôsob rozprávania príbehu formou striedajúcich sa flashbackov, prítomnosti. Scény zo začiatku filmu začnú dávať zmysel až v jeho priebehu, či ku koncu, aby sme v úplnom závere zistili, že nie všetko bolo, ako sa na prvý pohľad zdalo...

Těsně vedle (2007)

V podstate klasická romkom s pár vtipnými a pár trápnymi scénami, ale zbehlo mi to akosi rýchlo napriek tým 115 minútam. R-kový rating pomohol dosť - čo vidieť najmä na prekliato vtipných posteľových scénach. A štvrtú hviezdu pridávam za perfektný, atypický koniec, ktorý je u romantických komédii raritou.

Ong-Bak 2 (2005)

Nulový, až trápne úsmevný príbeh, ktorý by sa dal zhrnúť do jednej vety - "Where's my elephant?". Ale zato prvotriedna akcia. Napriek tomu z väčšej časti nuda. Pár akrobatických kúskov však bolo ultimatívnych - v čele s vrtuľníkovým/lampovým kickom.