Červený trpaslík (1988) (seriál)

Zatiaľ som videl prvé štyri série(asi 5 krát:-)) a je to naozaj kult. Rimmer ma vždy spoľahlivo rozosmeje. Seriál som pozeral v originálnom znení a jednu epizódu som videl aj v dabingu na Čt2 a musím nesúhlasiť s tými, ktorí tvrdia, že dabing je výborný. S dabingom mi to prišlo len z polovice také vtipné ako v origináli. Update: Aj po zvyšných štyroch sériach nemôžem na Red Dwarf povedať jedno krivé slovo...

Na lince je vrah (2006)

Priemerný horor, do určitého momentu však príjemne napínavý. Námet tiež nebol najhorší(aj keď teraz si niesom istý či to nebol remake a nechce sa mi to hľadať:)). Záver, to už bolo len typické klišé na klišé. Hororového fanúšika to však myslím neurazí(ak teda nie ste hladný po krvi, lebo tej sa tu veľa nedočkáte...).

Black Books (2000) (seriál)

Parádna vec, s ktorou som sa zoznámil náhodou, keď som v piatok večer prepínal kanály a na čt2 zazrel toto. Po jednej časti a pár hlasitých výbuchoch smiechu som vedel, že to musím vidieť celé. Konečne sa tak stalo a som veľmi smutný. Nie z úrovne seriálu, ale z toho, že to nemá viac dielov. Je pravda, že niektoré časti sú perfektné a niektoré zase nie sú celkom "našľapané", ale ja som sa vždy výborne bavil. Najviac samozrejme na Bernardovi(takmer vždy keď sa objavil na obrazovke mal som slzy v očiach:)), ale ani Manny extra nezaostával takisto ako aj Fran. Niektoré scény boli nezapomenuteľné, ako tá s jehovistami, Mannym naháňajúcim zlodeja kabelky, ale vlastne všetky boli super.Hláška:[attempting to fill in his tax return form] Bernard: "What is your mother's maiden name?" What's her first name? I just knew her as "Ma"! That'll have to do." [writing on the form] Bernard: 'Ma. Possibly deceased'."

Dokonalá vražda (1998)

Dosť predvídateľný thriller avšak s veľmi dobrou atmosférou a pomerne napínavý(aj napriek tej predvídateľnosti). Prvá polovica bola vynikajúca, potom to už akosi len plynie do konca a záujem mierne opadá. Herci hrali v poriadku. Akurát sa mi nepáčil koniec filmu(chyba je možno aj vo mne-už mám dosť tých hollywoodskych koncov).

Hranice smrti (2007)

Nutno povedať, že film má svoje chyby a keby sa mal hodnotiť len film, nad tri hviezdy by som nešiel. Čo však film pozdvihuje, je námet a skutočnosť, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. Tieto zverstvá sa naozaj dejú a je to veľmi smutné. Lopez hrala v rámci svojich možností(teda nič moc, ale napr. taká scéna rozhovoru medzi ňou a Sheenom ku koncu filmu-to bol jeden z highlightov filmu a bolo to pekne zahrané). Hudba je presne taká akú by ste v takomto filme očákavali. Čo však nepoteší sú občasné nelogickosti, ktoré trochu zrážajú film a takisto niektoré dialógy, ktoré tam pôsobia ako päsť na oko.(napr. keď Lauren hovorí na konci Salamancovi, že bol príšerný v posteli-to si myslím do filmu s takou závažnou tématikou vôbec nepatrí).

Taxi 4 (2007) odpad!

Túto sériu mám celkom rád a pri trojke som sa dokonca výborne bavil. Pri štvorke som sa však nestačil niekedy čudovať. Tak dementný humor sa len tak nevidí. Pripadá mi to, akoby cieľová skupina mala byť od 4 do 7 rokov. Zasmiať som sa nezasmial ani raz(ak tak iba neveriacky). A akcia sa tiež akosi vytratila-možno prvých 5 a posledných 5 minút aj to vrcholne trápna. Pre mňa za mňa nech si natáčajú aj 10 dielov, ale bude to už bez mojej účasti.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

"Forget about it."Film tiahne neuveriteľným spôsobom Al Pacino, ten keď sa objaví na obrazovke, tak tú charizmu cítite na vlastnej koži. Depp výborne sekunduje. Zaujímavý bol vlastne pohľad na rodinný život Leftyho a Pistoneho.Inak mi chýbalo viac takých tých napínavých scén ako bola napríklad v japonskej reštaurácii("Take your shoes off."), ale zásluhou hercov to nuda vôbec nebola, ba práve naopak.

Kořeny mafie (2006)

Na začiatok musím povedať, že veľa mafiánskych filmov som nevidel, preto je možno moje hodnotenie zdanlivo vysoké. Ale myslím si, že tento film si ho zaslúži. Príbeh má spád a veľmi ma prekvapili herci, na čele s vynikajúcim Ribisim a zabite ma, ale mne sa tam hodila aj Piper Perabo. Jediné čo by sa možno dalo vytknúť, je istá predvídateľnosť, ale mne to až tak nevadilo.

Krvavá hostina (2005) odpad!

Uff, tak toto bolo veľmi zlé...Horory mám rád, takisto ako aj horory s komediálnymi prvkami ako sú Slither alebo Severance, lenže tu nefunguje nič. Keď som sa pousmial raz za celý film, tak možno na konci, keď začala hudba a auto odchádzalo preč a zhasol mu motor. Inak humor chýba, alebo proste ten humor nesadol mne...Proste mi nepríde vtipné keď dva príšery majú sex, alebo príšera má sex s jeleními parohami...A ten strih OMG...V tom filme sa dalo orientovať asi tak ako v nočnom lese...A takmer neustály kvikot tých príšer mi trhal uši. Ako horor to tiež nefungovalo, lebo som sa jednoducho nebál a ľakačky nefungovali vôbec, predvídal som ich vždy dopredu(asi preto, že sa ich tvorcovia snažili dať vtedy keď ich nikto nečakal-s veľkým neúspechom). No, môžem vás len varovať-ruky preč.

Hitman (2007)

Tak mám trochu rozpačité dojmy...Hry som hral a patrili medzi moje najobľúbenejšie a čo sa mi na filme páčilo bolo práve zakomponovanie elementov z hry do filmu - maskovanie hitmana, keď sa za niekoho prezlieka, chôdza hitmana bola presne ako v hre(pochvala Timothymu). Páčil sa mi aj celkom posledný záber filmu, ktorý vo mne vyvolal chuť znovu zasadnúť k hre... Inak však ako akčný film veľmi nefungoval, akcia mi pripadala nenápaditá(snáď až na tú v metre) a keby som nehral hru, asi by moje hodnotenie bolo ešte nižšie...