Ratatouille (2007)

Výtečná záležitost jest Ratatouille, jež byla skutečně krásně naanimovaná. Za nevšedním námětem se však skrývá tuctový scénář. Jenže zase ho tvůrci obalili do sametového hávu. Velká zábava, jenže na pět můj zážitek prostě není. Nebudu toto hodnocení dávat jak se píše 'z povinnosti'. 80-90%

Resident Evil: Zánik (2007)

Rezident Evil se pokusil vzepnout. Vsadil na několik atributů. Opět hezká Milla. Příběh vata, pár skvělých scén (rozhodně ne ta se psy). Průměr zvedá zajímavý konec, relativně 'zašmodrchaný' vývoj hlavního záporáka a nadprůměrná hudba spolu se zvukovou stopou. Lepší než dvojka, horší než jednička. 50 - 60 %

Tropická bouře (2008)

Ale sakra o fous. Snažil jsem se krotit, i když jsem Bouři očekával celé prázdniny. Atmosféra stylovosti, jež na nás dýchá z plakátu a z trailerů není zcela směrodatná. Film jako komplexní záležitost ten pověstný náboj jen ztěžka udržuje. Ruzporuplné. Mám sto chutí dát jen tři, jenže vzbuzené obrovské sympatie (upřímnost, Downey Jr., nekompromisnost) mi velí dát pět, čili volím cestu zlatého středu. Herecké výkony musí být bez výhrady, prostě dokonalé, ale něco tomu chybí. V komedii, která mě má dostat, se musí nacházet kromě výtečné celkové nálady (nekorektnost, přímá mluva, zesměšňování tabuizovaných témat, citace a imitace klasik, humor ze sebe sama) a dokonalých prostředků k vyvolání diváckého zážitku (nasnímaní, zvuk, hudba, triky..) alespoň jeden až dva gagy, které mě vyloženě rozloží a rozbrečí smíchy, což se mi stává, jenže dnes se tak nestalo. Škoda. Natolik sympatický počin si zasluhuje pozornost. Tropic Thunder by si pak v České republice navíc určitě zasloužil velké kontrolování přístupnosti (a to nejméně od patnácti, ne-li osmnácti let). Potěšily nejen mě titulky, které tentokrát sledovaly mnohem více sprostých slov než obvykle.:) Slabší čtyři hvězdičky.

Kozoroh 1 (1977)

U nás v rodině se Kozoroh 1 stal snad již legendární scifárnou. Výborně vymyšlené a napsané, zejména scéna oznámení (že se nikam neletí) a scény (had) v poušti mi vyrazí vždy dech. Tento film rozhodně nejsou ztracené dvě hodiny. Jeho sledováním můžete jen získat.

Stalo se (2008)

Trailer namlsá a v podstatě vše ukáže. Od začátku nic nedrží pohromadě, chaos. Skvělé téma v pekelně nekompaktním zpracování, kde jednotlivé scény drží jen jakáž-takáž atmosféra vytvářená hudbou a pokusy režiséra. Herci přehrávají, zachraňuje je jen pohledná Zooey Deschanel a malá Ashlyn Sanchez. Špatné chvilky jsou bohužel oproti světlým v převaze. Shyamalan hezky bředne. Z námětu The Happening by mohla být monstrózní seriózní scifárna... ovšem zřejmě v jiných rukou a ksichtech. Pár dobrých scén potácejících se v bažině ale v producentsky zastřešeném hávu. 40 - 50 %

Black Books (2000) (seriál)

Nezaujalo mě to na první pohled narozdíl od Big train či IT Crowd, zřejmě si Graham Linehan vybral slabší tvůrčí období. Nicméně klasický britský sitcom stále své kvality má, ale rozhodně k těmto přednostem není adekvátní zdejší hodnocení._ Tak jsem dal Black Books ještě jednu šanci na přátelské doporučení a musím si nasypat opět popel na hlavu. Po pěti dílech ihned zvedám o hvězdičku na 4* s náběhem na 5*. Schovávám si rezervu, až dojedu všechny díly. No, je to prostě pecka. Kdo rád ten specifický typ humoru, vyskytujíci se v Británii, musí Black Books vidět!

Spider-Man 3 (2007)

Pubertální romantická komedie s renderovanými akčními scénami. Tobey se sice snažil, jenže Spidey dostal na frak. Byl jsem svědkem motivů a námětů snad na tři plnohodnotné snímky. Je libo lacinou horskou dráhu z poutě?

Dokonalý trik (2006)

Christopher Nolan mě zklamal pouze jednou - Begins -, rozhodně ne teď. Propracovaný snímek do posledního detailu s elegantním scénářem. Můžeme vést dohady o tom, proč film s potenciálem a náběhem z dokonalého triku na dokonalý konec obsahuje otrocky vše vysvětlující závěrečnou sekvenci. Producenti? Avšak mám odvahu říct, že většiinu point jsem měl odhadlou celkem v poklidu ještě před rozuzlením. Takže další menší (malinkaté) minus. Jenže čistá kinematografická rozkoš, jíž Dokonalý Trik bezesporu je, si z mé strany nemůže zasloužit nic jiného než plné hodnocení! Christian Bale se jistě zabydluje v mé nejoblíběnější herecké špičce. 100%

Láska nebeská (2003)

Prvoplánově sametově krásné. 'Překvapivě'. Richard Curtis hazarduje na hranici kýče, to si musíme přiznat, ale jak je vidět, vlastní recept, kterým si většinu publika získal na svoji stranu. Pulzující kladná energie, civilnost, hudební doprovod, pojetí rádoby mimochodem, Grantův ministerský předseda, výčet jen několika málo možných přostředků, díky kterým dosáhl výborného výsledku. Skutečně film, zaručující po jeho zhlédnutí dobrou náladu. Škoda pouze stále rty špulící Keiry Kneightly. Jenže Billy Bob v úloze prezidenta USA některé slabší herecké výkony kompenzuje.:) A tabulka s nápisem ' Ringo Rulez' může být jen pomyslnou třešínkou na dortu.

Spider-Man 2 (2004)

Schematicky je dvojka klonem jedničky, avšak v komplexnějším režijním hávu, který nejlépe vykresluje zřejmě vztah ústřední dvojice. Není to akční film, je to comicsová romantika. Proč ne. Zábava sestávající se z drsného záporáka, sympaťáka Spideyho, spousty vychytávek a gagů, hezké M.J.. Zamrzí ale rozvleklost aspektu 'jé, chudák Péťa, ono se mu stále tolik nedaří, to je mi líto..', jež zabírá celé dvě třetiny stopáže a naštěstí je opravdu osvěžena občasným vyskytnutím příjemného humoru. Svižné (bohužel nic moc oběvující a nepřevratné) finále pak ještě lehce sráží přepřekrásňoučký a miloučký šťastnokonec. Nejsme již v mýdlové opeře? Naštěstí ještě ne:). Na hranici kýče mi vychází silnější tři hvězdičky.