Cesta vzhůru (2000) (seriál)

Zajímavý seriál o mladých pro mladé, kde se neřeší jen povrchní problémy, jako u jiných bratříčků a sem tam se v něm celkem slušně tlačí na pilu. Solidní zábava a já říkám: proč ne?

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Spousty výkyvů. Místy skvělé, místy pouze šedivě průměrné. Steve Carell má obrovský talent jako Anne Hathaway šarm. Zajímavé obsazení doplňuje Alan Arkin, který podává evidentně nejlepší výkon.... Hele kotě, nuda.. nepůjdem na Smarta? Ne, toho jsem daunloudnul. Tak jo, dáme na pc. Velký plátno ani nepotřebuje. Proč ne.

K2 (1991)

Po dlouhé době jsem se celkem nedávno dostal k projekci znovu. Jako malý jsem při sledování Ká Dvojky civěl jak vejr a v mysli mi zůstala jako úžasný zážitek. No jo, jenže člověk tak trochu lehce 'dospěje' a najednou vše vidí s odstupem jinak.:) Můj oblíbenec Michael Biehn jede o sto šest. Jenže prosťáčsky tupý scénář typu: někam chvíli jdeme, najednou se to všechno posere, ale hned to vyřešíme, na mě nefungoval. Paradoxně, těch propíraných 'notně za vlasy přitažených' posledních dvacet minut tvoří nejdynamičtější a scénaristicky ( z ryze řemeslného hlediska ) nejnápaditější část filmu. A závěrečná sekvence s finálním záběrem je prostě bomba. Potěší klasická devadesátková hudba a lehký dramatický záměr. Tak trošku to občas působí jako televizní snímek, který vytahují výše překrásné záběry na štíty hor či celé scenérie ( za to určitě bude stát režisérská verze ) a též ho drží mnou milované ( a bezesporu atraktivní ) prostředí hor. Čili zůstávám lehce nad šedivým průměrem.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Sympatický řidký odvar zahraničního modelu. Aspoň je vidět, že seriály ještě stále umíme. Po Hraběnkách další lepší české seriálové umění. Príma herci a kriminální scénáře budiž toho jen důkazem.

Osudový dotek (2004)

Škoda, přeškoda. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu bychom skutečně mohli zhlédnout jeden z nejpozoruhodnějších a nejlepších filmů všech dob, který by si své místo ve dvoustovce zasloužil. Takhle jsem ale dostal jen velice ambiciózní projekt s dokonalým (ale už ne originálním) námětem a silným ústředním motivem a krásnou hlavní dvojicí. Všichni hrají, co to dá, ale utopí se v množství nedotažeností a nelogičností. Takového potenciálu, jež je koncentrován na jednom místě, to je nevídaná síla, co přímo sálá z každičké vteřiny. The Butterfly effect je moderním nátlakovým snímkem, hordou zvratů a intenzivních scén tlačí na diváka seč mu síly stačí. SPOILER Doporučuji director's cut, kde pojem smutný (avšak výtečný a v důsledku jeden z nejlogičtějších momentů) konec vezme skutečně za své, i když budete ochuzeni o Oasis. Brilantně teenagerské. Je mi to tak líto.. málem přede mnou stál snímek, co mohl zlomit představy o zavedené a dlouhou dobu neměnné podobě sci-fi. Žalostný český překlad názvu._Po druhé projekci DC stahuji jednu hvězdu dolů. Výtečný námět a atmosféra jsou zazděné nemalým počtem logických bot. Film, který si nezaslouží být v top 300, 200, natož 100. 70%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce je zpátky. Stejně jako John McClane. Jenže celá série Die Hard už úplně ne. Willis dělá co může, jenže místy tupější scénář nemůže zachránit. Onen potřebný nádech to nepostrádá, jenže kompletní atmosféru prvních dvou dílů ano. Často slušná akce, často věci za hranicí únosnosti (stihačka). Velké sympatie zas na jedné straně a na druhé rozpocelnost. Doufal jsem, že bude čtyřka lepší a to finále ... nu, prostě nevím.

Slídil (2007)

Jsem nepoznamenán originálem. Výtečně zrežírovaný počin s okouzlujícími hereckými výkony. Bohužel se ve filmu nenachází nějaká zásadní scéna, která by dokázala nasadit celkovému dojmu korunu a i přes 88 minut slouho stopáž na mě snímek působil jemně zdlouhavě. I tak jde o velice napínavou a sofistikovanou zábavu.

Resident Evil: Zánik (2007)

Rezident Evil se pokusil vzepnout. Vsadil na několik atributů. Opět hezká Milla. Příběh vata, pár skvělých scén (rozhodně ne ta se psy). Průměr zvedá zajímavý konec, relativně 'zašmodrchaný' vývoj hlavního záporáka a nadprůměrná hudba spolu se zvukovou stopou. Lepší než dvojka, horší než jednička. 50 - 60 %

Spider-Man 2 (2004)

Schematicky je dvojka klonem jedničky, avšak v komplexnějším režijním hávu, který nejlépe vykresluje zřejmě vztah ústřední dvojice. Není to akční film, je to comicsová romantika. Proč ne. Zábava sestávající se z drsného záporáka, sympaťáka Spideyho, spousty vychytávek a gagů, hezké M.J.. Zamrzí ale rozvleklost aspektu 'jé, chudák Péťa, ono se mu stále tolik nedaří, to je mi líto..', jež zabírá celé dvě třetiny stopáže a naštěstí je opravdu osvěžena občasným vyskytnutím příjemného humoru. Svižné (bohužel nic moc oběvující a nepřevratné) finále pak ještě lehce sráží přepřekrásňoučký a miloučký šťastnokonec. Nejsme již v mýdlové opeře? Naštěstí ještě ne:). Na hranici kýče mi vychází silnější tři hvězdičky.

Wanted (2008)

Timur Bekmambetov sklízí mé velké sympatie. Noční hlídka i přes svou zmatenost mi je prostě blízká obsahem a pojetím a něco mě nutí nad ní stále přemýšlet. Tudíž jsem se s radostí vrhl do kina na Wanted. Že film s původním komiksem má pramálo společného vůbec nevadí. Důležitým se stává fakt sebepoznání. Film Wanted přesně ví, čím je, čím chce být. Bekmambetov zcela jasně věděl, co chce natočit a jak. Nepokouší se sahat do hlubších rozměrů, přidávat kontroverzní a myšlení evokující podněty či souvislosti. Baví, občas klade otázky, na které však ( už podle vás jestli uspokojivě či ne) vzápětí odpovídá dle svého. Mladý nudný muž prožívá přerod v akčního hrdinu s koulemi. Tím pádem má snímek potenciál pro spousty jedinců, aby se s ním stotožnili. Celá stopáž uběhne nerušeně a naprosto rychle, jenže celkový dojem mi kazí ta klasická Bekmabetova přeplácanost, jež je zde místy evidentně prováděna jen na efekt. Pan ražisér se scénaristou k tomu přidají pár věcí opravdu přes míru ( over the top - vlak .. pendolíno a jednokolejný mostík v neskutečné tisícimetrové soutěsce na Moravě a veselé padání vagonu v řádu stametrů, klasické opakující se mlácení hlavou o ocelovou traverzu - toho už si snad ani tolik nevšímám - kulky letící po kružnici o poloměru sedm metrů :) ), na druhou stranu musím Wanted chápat jinak. Je to pohádka, zatraceně Rková - krvavá a sexuálně explicitní - pohádka pro dospělé s crossoverem skrz žánry ve finále, kde potěší ukončení linie Angelininé postavy a 'motherfucker' Morgana. Proč ne, proč se prostě jen tak na hodinu a třičtvrtě nepobavit v kině. Smál jsem se zřejmě občas v pasážích, kde prvotní vtip už nebyl zamýšlen jako hlavní atribut, avšak na druhou stranu jsem se královsky bavil. Narozdíl od Noční hlídky Wanted není filmem na více zhlédnutí. Slabé čtyři hvězdičky - 70%_Časem jsem musel tu hvězdu ubrat.