Solomon Kane (2009)

Tento film mohol byt celkom pozerateľné fantasy v štýle sily dobra proti silám temnoty, ale zrážajú ho občasné chybičky, chyby a všetko medzi tým. Ako napríklad môže rodina Postlethwaiteho vedieť ako sa pocestný, ktorého zachránili, volá? Alebo prečo ma Postlethwaite na krku medailón s fotkou svojej manželky (v 17.storočí)? Nehovoriac o tom, že v úvode filmu Solomon prekabáti služobníka diabla tým, že vyskočí z okna. WTF? To sa na nič démon nezmôže? Jednoducho z filmu cítiť to, že sa nad ním pri tvorbe veľmi nerozmýšľalo a išlo sa typickou masovou Hollywoodskou výrobou - dajme tam hercov, ktorí sú práve po ruke, natočme to v nejakej lacnej európskej krajine (nemám nič proti Česku, taký je proste biznis), za rozumný rozpočet a niečo zarobíme a .... poďme na ďalší film! LTT dve hviezdičky.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Tento "film" som pozeral v pôvodnom znení a bez akýchkoľvek tituliek, čiže len odposluch. A prial som si, keby som nemal ani obraz. Veľmi zlé, ale takým roztomilým spôsobom, čo je asi jediná dobrá vec, kedže je to rozprávka. Ale keď si porovnám prvý, druhý a tretí film, je tu vidieť až obludný rozdiel v kvalite. Trojka vyzerá, že sa pri nej použila asi desatina rozpočtu pôvodného filmu a to je bohužiaľ vidieť, počuť aj cítiť :D Dej totálne stupídny (aj na rozprávku), rozprávkové postavičky sú vtipné (alebo sa dá povedať, že sú na smiech) a Falco nám asi začal vo veľkom drogovať, výrazne pochudol, často nevie, kde sa nachádza, má problémy s koordináciou a huhňavo melie nezmysly. Born to be wild scéna bola jednoducho - hilarious, inak sa to nedá opísať. Tam som sa od smiechu chytal za brucho. Zatiaľ, čo prvú polovicu som sa celkom zabával a hovoril som si, že tomu dám jednu hviezdičku aspoň za vtipnosť, druhá polovica filmu mi dala facku a ukázala mi prečo je Útek z Fantázie medzi najhoršími filmami.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Dvojka sa mi až tak veľmi nepáčila, dvakrát do tej istej rieky by človek nemal vstupovať, a hlavne vtedy keď do hlavnej postavy obsadia tak nesympatického neherca. A aby toho nebolo málo, tak je vo filme o dosť menej nápadov a ani pre oko nie je tak prívetivý.

Nekonečný příběh (1984)

I cri evrytiem....Krásny rozprávkový príbeh pre deti spravený s citom, pekným odkazom a nádhernou vizualizáciou. Toto je jedna z vecí, na ktorých som vyrastal.

Catwoman (2004)

Konečne som si našiel čas na Catwoman, mnohými považovaný za najhoršiu komixovú adaptáciu. Hodnotenie (36%) hovorí svoje a čo hovorím ja? Viacmenej súhlasím, bože to bolo tak smiešne hlúpe. Každý jeden aspekt filmu je jeden veľký prúser. Poriadne lajdácky spravený film. Ak si niekto myslel, že bitka dvoch žien kvôli uvedeniu špeciálneho pleťového krému na trh je výborný nápad na vyvrcholenie superhero filmu, tak by sa mal vyšetriť. (A to ani nehovorím, že to finále vyzerá hrozne, ako celý film, a navyše rozoberme si motívy jednotlivých postáv - ak vyhrá zlá, tak sa z bohatej ženy stane nechutne bohatá a čo naša hrdinka? Ona bojovala vlastne len preto, že je pozitívny vzor, inak dôvod nemala). Ešte horšie ako Daredevil a Elektra. Mal som trápny pocit pri sledovaní tohto filmu. Ale zas nebolo to horšie ako tie najhoršie filmy, čo som mal to šťastie vidieť, tak trochu zatrollím a nedám odpad. I keď možno by som ho aj Catwoman zaslúžila... PS: Aj tak bol Schumacherov Batman horší...

Polibek draka (2001)

Príbeh radšej nekomentujem, komisára, ktorý sa správa skôr ako mäsiar utrhnutý z reťaze (vraždil všetko zaradom - policajtov, civilov, mafiánov) tiež nie, ale výkon Jeta Liho v tejto veľkej naháňačke, tak to tlieskam. Pri spojení Li a Besson zaplesá nejedno srdce fanúšika akčných filmov. Neúprosná ekonomickosť Liovej techniky slávi v tomto filme neuveriteľný úspech. Tá choreografia, tie triky a nápady, kvalitná to vec (vo finále prebije celé policajné oddelenie!). Ale ďalšie veci vo filme je ťažké chváliť. Všetky body idú za Liho.

Buchty a klobásy (2016)

Vau, postaviť celý film na jednom jedinom vtipe (párky sa chcú dostať do búcht), ktorý sa bude dookola omieľať, teda nie je bohviečo. Už po piatich minútach (a šiestich zopakovaniach) to nebolo veľmi vtipné. Myslel som si, že film bude aspoň plný sviežich a drzých nápadov, ale nie, on je len úboho nudný, jediná ako tak zaujímavá časť bolo politicky nekorektné doberanie si bagelu a lavašu (opäť si americkí židia robia srandu zo židov a arabov, aké originálne!) a žuvačkový génius Hawking. Zvyšok filmu bol postavený na "vynikajúcom" mechanizme, ktorý doslova kričal "Aha, ja som herec a v jednej replike mám tri prvoplánové nadávky a ty divák, sa musíš smiať, lebo podľa ma to je vtipné." Ale nie je. Aj hodina dvadsať tu vyzerá ako večnosť.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Fuuu, celkom slušný náklad dospeláckeho komixu (správnejšie označenie by asi bolo komix pre 17 ročných nadržaných faganov :D) Poznámka na začiatku je pravdivá, tento zvrhlý výtvor (Rob Zombie ako inak) je neskutočne sexuálny, primitívny, sprostý, ale aj celkom vtipný, vďaka množstvu viac či menej okatých referencií, narážok, či podpichnutí na nekonečné množstvo ďalších filmov, seriálov, kníh a vlastne všetkého možného aj nemožného. Celkom úlet, ale či kvalitný? Smial som sa v celkom pravidelných intervaloch a to je tak všetko. Na tomto mieste by som chcel pochváliť české titulky (od koczi-ho), vedeli okoreniť už tak celkom štipľavé repliky. Síce nemám rád muzikály a celkovo filmy, kde sa veľa spieva, ale tu mi to nevadilo. Tie nezmyselné texty sú celkom chytľavé vecičky (song k nazi zombíkom bol top) :D Dve hviezdičky za vtipnosť a jednu za extrémne prevedenie.

Ospalá díra (1999)

Tim Burton, opäť som na teba natrafil a opäť som tvojmu štýlu neprišiel na chuť. Tento film mi pripadá ako veľmi divná čierna komédia s nádychom fantasy a nie ako horor. Ja mám tento problém u Burtona vždy - nikdy neviem, či je tá humornosť zámerná, alebo to len mne príde jeho spôsob prezentácie vtipný (čo je vskutku zaujímavý poznatok, lebo naposledy som od Burtona pozeral Mars útočí, čo mala byť komédia, no pri nej som sa paradoxne vôbec nebavil).

Na věky věků (2012) (seriál)

Svet bez konca je voľné pokračovanie Pilierov, oprava, je vlastne voľná kópia Pilierov Zeme (opäť je tu dôležitý svedok činov kráľa-uzurpátora, tento krát ale prežije viac ako prvých 5 minút prvej časti), ale iba v nízkorozpočtovom kabáte (OK, tá scéna s mostom asi nebola najlacnejšia), bez stavania katedrály a s nesympatickými hercami. Čo seriálu výsledne skóre asi ťažko vylepší. Ale má v rukáve jedno eso. Tento seriál sa (z časti) nakrúcal v mojom meste! Asi najväčšie plus tohto inak veľmi priemerného výtvoru. Piata časť je s prehľadom najlepšia, pokojne sa kvalitou vyrovná hociktorej časti Pilierov Zeme, ale o ostatných epizódach to povedať bohužiaľ nemôžem.