• Fantasy

Liga spravedlnosti (2017)

0/ hrdina - očekávání; zhodnocení 1/ Wonder Woman - téměř žádná; musím se nutně podívat na její film! 2/ Batman - klasického Batfleka; Jo! Byl to on, ale moc tam nebyl. 3/ Aquaman - rádoby husťák, všechno hustý už totiž udělal v traileru; chci jeho sólovku! Byl dost hustej. 4/ Flash - infantilní trapák; infantilní trapák 5/ Cyborg - cože?; kurva cože? Spoiler alert 8/ Superman - bude/byl Konec. Tečka. Závěr.

Logan: Wolverine (2017)

Hovno? Všude rozmrdaný hlavy a děsně plesnivej Logan. Super. Mohlo tam bejt víc Johnyho Cashe.

Planeta Česko (2017)

Než jsem napsal komentář, tak jsem oproti svým zvyklostem nahlédl do komentářů, které tu už jsou (především jsem na filmu byl s rodinou, se kterou obvykle do kina nechodím, a názorově jsme se strašně neshodovali a tudíž jsem byl přehnaně zvědavý, co na to uživatelé zde). Nu a zde jsem nalezl - hned první na stránce - komentář uživatele Rover , který vše smysluplně sepsal uplně přesně tak, jak jsem to chtěl učinit. Neumím sem přidat odkaz na jeho komentář, ale jděte a přečtě si ho. Já tedy pouze bodově: 'dějová linie', posloupnost objevování zvířecího světa, proč Kryštof Hádek? Možná bych celkově koncept položil jinak, možná víc edukativně, ne tak naivně, očekával bych to spíš jako sérii kratších logicky uspořádaných filmů než tento celovečerní film. Možná se mi vlastně nelíbila ani propagace filmu, která s ním nekorespondovala a čekal bych k sloganu 'divočina začíná za vašimi dveřmi' něco jako 'tak nám to ukažte i Vy - sdílejte to na Instagram pod hashtagem #PlanetaČesko,' nebo tak něco.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Ale jo, tak nic jsem nečekal ze své pozice nefanouška téhle série a dostal přehršel akčních scén a návalů nostalgie a melancholie. Takže vlastně taková pohodová filmová podívaná. Závěr očekávaný. Průběh občas trochu ne. Občas! Škoda.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Abych si osvěžil paměť, jak že jsem hodnotil předešlý díl, četl jsem komentář a nic se nedozvěděl. Ani mi to nepomohlo vzpomenout si, jak to navazuje. Nicméně jsem byl rád alespoň za to, že Kylovi zkritizoval masku i jeho šéfis. Ten je teda mimochodem sám o sobě dost trapnej. Celý je to takový divně složitý ale vlastně ne...

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Klasicky skvěle odvedená práce. Yondu s čírem je tak hustej, že jsem z toho dostával křeče. Moc sem nepochápal Draxe, ten byl asi celej film zfetovanej. A samozřejmě taky náležitě hustej. Rocket si jede to svoje, jen je na všechny víc hnusnej než v jedničce a ono je to už asi trochu sere. Baby groot naštěstí nedostal zase tak moc prostoru. Takže taky pozitivní. Gamora řeší vedle existencionálních problémů celýho vesmíru i ty svoje rodinný. Podobně je na tom i Star Lord. Každej to teda řeší po svým ale ve finále jako tým. Klasika. Což je ale super. Nejlepší na tom je, že jim prostě věřim. U ostatních filmů má občas člověk trochu strach, tady prostě víš, že oni jsou tak dobrý, že to daj. To je taky skvělý. PS: Úplně nejlepší na tom je, že bude další! PPS: Už teď se těším. PPPS: Stan Lee je tam dvakrát. PPPPS: Protože to má pět potitulkovejch scén... PPPPPS:Můj komentář už taky.

Špindl (2017) odpad!

Koláž sexistických vtipů stříhaná večerníčkem na piku.

Thor: Ragnarok (2017)

1. Vývoj postavy Thora: Bůh hromu dozná v rámci filmu značných jak vizuálních tak charakterových změn. Co se těch kosmetických úprav týče, myslím, že z Thora se stal tak trochu buran. Dlouhé vlasy napovídaly původ severského boha. To samé ale platí i pro jeho mrštný jazyk. Po prvním snímku série, kde dospívá, a druhém, který byl těžký, temný a poměrně vážný, se nám Thor ukazuje jakoby zase o krok zpátky. Je z něj opět výrostek sršící sebevědomím, který bere všechno na lehkou váhou. Na což navazuje další bod... 2. Humor v sérii: Protože humorem nekypí jen Thor, ve filmu se vtipné hlášky potkávají jedna s druhou. Metá je i Hulk, i Thor, i Banner, i random chlápek s mečem, i Hela, i Skurge, prostě všichni. 3. Co bude dál? Hrdinové nám známí postupně přestávají stačit svým nepřátelům, jejichž síla každým dílem roste. Vyvstává tedy otázka, kam to půjde dál? A jak vlastně bude vypadat Infinity War? Snese ještě filmové plátno takový spektákl? Za mě je to tak, že se na to těším a myslím, že ten bordel zvládnou ukočírovat, stejně jako tady.