Specialisté (2017) (seriál)

1. série: Tady vůbec nejde o to, že to je z produkce Novy. I ta občas vyplodí něco aspoň trochu koukatelného. I když teď mě zrovna kromě Kriminálky Anděl nic nenapadá. U Specialistů jde o to, že je to celé špatně. Ať už špatně napsané postavy, dementní dialogy, halabala režie nebo nervní kamera. Zápletky jak z mateřské školky už ani neřeším. Po odkoukaných 6. dílech mám dost.

Zelený lučištník (1961)

Začátek rulézní - 13 minut včetně titulků a už dva mrtvý. Jenže pak se to sesype jak domeček z karet. Mrtvol sice nadále přibývá, ale logiky ubývá. Tohle nezachrání ani hezká tvářička Karin Dor a překvapivě ani Gert Fröbe, kterej toho padoucha hraje jak po mrtvici.

Americká reportérka (2016)

Opět se mi potvrdilo, že je někdy lepší nečíst anotace a komentáře předem, nic v podstatě nečekat. Film o válce, novinářích a jednom fotografovi, který vyznává lásku stylem "Chci se s tebou milovat při písních Sade... hraných na dudy..." a kde je použita jedna z nejromantičtějších skladeb všech dob v okamžiku, kdy by jinej režisér použil nějakej pořádnej rockovej nářez..., tak takovej film mě hodně baví.

Bezva ženská na krku (2016)

Otrávená jsem byla už 5 minut po začátku, protože jestli mě mělo rozesmát, že Kostková vysadí Hřebíčkovou na návsi i s kufry a ta dobrovolně (!) klopýtá v šatičkách a lodičkách po silnici ke škole, kam se dalo normálně dojet výše zmíněným autem (!)... Sorry, ale tuhle hru s tvůrci já hrát nebudu. Barevností, mělkostí scénáře a místy opravdu trapnými vtipy Bezva ženská připomíná Kameňáky, akorát že tady je jako bonus Vetchý... A ten taky hraje poslední roky čím dál víc stejně.

Letos v září (1962)

Neustálý vnitřní monolog hlavní představitelky mi lezl většinu času tak na nervy, že jsem měla problém film vůbec dokoukat...

Frøn med masken (1959)

Když pominu směšnost masky samotného pana Žáby, kterej v kukle a s baňkama místo očí, vypadal jako Hurvínek, tak je to - bez jakékoliv další ironie - velmi koukatelná záležitost.

Znamení trojúhelníku (1966)

Měly mě varovat už ty jeptišky, který vyráběly keramický shity v klášteře. V klášteře s kaplí vymalovanou růžovou barvou a kde hned v prvních minutách dojde k vraždě utopením ve váze, nebo co to bylo. Ach jo. Napětí nic moc, humor žádnej (ano, Eddi Arent tu je opravdu ve vážné roli - škoda), superintendant je neatraktivní, holek hezkejch tam taky moc není, v dramatickejch scénách hraje rozjuchaná tra la la hudba... Po Indickém šátku je tato adaptace Edgara Wallace pro mě trochu zklamáním. I přes mou lásku k tomuto typu filmů.

Povolání: Reportér (1975)

To zase byla meditace. Vyprahlá severní Afrika, vyprahlé duše, životy... Scény se silným dramatickým účinkem (těch je pár) se střídají se scénami, ve kterých se vlastně nic neděje (těch je tu na mě nějak moc). Členství v Klubu náročného diváka se mi opět vzdálilo.

Domácí víno (1963) (TV film)

S komediální lehkostí rozehraný příběh se postupně překlene v truchlivé drama v hlavní roli s usurpátorskou matkou aneb Kdo uteče, vyhraje.