Bohéma - A přece se točí (2017) (epizoda)

A přece si pořád si myslím, že to šlo udělat líp. Seriál s takovou výpravou, takovým obsazením a ve finále z toho vyleze v podstatě nemastné, neslané nic, které je ovšem výborně okostýmované. Zatímco v minulém díle se silné okamžiky střídaly s dějem bez větší dávky energie, tady už to bylo téměř celé unylé. A ten stále dokola opakující se hudební podkres mě už taky sere.

Četníci z Luhačovic - Evička (2017) (epizoda)

Nejdřív se ztratí Evička, pak se ztratí kravička. Zatímco krávu s flekem na vemenu hledají všichni četníci, Evičku postupně nehledá skoro nikdo. Nebo to tak aspoň vypadá. Asi po půl hodině se scénárista splete a dojde k dramatu s atmosférou jak z jinýho filmu, aby to pak dopadlo tak, jak to dopadlo...

Vysílá studio Jezerka (1975) (pořad)

Jako malý dítě jsem si myslela, že je to pořad z Jizerských hor a nechápala jsem, že se toho v Jizerkách pořád tolik děje...

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Pokud chcete zažít pořádnou akční jízdu pusťte si jiný film. Tohle je akorát tak pseudo sci-fi spatlanina bez chuti a zápachu, i když s výborným hereckým obsazením.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Že by se tu nějak extra budovalo napětí se říct nedá, nicméně Cruise tu podává určitě uvěřitelnější výkon než v prvním dílu, kde byla jeho všestranná dokonalost až na hranici sebeparodie. Problém mám s tempem vyprávění příběhu samotného. Kdyby se tu míň mlelo a víc střílelo, byla by to větší zábava. 2,5*

Já, kocour (2016)

Trochu vypelichaná komedie. Humoru tu není moc ani pro děti ani pro dospělé. Svěží vítr jakési zábavnosti přináší možná tak scény s vybotoxovanou Brandovou ex a lehce mysteriózní pan Perkins v podání Ch. Walkena.

Králové hor (2015)

"Knihu života si píšeme sami." Příběh sám o sobě nijak výjimečný není. Síla filmu je ve skvělé kameře v kombinaci s hudbou Sarah Class.

Ohňostroj v Aspern (1987) (TV film)

Kodet otvírající bednu s dynamitem se svíčkou v ruce a Květa Fialová se zrzavým chemlonovým přeludem na hlavě. To je asi jediný, co si z toho budu pamatovat.

Střevíček (1935)

"Móda je pomíjivější než čas. A nikdo skoro neví, kolik fantasie a tvůrčí síly je potřeba k vytvoření střevíčku tolik opěvovaného básníky." Nevím, jak moc básníci opěvují střevíčky, každopádně já opěvuji a pomyslně se skláním před panem Baťou, protože jako marketér byl ve své době nedostižný.