• Thriller

Síla naděje (2014)

pět dávám za to,že film může dát naději a povzbudit k boji lidi kteří se do takové situace mohou dostat.A u mrtvice nevíme nikdo dne ani hodiny ,kdy nás může potkat to samé.A i docela mladé lidi.jen nevím jestli by všichni měli tolik starostlivosti a péče jako v tomhle filmu.Realita se může hodně lišit.Řeč peněz apod.

Průsmyk (2019) (seriál)

vyhledávám německé krimi ať v knihách nebo ve filmu,natočené po "evropsku" - dávám pět za scénář i když bych nejradši dvě hvězdy ubrala za tu přemíru sexismu.opravdu není nutné aby za pár minut jednoho dílu bylo tolik sadistických scén které mohou diváka evokovat k obrazotvornosti jak ty krváky proběhly a co si nedomyslí tak se naservíruje?!Až nechutné!Seriál má osm epizod ale pokud by se zkrátily rozvláčné scény, zbyla by z něj jen polovina. Ale protože je docela zajímavá zápletka ,podívám se dál. Jinak scéna kdy obět je nalezena na hraničním patníku Německa a Rakouska je "vypůjčená" z kanadského filmu(dosti nedoceňovaného) Džentlmen nebo frajer (Hodnej polda,zlej polda).Tam je mrtvola přehozená vysoko na billboardu na hranici mezi Ontáriem a Quebecem.Při sundavání (kdy ji chtějí přehodit na jiné území aby se tím nemuseli zabývat) ji přetrhnou a každý stát má půlku těla a budou se tím muset zabývat spolu.Plagiát.

Gringo: Zelená pilule (2018)

nic pro intelektuály! Ale já jsem se pobavila jednoduchým dějem nemusíte se trápit nějakými scénami a obsažnou hloubkou,kdy se zloduši mydlí s těmi dobrými.Děj je podaný spíš jako kabaret! kdo má náladu pod psa a podívá se na tenhle film ,trochu se mu rozjasní svět :-)

Helen (2009)

nesporně žhavé téma i dnešní doby které přinášíme i takovéhle oběti....kdo viděl pořad americké tv o zneužívání léků proti bolesti a jejich nadužívání, které přináší i tuhle nemoc - je to začarovaný kruh.S těmi nemocnými se vlastně veze celá roduna a i jejich okolí. Absolutně profesionální výkon Judd.Ale na druhou stranu zbytečně dlouhé záběry.Aby asi méně chápající diváci pochopili co chtějí tvůrci sdělit.Dosti ti filmu ubralo

Příští tah (2017) odpad!

neskutečná slátanina .Scénář asi dobrý ale režie hloupá až diletantská.Příšerná práce maskérů.Kamera má záběry jakoby kameraman ležel záběry na poklopce vpředu a někde v pozadí záběru má jiný herec akci.Filtr na kameře kdy ani pomalu nejdou rozeznat obličeje aktérů.Jedním slovem hnus.

Podivné vraždy (2010)

Dávám teda čtyři nechci nějak poškodit ale na mě to bylo silné kafe - hodně silné.Nejsem příznivec hororů ale tady nejde upřít že se tvůrcům povedl.Takže kdo máte rádi extrémně silné,šokující zaběry tak si to užijte.já jsem to celé nedala....

McMafie (2018) (seriál)

Je vidět ,že když se k dobrému scénaři vyberou pečlivě herci je to nádhera.Myslím dokonalost zpracován- příběh mafiánů je v jiné rovině.Zklamal mě Roden byl jakoby v křeči ale asi to bylo tím že neměl dost prostoru se projevit.Profesionální výkon Nortona .Dobrá kamera .SKVĚLÁ REŽIE.Divák je udržován ve stavu napětí protože pokud se na chvíli podíváte jinam na obrazovce se odehraje něco klíčového a můžete potom tápat:co se sakra děje???? Obzvlášť kvituji že dávají dva díly najednou.Jen ten dabing kdyby byl výraznější.nedávno jsem viděla film nadabovaný brněnskými herci a to je o něčem jiném.Ale jinak absolutní spokojenost

Daleko od lidí (2014)

jednoduchý příběh, ale velký svojí hloubkou.O víře a sounáležitosti s potřebným.O mizeriích které přináší válka.

Monty Pythonův smysl života (1983)

kdybych mohla tak dám hvězd že ani americká vlajka jich tolik nemá.obecně si myslím že příběhy byly o podobenství třeba žravost anebo smrt.Ten o smrti mě fakt dostal(až na mě klepali sousedi a že mě hned tak něco nerozesměje)To nejde popsat to se musí vidět!!!!Rok 1983 =filmaři neměli digitál a tak "vařili "z toho co měli a opravdu se jejich snaha zůročila kvalitou! Žádná schovka za filtr na kameře.....