• Thriller

Liés pour la vie (2020) (TV film)

Oddechovka ke kávě spíš pro nás,ženy.Jako podle Pilcher.Při posledním záběru už mi přišlo že kůň neběhá kolem Lucie reálně ale je tam v digitálním záběru.Nebo jak.Zkrátka doinstalovánNaživo by ho k záběrům asi nepřinutili..Jednoduchý scénář ,a jak jinak než klasicky,  dobrá kamera.

Náhrdelník (1992) (seriál)

postrádalo to ten dobový šmrnc ,který Češi uměli.I když byla obsazena elita herců  byla to nuda.

Narkóza (2022) odpad!

otec se nevynořil proto,že si malá dcerka hrála s přístroji připravenými na zabalení??Vypadalo to tak v záběru.Podivný vztah páru a ještě větší podivnost, když Merel zůstala sama.Synáček Borisko byl na přetažení latí po zádech.Ve smutku po otci nazve matku krávou......No nic.

Žárlivá ženská (2017) odpad!

Scénář byl asi založen na těch hormonálních pochodech.Od vzdělané ženy bych očekávala, že se bude chovat aspoň trochu normálně a ne jako pavlačová drbna ,která se povozí po každém kdo ji přijde pod ruku.

Vera sní o moři (2021)

Ve svém okolí jsem zažila gamblera, který vsadil do karet svoji vlastní ,krásnou ženu.Pro ostatní to byla sranda,  ale on  bral prohru  jako potupu.A aby toho trápení neměla málo, tak místo aby šel do lesa a tam si to hodil ,pověsil se na rám pro žebřík na půdu přímo nad vchodem do jejich bytu. Vera se do svého snu zakousla jako buldok.Kdyby neměla video natočené v telefonu ,asi by to pro ni nedopadlo dobře.Navíc musela bojovat i s dcerou, která si otce démonizovala.

Princip slasti (2019) (seriál)

Hodnotím poslední dvě epizody,předcházející mi v tom marastu, který ČT vysílá ,unikly.Naše herce v seriálu hodnotím podle klíče:čím míň se starají o politiku ,tím jsou kvalitnější herci.Za tím si stojím.Kvalitní počin byl,že tvůrci nechali čechům jen ozvučení hudbou.Jinak scénář si pohlídali režií Poláci.Co si teda mohli odpustit,byl ten filtr na kameře.Cítila jsem tam taky vliv severské tvorby.Takže tyhle dvě epizody,které jsem viděla ,bylo to nejlepší co ČT vysílala.Poláci se snaží udržet si evropský standard.Někdy se jim fakt zadaří.

Mlčanie (2020)

nevím ,co zrovna tohle vypovídá o člověku.Myslím,že děti by se měly historii učit ve škole,z tohohle se moc nedozvěděly.Ksyž je to tedy pro mladé.Možná ,kdyby se jim to strčilo pod nos v podobě hry v telefonu.

Sám vojak v poli (1964) (TV film)

Když jsem film viděla poprvé v televizi zn. Orion (tedy na tu dobu převratně velká obrazovka) byla jsem náctka.Pan Kvietik byl můj idol.Takže ani mi moc nešlo o obsah.V té době byli herci opravdoví umělci.I když měli bezvýznamné role ,dali do hraní vše.Jinak film měl pár nedostatků:ve scéně kdy Kvietik vypráší kožich třem podnapilým Němcům  a zvolá :"Madam"-  je vidět mikrofon zvukaře ,jak ho na tyči posouvá při zemi směrem ke Kvietikovi.A jsou tam vidět i kabely po zemi.A díky uživateli Vesecký 16.9.2019 - jsem si vzpoměla na název jiného ,podobného seriálu -dva dny jsem ryla rýčem v paměti a ani zaboha jsem si na Kapitána Klose nemohla vzpomenout !!!Dokonáno jest.Konečně!Děkuji uživateli, že mě zbavil útrap. :-)) Vidíte tvář herců,scény a se mi někde zasek název.

Oliver a bazén (2022) odpad!

Adolescent musel párkrát zmoknout ,aby prozřel.Dosti pozdě. Táta zas nebyl tak špatný táta ale ztráta je nezvratná a zůstala mu pošahaná máma.