poster

E.T. - Mimozemšťan

 • USA

  E.T.: The Extra-Terrestrial

 • Slovensko

  E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Hřejivé, hravé, spielbergovské. A nijak výjimečné. Ale prostě se to tehdy dokonale trefilo do vkusu diváků všech generací. Velká touha vrátit se domů, jedno velmi netradiční přátelství, jedno neskutečné dobrodružství a oblíbené motivy velkého dítěte z Hollywoodu. Legendární hudební motiv Johna Williamse a spousta schopných dětských herců k tomu. Právě proto, jak zásadní je ve filmu dětská perspektiva, dal si Spielberg s jejich výběrem záležet. Výsledek překonal očekávání: po premiéře se o tomhle kosmickém ztroskotanci šířila velmi silná zvěst a diváci utráceli ve velkém. A E. T. láká vlastně dodnes.(19.3.2016)

 • Satan
  ****

  Spielberg ovládá řemeslo skutečně dokonale, takže dávkuje vtip, dobrodružství a napětí velmi moudře. Williams se opět vytasil se skvělou hlavní melodií a veškeré herectvé osazenstvo má sympatické ksichtíky. Problém začíná ve 3/4 filmu, kdy se tempo jaksi pozastaví a čeká se jen na slzupudné finále. Velká klasika, ale do plné palby tomu něco chybí. Nebo naopak přebývá?(30.5.2005)

 • troufalka
  ***

  Dílo prověří čas. Když vidím E.T. - Mimozemšťana, je to podobné, jako vidět po letech Ptáky od Hitche. Ve své době trhák, ojediněný film, po letech vnímám jednoduchou linku příběhu se snahou dojmout diváka. Postrádám přesah. O existenci mimozemšťana, jeho misí na zemi a způsobu života se nedovíme nic podstatného. Ale je to jako s mnoha jinými filmy - kdo ho miloval jako dítě, hodnotí automaticky vysoko, bez kritičtějšího pohledu.(20.6.2017)

 • T2
  *****

  Rozpočet $10,5miliónaTržby USA $435,110,554Tržby Celosvetovo $792,910,554Tržby za predaj Blu-ray od roku 2012 v USA $4,282,364 //počet predaných kusov 224,561Tržby za predaj DVD od roku 2012 v USA $9,485,043 //počet predaných kusov 831,018║ Samozrejme že keď to pozeráte očami dieťaťa ako sopľavý junák to má neskutočnú silu, a práve aj spomienky na toto úžasné rodinné dobrodružstvo pretrvajú a aj keď to v takej sile už nepôsobí keď je človek o niečo starší stále je to krásna nostalgia a iskra priateľstva z toho vyžaruje na každom kroku. /100%/(18.5.2005)

 • Gilmour93
  *****

  „Come...“ - „Stay...“ Vzhledem něco mezi perskou kočkou, Leprechaunem a želvou s krunýřem v exekuci (ostatně Morla z Nekonečného příběhu jako by mu z břicha vypadla) - činností pak botanik, léčitel, transvestita, notorický telefonista a příležitostný alkoholik (snad ne naopak). Kdo by toho bezpohlavního mimozemšťana, co si může svítit na dloubání holubů, neznal.. Při vzpomínce na Scottova Vetřelce je patrné, že není hostitel jako hostitel aneb vnímavá science-fiction pohádka o toleranci, přátelství a vyrovnání se s rozvodem rodičů (odchodem jednoho z nich). Zkrátka domácí hřiště Malého-velkého Vypravěče, na které se budu vždycky rád vracet.. Ohledně citového vydírání říkám možná, ale na Spielberga trestní oznámení podávat nehodlám, ostatně, nejede v tom sám. Schválně si pusťte posledních 15 minut bez skvostné hudby Johna Williamse a zjistíte, kdo v tomhle vyděračském komplotu vlastně tahal za nitky..(3.10.2012)

 • - Magazín Entertainment Weekly vyhlásil tento film dvacátým nejlepším snímkem všech dob. (DaViD´82)

 • - Úplně původní Spielbergův koncept scénáře počítal s mnohem temnější verzí dění. Měl název Night Skies a byl o rodině s autistickým chlapcem, kterou terorizují v jejich domě mimozemšťané. Byl to projekt připravovaný pro studio Columbia Pictures. Když jim však přinesl hotový scénář k E.T.mu (tehdy ještě pod názvem "E.T. a já"), tak to zhodnotili jako "něco od Disneyho" a od projektu odstoupili. Raději produkovali jiný film o hodném mimozemšťanovi Starman. Nakonec nápad rodiny v ohrožení ve vlastním domě Spielberg použil až ve svém scénáři k Poltergeistovi. (DaViD´82)

 • - V Halloweenské scéně je jedno z dětí oblečeno jako mistr Yoda (Frank Oz) z páté epizody Hvězdných válek (1980). Dokonce je slyšet i útržek jeho hudebního motivu ze stejného filmu. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace