poster

E.T. - Mimozemšťan

 • USA

  E.T.: The Extra-Terrestrial

 • Slovensko

  E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  *****

  E.T. - Mimozemšťan se právem řadí mezi nejlepší Spielbergovy filmy. Není divu, že první režisér, kterého jsem znal, byl právě seňor Spielbergo. E.T. je fantastická nadčasová pohádka pro děti, ani jsem nevěřil, že to až z roku 82. No kdo by neznal pověstné ÍTÝ volá domů. Jedná se samozřejmě o Sci-Fi a kdekomu to může připadat jako kravina, tehdy to však musela být obrovská událost a když se to dostalo k nám, tak taky...90%(2.6.2013)

 • Lima
  *****

  To je tak, když člověk nic nepamatuje a je odkojen digitálním zvěrstvem současné kinematografie (většina zdejšího CSFD osazenstva), ten nemůže mít k takovému filmu vztah. Brána v potaz inflace, je to 4. nejnavštěvovanější film všech dob, ale to není to, co ´E.T.Mimozemšťana´ činí nejzásadnějším filmem 80.let. Tím faktorem je ohlas, který vzbudil. Pohádka, která doháněla v kinech k slzám všechny bez rozdílu věku (sám jsem byl svědkem, plakal i můj tvrďák otec :o), mezi lidmi se jeden čas skoro o ničem jiném nemluvilo (podobný ohlas u nás za bolševika měl už snad jenom Sandokan a seriál ´Já, Claudius´), mít figurku Ítýho patřilo k povinné výbavě každé české rodiny a nejenom té české. A těch nepodařeným filmových klonů, které následovaly, ty byste ani nespočítali. Prostě jeden velký fenomén a kdo tvrdí něco jiného, lže sám sobě. A je pozoruhodné, že ten film funguje i dneska (mám potvrzeno po dnešní blu-ray projekci). To, jak je celý film v podstatě koncipován z dětského pohledu věčným dítětem Spielbergem, kdy první dvě třetiny stopáže nevidíme do tváře dospělých lidí (vyjma samozřejmě Elliotovy maminky), timing jednotlivých scén a pře-ná-dhe-rná hudba skladatelského boha Johna Williamse, to vše činí z filmu ojedinělou záležitost, u které – pokud nejste cynik, blbec či obojí dohromady – na konci zaslzíte také.(9.3.2014)

 • nascendi
  ****

  Tušil som, že pri opakovanom sledovaní E.T. príde o jednu hviezdičku. A nedá sa nič robiť. Určite je to mimoriadny film, ktorý v dobe svojho vzniku priniesol širokému vekovému diapazónu divákov nevšedný zážitok, ale jeho pozretie s odstupom času už odhalí kazy na zdanlivo bezchybnom povrchu.. Spielberg dokáže presne nadávkovať situácie, atakovať cítenie divákov a využíva na to všetky možné i nemožné prostriedky. Ale práve to, čo pri premiérovom sledovaní funguje takmer bezchybne, sa pri reprízach ukáže ako slabina. Divák zistí, že sa Spielberg hrá nielen s pohyblivými obrázkami, ale aj s divákom samotným. Nie každému to prekáža. Mne áno a preto tá odňatá hviezdička.(17.6.2013)

 • predators
  ****

  Za ty dojemné scény! Asi se najde málo lidí, kterým by neukápla slza. Ačkoliv od uvedení filmu na plátna kin uběhlo už čtvrt století, já jsem se odhodlal, podívat se až nyní. A?... Jedná se o film pro všechny věkové kategorie, budou jej milovat jak děti, dospělí, tak i prarodiče. Ale chce to překousnout začátek, on totiž E.T. není žádný digitální Glum:-) Příběh staví na jednoduchém konceptu a to je hlavním tahounem celých dvou hodin, ale rychlejší tempo by neuškodilo. Volat... domů....75%(5.10.2008)

 • Satan
  ****

  Spielberg ovládá řemeslo skutečně dokonale, takže dávkuje vtip, dobrodružství a napětí velmi moudře. Williams se opět vytasil se skvělou hlavní melodií a veškeré herectvé osazenstvo má sympatické ksichtíky. Problém začíná ve 3/4 filmu, kdy se tempo jaksi pozastaví a čeká se jen na slzupudné finále. Velká klasika, ale do plné palby tomu něco chybí. Nebo naopak přebývá?(30.5.2005)