Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (654)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

To, že tento film nie je tu na čsfd v prvej cca dvadsiatke, nedokážem pochopiť. Dnes (7.2.08) som to videl znovu (asi desiaty krát) a zase som sa celý čas priblblo usmieval a na konci rumádzgal ako dážď. Ten film je proste filmová mágia v tej najrýdzejšej a najdokonalejšej forme. Najlepší detský film všetkých čias. Najsympatickejší emzák, aký sa kedy objavil na plátnach kín. Jedna z najlepších hudieb, aké kedy John Williams zložil. A rozhodne najlepší film s Drew Barrymore... ;-D ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Podíval jsem se na ítýho poprvé od dětských let... a byl jsem vcelku zklamán. Dětské okouzlení je pryč, a najednou mi to nepřijde tak dobře natočené. Myšlenka je samozřejmě téměř bezvadná, scénář je velmi chytře vykonstruovaný, ale čistě po filmařské stránce mně film zas tak bezchybný nepřijde. Samotný vzhled ítýho mně přijde strašný, hlavně když člověk porovná s naprosto výbornými maskami a loutkami použitými v (té době již uvedených) filmech Star Wars a Impérium vrací úder. Ale svícení scén a kamera, to jsou asi nejhorší elementy. Ale určitá nostalgie tu stále funguje, a hlavně film má své nepopiratelné kvality, rád se na něj někdy zase podívám. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Pre-Pixarovská verze WALL-Eho kompletně na šrot:) Pane Spielbergu, to jste mě tedy opravdu dostal. Netušila jsem, že Stevenův kultovní film bude obsahovat tolik humorným momentů. "Itimu" jsem zkrátka podlehla:) Ta jeho očička, jak ťapkal, jak se kolébal, není rozkošinkovatělý?:) Samozřejmě nesmí chybět klasický Hollywoodský formát čítající výjimečné a silné přátelství mezi člověkem a jinou formou existence, druhou "tu zlou" stranu, která se snaží návštěvníka z vesmíru vypátrat a zkoumat, či na city hrající klišovité scény odloučení, ztráty a znovuzískání. Výkony dětských herců byly místy sice amatérské, ale co, vždyť byli ještě tak malinkatí:) A do toho všeho vyhrává krásná hudební melodie Johna Williamse. Kdoví, třeba skutečně existují takoví roztomilí a hodní mimozemšťané jako E.T.:) Pro spoustu lidí možná dost idealistická představa, ale kdo říká, že musejí být zákeřní, agresivní a vražední třeba jako Vetřelec?:) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Krutě dětský Spielberg. Až v notně dospělém věku jsem se ani nevím jak se dokodrcal k Ítímu. Když jsem byl dítě tak mě tento film nějak míjel a vlastně mě ani nezajímal. Vždyť Spielberg natočil tolik pecek, že mi takový Indiana Jones bohatě vystačil. Tentokrát mi ale E. T. nějak přistál v mých plánech a já si jej pustil. No abych to zkrátil. O nic jsem jako dítě nepřišel. Silně nadhodnocený film, jenž mě osobně nic neříká. PS: Nejvíce u mě fungovala scéna kdy otevírající lednice srazí malého ufouna na zem. 60% ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Je naprosto úžasné být svědkem filmové všestranosti Stevena Spielberga. Tenhle člověk se pro film narodil. Dokáže točit drsná dramata, bombastické sci-fi nebo napínavé horory a v tomto případě vytvořil snad nejkrásnější dětský film všech dob. Síla E.T. spočívá v tom, že jde o silnou a náročnou emocionální nálož, která místy až hraničí s citovým vydíráním, ale díky naprosto profesionálnímu provedení, nikdy nespadne do bahna kýče. Musím říct, že tento film mě opravdu emocionálně vyčerpal a vidět ho jako dítě, snad by mě i poznamenal. Jsem spíš fanda do tvorby ala filmový klub, avšak musím uznat, že tento film je snad jeden z nejpůsobivějších, které jsem kdy viděl. ()

Galerie (144)

Zajímavosti (146)

  • Spielberg si dětské představitele vybíral z více jak tří stovek dětí. (DaViD´82)
  • Robert MacNaughton, ktorý si zahral Eliotovho staršieho brata Michaela, na film spomína: "Môj honorár bol iba 15,000 dolárov, čo mi nikdy nevadilo. Ja som sa nikdy nevidel ako filmová hviezda. Vždy som sa videl ako herec, ktorý mal šťastie, že hral v tejto úlohe. Veď si len spočítajte, že za celú doterajšiu kariéru som hral v 5 filmoch a jeden bol 'E.T.' Najviac ma poteší, keď môj syn pozerá na 'E.T.' a povie, že je to film, kde sa ocko vydáva za malého chlapca." (Raccoon.city)

Související novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

Future Gate Sci-fi Film Festival 2017

Future Gate Sci-fi Film Festival 2017

16.02.2017

Časem prověřené legendy, pečlivě vybrané novinky žánru i na zahraničních festivalech oceněné filmy. Čtvrtý ročník festivalu science fiction filmů Future Gate přináší již tradičně na filmové plátno… (více)

Reklama

Reklama