Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*.(28.10.2005)

RETRO E.T. volá domů…. Tuto větu zřejmě slyšela každá generace. Je fajn, podívat se znovu na dobrodružství mimozemšťana mezi dětmi na planetě Zemi v Director´s Cut verzi, která je technicky dokonalá. Nejen pro onu pověstnou větu, ale také kvůli nesmrtelné ,,létající“ scéně s ,,koulí“ na obloze v pozadí. Povinnost pro všechny, kteří hledají cestu domů, milovníky roztomilých ,,emzáků“ a S.Spielberga!(17.11.2008)

Bez okolkov a bez obvyklých rečí - a nech to znie klišoidne, ako veľmi len chce - "Ítího" som miloval ako dieťa a milujem ho dodnes. Narozdiel odo mňa a miliónov ďalších však Spielberg úzky kontakt s tou detskou stránkou svojho ja dokázal udržať omnoho dlhšie a pretaviť ho do svojej malej hviezdy na celuloidovom nebi, za čo mu prináleží meno veľkými písmenami hlboko vyryté do filmových memoárov. Tu som skutočne ochotný sa podvoliť riadenému dojímaniu pod taktovkou veľkého majstra strieborného plátna. Percentuálne hodnotenie postráda zmysel.(25.11.2014)

E.T. ma ako decko minul a keď som ho videl prvý raz ako puberťák, už to proste nebolo ono. Napriek tomu vždy, keď ho vidím v telke, zlepší sa mi nálada. Nehovoriac o špeciálnej verzii z roku 2002 s vylepšenou hudbou a pridanými trikmi a scénami (ako je tá s riaditeľom Harrisonom Fordom). E. T. je parádna postava, smutná, túžite ju chrániť. Kvetina, bicykel, let pred Mesiacom, žaby, basketbalová lopta, Muž s kľúčmi v podaní môjho obľúbeného Petra Coyotea. Bizarné je, že svojho času Spielberg reálne uvažovať o nakrútení dvojky a dnes po nete kolujú rôzne miestami až úchylné scenáre k nej.(24.12.2004)

Scénář: Melissa Mathison .. Věhlasný Steven Spielberg ve své nejdětinštější podobě a jedno z jeho stěžejních filmových děl – tak tohle se traduje o tohle snímku. Bohužel, přestože vznikl rok před mým narozením, jako dítěti se mi vyhýbal a dostihl mne až po 23 letech. Nevím jak by E.T. zapůsobil dříve, ale teď se žádné dojímání a slzení nekonalo. E.T. je zajímavě natočen, dětští herci jsou bezvadní, hraje skvělá hudba a samotný mimozemšťan se taktéž povedl, ale pořád je to hlavně a především Stevenův dárek pro děti.(9.1.2006)

• - Výtvarník Carlo Rambaldi se při vytváření E.T.eho modelů inspiroval svou perskou kočkou. (Divočák)

• - Drew Barrymor vyhrála konkurz, kterým prošlo na 200 dětí. (M.B)

• - Původně zvažovaný název byl "A Boy´s Life." (DaViD´82)