Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  *****

  Jednoznačně nejnostalgičtější vzpomínka a rozhodně nejkrásnější filmová podívaná všech dob! Dodnes si živě pamatuji svoje první setkání s tímto mimozemským druhem, dodnes cítím tu nebetyčnou úzkost a úžas, který mě při něm provázel. Mráz, který mi běhal po zádech, když E.T. volal domů a slzy, které ´sem rojil, když se tam vracel. Tak takhle ´sem se seznámil se světem filmu. A právě takhle ´sem se do něj zamiloval. To díky vám, pane Spielbergu.(1.11.2005)

 • Divočák

  ***Věděli jste, že: Po propadáku 1941 měl Spielberg velký problém s nalezením studia pro realizaci filmu. Nakonec zakotvil ve studiu Universal, které mu přidělilo skromný rozpočet ve výši deset a půl milionu dolarů.// K získání hlavní role stačila Henrymu Thomasovi jediná kamerová zkouška, při níž Spielberga dohnal k slzám, když si při předvádění smutku vypomohl vzpomínkami na den, kdy mu zemřel pes.// Drobné role ředitele školy se ujal Harrison Ford, do závěrečného sestřihu se jeho výstup ale neprobojoval.// Spielbergův požadavek na vizáž E.T.ho zněl: "Něco tak ošklivého, že by to mohla milovat jen vlastní matka".// Výtvarník Carlo Rambaldi se při vytváření E.T.eho modelů inspiroval svou perskou kočkou.// Spielberg při natáčení využil v obleku E.T.eho i chlapce, který se narodil bez nohou a naučil se chodit po rukou. Použit byl například ve scéně, kdy se E.T. opije a vrávorá po kuchyni.// E.T. jen v Americe utržil 400 milionů dolarů a z bronzové příčky kasovně nejúspěšnějších filmů ho sesadil až Shrek 2.***(28.2.2007)

 • Roman.Ticka
  *****

  Rozhodně měl komentář v TV-mini pravdu, když psal v popisku k filmu, že budeme dojati a potěšeni. Jelikož nejsem už dávno dítětem, viditelně teda na stopro, i když uvnitř sebe se ho snažím stále udržet, proto hodnotím z pohledu dospěláka. Nejvíc mě potěšilo stejně jako děti ve filmu, že se ufounek dostal právě k nim, jelikož to už všichni víme, že děti jsou bezelstné, dobrosrdečné, čisté stvořeníčka, ať už zlobí občas nebo nonstop. To je vlastně celé povídání o tom, proč je tento filmek pořád koukatelný. Jo Berymorka byla fakt zlatíčko, no vlastně miloučká je dodnes.(2.6.2013)

 • Webb
  ***

  [6/10] (Amblin, Universal) (Technicolor /// Produkce: Kathleen Kennedy, Steven Spielberg /// Scénář: Melissa Mathison /// Kamera: Allen Daviau /// Hudba: John Williams /// Oscar: Charles L. Campbell, Ben Burtt (kamera), Carlo Rambaldi, Dennis Muren, Kenneth Smith (vizuální efekty), John Williams (hudba), Robert Knudson, Robert J. Glass, Don Digirolamo, Gene S. Cantamessa (zvuk) /// Nominace na Oscara: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy (nejlepší film), Steven Spielberg (režie), Melissa Mathison (scénář), Allen Daviau (kamera), Carol Littleton (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](22.12.2008)

 • POMO
  ****

  Hmmm... Svet, ktorý tu Spielberg vytvoril, dokáže vytvoriť len filmársky génius s veľkým "G". To, ako jednoducho a pritom pôsobivo charakterizoval "tých zlých" (zlovestná Williamsova hudba + kľúčenka), ako k tomu nepotreboval ani len pozrieť sa do ich očí a všetko pojal perspektívou dieťaťa... to dokáže len skutočný majster réžie, človek, ktorý sa pre toto remeslo narodil. Lenže... Hoci som tento príbeh prežil celým srdcom a vyronil som pri ňom nejednu slzu, stále mi tam chýbalo niečo viac, než len hromada úprimného sentimentu. Ten sentiment síce nebol ani zďaleka tak lacný a manipulatívny ako býva v mnohých súčasných filmoch, ale aj tak si nepomôžem. Niečo mi tam skrátka chýbalo. Niečo duchovnejšie, niečo hlbšie. Niečo, kvôli čomu milujem napríklad TIGRA A DRAKA (pri ktorom som takisto vyronil nejednu slzu).(20.5.2002)

 • - V Halloweenské scéně je jedno z dětí oblečeno jako mistr Yoda (Frank Oz) z páté epizody Hvězdných válek (1980). Dokonce je slyšet i útržek jeho hudebního motivu ze stejného filmu. (DaViD´82)

 • - S výjimkou Elliotovy matky se v první polovině neobjevují žádné tváře "dospěláků." (DaViD´82)

 • - Příjmení většiny děcek (včetně Elliota) nejsou ve filmu nikdy zmíněna. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace