E.T. - Mimozemšťan

E.T.: The Extra-Terrestrial

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

takhle má vypadat film s milými mimozemštany a zlou vládou, ne tak jak vypadal race to witch mountain,... 5* Velmi dojemný film, a další důkaz Spielbergovy geniality.. Lucas není jediným otcem scifi, a Steve sice nevytvořil tak monumentální ságu jako on, ale zato nás uchvacoval mnohem víc těmito malými přesně opracovanými klenoty celou dobu minimálně stejně tak.. Krása(20.5.2009)

Je mi trochu divně, když dávám přeslavnému E.T. - Mimozemšťanovi pouhé tři hvězdy, když jsem takto zatím ocenil pouze dva Spielbergovy filmy, z nichž jeden byl opravdu nepovedený (Jurský park 2) a druhý silně ovlivněný jiným režisérem (Poltergeist). Ale co naplat, musím být spravedlivý a E. T. u mne prostě nezafungoval. Jsem od přírody citlivka, takže nějaká ta slzička sice občas skápnula, ale stejně se "Ítýmu" nepodařilo překonat bariéru mezi obrazovkou a mou duší, příběh jsem přes veškerou jeho milost a příjemnou sentimentálnost jednuduše zhlédl a nikoliv prožil, což se mi zrovna u Stevenových filmů stává výjimečně. Možná bych k hlubšímu prožitku potřeboval víc společných eskapád Elliota a jeho vesmírného přítele, abych se s oběma mohl více sžít a více chápat jejich vzájemné souznění. Milé, upřímné či uslzené pohledy postav mi v tomto případě rozhodně nestačily.(27.2.2008)

"E.T. - Mimozemšťan" je absolutnou klasikou v oblasti filmovej sci-fi tvorby. Možno ho zaradiť medzi také vesmírne ikony ako Votrelec alebo Predator. Akurát s tým rozdielom, že E.T. je mierumilovný klaďas. Malý, bezbranný, vystrašený prieskumník, ktorého zabudli kolegovia v lesoch neďaleko jedného z los angeleských predmestí. Podarí sa mu spriateliť s troma deťmi. Tie sa mu snažia pomôct s tým, aby sa mohol skontaktovať so svojimi druhmi. Pretože E.T. z celého srdca túži po tom, aby sa dostal späť domov. ****(6.1.2016)

Dílo prověří čas. Když vidím E.T. - Mimozemšťana, je to podobné, jako vidět po letech Ptáky od Hitche. Ve své době trhák, ojediněný film, po letech vnímám jednoduchou linku příběhu se snahou dojmout diváka. Postrádám přesah. O existenci mimozemšťana, jeho misí na zemi a způsobu života se nedovíme nic podstatného. Ale je to jako s mnoha jinými filmy - kdo ho miloval jako dítě, hodnotí automaticky vysoko, bez kritičtějšího pohledu.(20.6.2017)

Po dlouhé době jsem se rozhoupal k té čtvrté hvězdě, přestože si sále myslím, že tohle je nehorázný hype, který "nějak" přečkal až do dnešní doby. Ano, má to své kouzlo, ale aby to byl největší hit své doby? No nevím... Když ale nebudu řešit věci okolo, tak si to jako milou, nenáročnou jednohubku dovedu užít. Několikrát, ehm.(11.12.2009)

• - Mimiozemšťana hráli také Tamara de Teaux (89 cm, 22let)a Pat Bilon (86,5 cm), který brzo po natáčení zemřel . (M.B)

• - Titul byl k roku 2012 při započtení inflace čtvrtým nejvýdělečnějším filmem historie kinematografie. Při přepočtení tržeb na hodnotu dolaru z roku 2010 se současně jednalo o 4. film, který dokázal svým ziskem pokořit hranici jedné miliardy amerických dolarů. (SeanBean)

• - Na premiéře filmu (u příležitosti znovu uvedení do kin po dvaceti letech) dirigoval John Williams živý orchestr, který hrál kompletní hudbu k filmu během projekce. (DaViD´82)