Viděl jsem to teprve tedka po mnoha mnoha moc letech a nelituji čekání. Už chápu, proč tento film měl ve své době takový úspěch. Nevinný roztomilý a hravý mimozemstan, který se citoě a myšlenkově spojí s malým klukem. Snaží se kontaktovat sobě podobné, aby pro něj přiletěli. Mladá Drew Barrymore, která v jednu chvíli poví, že bude vždycky hodná mě velmi rozesmála(nevím jestli za pár let když začla brát drogy říkala to samé, ale radši neřešit =o))). FIlm je krásně natočen. Je v něm dětská duše Stevena Spielberga a příjemný výkon mladé hlavní role. Jestli jsem si všiml dobře, mladý hlavní hrdina se chvíli líbá s Elenou Eleniak, kdyb ten klučina věděl jak tato slečna bude vypadat za pár let např v Pobřežní hlídce bůh ví na jaký film by se to zvrhlo. :). Hudba Johna Williamse je kouzelně pohádková. Filmu nejde asi nic vytknout krom toho, že je celkem dost mířen na mladší publikum, ale kdo ze starších by nechtěl taky zažít něco podobného? :o)(3.2.2005)

Krutě dětský Spielberg. Až v notně dospělém věku jsem se ani nevím jak se dokodrcal k Ítímu. Když jsem byl dítě tak mě tento film nějak míjel a vlastně mě ani nezajímal. Vždyť Spielberg natočil tolik svých pecek, že mi takový Indiana Jones bohatě vystačil. Tentokrát mi ale E. T. nějak přistál v mých plánech a já si jej pustil. No abych to zkrátil. O nic jsem jako dítě nepřišel. Silně nadhodnocený film, jenž mě osobně nic neříká. PS: Nejvíce u mě fungovala scéna kdy otevírající lednice srazí malého ufouna na zem.(10.1.2009)

E.T. - Mimozemšťan se právem řadí mezi nejlepší Spielbergovy filmy. Není divu, že první režisér, kterého jsem znal, byl právě seňor Spielbergo. E.T. je fantastická nadčasová pohádka pro děti, ani jsem nevěřil, že to až z roku 82. No kdo by neznal pověstné ÍTÝ volá domů. Jedná se samozřejmě o Sci-Fi a kdekomu to může připadat jako kravina, tehdy to však musela být obrovská událost a když se to dostalo k nám, tak taky...90%(2.6.2013)

Spielbergova tradičně geniální režie ve spojení s proslulou hudbou Johna Williamse dokázala i z celkem naivistického a infantilního příběhu stvořit nezapomenutelný film, který i po letech dokáže pobavit a dojmout jak školou povinného caparta, tak i dospělého, životem protřelého cynika. Krásná klasika, která si svou vysokou pozici mezi nejúspěšnějšími filmy všech dob rozhodně zaslouží. 80 - 90 %(27.4.2003)

RETRO E.T. volá domů…. Tuto větu zřejmě slyšela každá generace. Je fajn, podívat se znovu na dobrodružství mimozemšťana mezi dětmi na planetě Zemi v Director´s Cut verzi, která je technicky dokonalá. Nejen pro onu pověstnou větu, ale také kvůli nesmrtelné ,,létající“ scéně s ,,koulí“ na obloze v pozadí. Povinnost pro všechny, kteří hledají cestu domů, milovníky roztomilých ,,emzáků“ a S.Spielberga!(17.11.2008)

• - Vesmírná loď byla 60 cm veliký model. (M.B)

• - Originální plakát k filmu se prodal v r. 2016 v aukci za 394 000 dolarů (9,7 mil. korun). Plakát namaloval John Alvin. (M.B)

• - Spielberg osobně v Bílém domě promítl snímek tehdejšímu prezidentovi Ronaldu Reaganovi a jeho ženě. (DaViD´82)