E.T. - Mimozemšťan

E.T.: The Extra-Terrestrial

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Spielberg je režisér, který umí skvěle pracovat s lidskými emocemi a má dar vyrábět rodinnou podívanou na míru. Zůstal v něm pořádný kus romantického kluka, který nikdy nepřestal mít rád pohádky a v dospělém věku si zkrátka začal své sny a představy z dětství plnit. Jeho E.T. -Mimozemšťan je pohádkou se zidealizovaným návštěvníkem z kosmu, s jakým se chtěla spousta dětí setkat. Slušný scénář, odpovídající rozpočet a pečlivá režie dělají z E.T.-Mimozemšťana dodnes nestárnoucí podívanou, kdy se nad mimozemským návštěvníkem dojímají děti i dospělí. V době vzniku to navíc byla fascinující triková podívaná. Celkový dojem: 60 %.(5.1.2010)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. A moje oblíbená Spielbergova scifárna s mnoha nádhernými scénami. Skvělý a dojemný příběh s milým a křehkým E.T. "Home." Trailer: http://www.csfd.cz/film/8635-et-mimozemstan-et-the-extraterrestrial/videa/(2.1.2009)

[6/10] (Amblin, Universal) (Technicolor /// Produkce: Kathleen Kennedy, Steven Spielberg /// Scénář: Melissa Mathison /// Kamera: Allen Daviau /// Hudba: John Williams /// Oscar: Charles L. Campbell, Ben Burtt (kamera), Carlo Rambaldi, Dennis Muren, Kenneth Smith (vizuální efekty), John Williams (hudba), Robert Knudson, Robert J. Glass, Don Digirolamo, Gene S. Cantamessa (zvuk) /// Nominace na Oscara: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy (nejlepší film), Steven Spielberg (režie), Melissa Mathison (scénář), Allen Daviau (kamera), Carol Littleton (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](22.12.2008)

Víte? Pro děti….Spielbergovi ufouni mi nikdy nepřirostli k srdci. U Blízkých setkáních jsem se celkem nudil a E.T. mi přišel až moc infantilní. Což samozřejmě není nic špatného, když se jedná o rodinný film, ale já ho nemusel ani jako dítě. Ten hnědej vykulenej mimozemšťan s dlouhým prstem mi je totiž krajně nesympatický.(5.2.2006)

Je naprosto úžasné být svědkem filmové všestranosti Stevena Spielberga. Tenhle člověk se pro film narodil. Dokáže točit drsná dramata, bombastické sci-fi nebo napínavé horory a v tomto případě vytvořil snad nejkrásnější dětský film všech dob. Síla E.T. spočívá v tom, že jde o silnou a náročnou emocionální nálož, která místy až hraničí s citovým vydíráním, ale díky naprosto profesionálnímu provedení, nikdy nespadne do bahna kýče. Musím říct, že tento film mě opravdu emocionálně vyčerpal a vidět ho jako dítě, snad by mě i poznamenal. Jsem spíš fanda do tvorby ala filmový klub, avšak musím uznat, že tento film je snad jeden z nejpůsobivějších, které jsem kdy viděl.(9.11.2010)

• - Spielberg se k otázkám zda je E.T. mužského či ženského pohlaví vyjádřil v tom smyslu, že ani jedno z toho. Jde prý o stvoření na bázi rostliny. (DaViD´82)

• - E.T.-ho hralo viacero ľudí. Človek normálneho vzrastu, jeden z dvojice najatých trpaslíkov, alebo dokonca 12 ročný chlapec Matthew De Merrit, ktorý sa narodil bez nôh. (HelenOfTroy)

• - Herečka Debra Winger, která hrála Eliotovu (Henry Thomas) sestru, se podílela na mixu hlasu pro postavu E.T.ho. (DexMASTER094)