Sám doma

• slovenský

Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Film Postrach Dennis (r.1993) považujem za lepší v tejto kategórii komédií o malých faganoch. Správanie malého decka je tam oveľa uveritelnejšie. Sám doma ale ako komédia funguje, vianočná atmosféra je krásna, hudba tiež a dvojica zlodejov je fajn. To machrovanie malého Kevina mi však ide na nervy. Celkovo ma to už ani nebaví tak ako kedysi.(2.4.2011)

Kevin na vánoční televizní tabuli nemůže chybět. I když jsem viděl jeho eskapády přinejmenším desetkrát, dokážu si to vždycky pořádně užít a od srdce se zasmát (hřebíku v noze, padající žehličce, hořící hlavě atd.). Navíc soundtrack Johna Williamse patří k těm jeho nejlepším. SÁM DOMA je prostě vánoční tradice.(25.12.2007)

Dětinské to možná je, ale k popukání!!! :) (ze Sám doma 2). Ta nostalgie, ta atmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Filmový nedostatek: Když rodiče přiletí a máma volá domů říká, že jim nefunguje telefon, ale po dni nákupů mu rozvažeč přiveze pizzu. To si ji stihl obednat při honičce ve městě, nebo že by zavolal, ale jak když nefungoval telefon.(30.1.2007)

Sám doma je moje největší srdcová záležitost. VŽDYCKY mě zastaví od jakékoliv činnosti a připomene mi dětství. A tam uvnitř mě něco tak příjemně šimrá. Vánoce bez Kevina by nebyly Vánoce. A jak už někdo psal, je to nenáročný film pro celou rodinu. Milovala jsem ho jako malý prcek a myslím, že ho budu milovat i jako babička. Škoda, že Macaulay Culkin už pak nic pořádného nedokázal. Někdo to má se slávou naopak...(15.6.2011)

Zivotni role Macaulay Culkina, jedna z mejch nejoblibenejsich rodinnejch komedii a film, bez kteryho by to nebyly ty pravy vanoce a kterej se nikdy neomrzi. Tady nema asi cenu nic moc psat, tenhle film musel snad videt kazdej, takze jen zminim, ze ackoliv na pasti dojde az v zaverecny pulhodince a z filmu si clovek pamatuje hlavne je, i dej predtim je paradni, navic je tu mladej Kieran Culkin a Pesci se Sternem jsou naprosto giganticky dokonala dvojka vymletejch zlodeju.(16.9.2008)