Reklama

Reklama

Sám doma

  • USA Home Alone (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 232)

juta 

všechny recenze uživatele

Kdykoliv to běží v televizi, tak si to nenechám ujít. Klasická Vánoční komedie, na kterou se dá dívat, i když zrovna Vánoce nejsou. Dabing je skvělý, i když dnes zvuk není zase tak kvalitní, přesto mně to nevadí a kdyby se to někdo snažil předělat, tak by to už nebylo ono. Nejlepší je, když tam Kevin nebo Marv řvou, tomu se musím vždycky smát. Miluju tu atmosféru, když se dívám na Sám doma v čase Vánoc. :-) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Film dokáže rozveseliť skoro vždy, zvlášť keď žánrový odborník Columbus vtedy veľmi dobre vedel, za aké nitky ťahať. Kevinove lapálie jednoducho tiahnu, či už máte na súčasnú tvorbu všetkých zúčastnených akýkoľvek názor. Sám doma je perfektná oddychovka, ktorú si púšťam každé Vianoce a nikdy ma nesklame, pretože dokáže naštartovať tú pravú pohodovú atmosféru. Poslednú dobu sa mi zdá, že takto dobrých vianočných filmov je hriešne málo. ()

Reklama

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Docela vtipné, zatáhne vás to do děje a navíc to rychle utíká. Jednou za čas mi to ale opravdu stačí, že bych se na to musela dívat každé Vánoce? Ne. Jinak musim dodat, že je to taky velmi nereálné, kdyby tohle někdo na zloděje zkusil v realitě, zbavil by se jich už na schodech, popřípadě přede dveřmi, protože normální člověk by to opravdu nepřežil bez úhony. Možná by ten film měl obsahovat nápis - Doma nezkoušet. 4* ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Člověku po letech ani nepřijde, že proslulá pasáž s domem plným pastí trvá slabou čtvrthodinku. A že si z dětství pamatujem zejména ty pastičky! Za hezký vzpomínky dík, každopádně dnes to mam přesně naopak - nesmrtelnou zábavu tu obstarávaj herci a jejich mikroepizodky, jelikož skvěle obsazený i zahraný jsou snad všechny role, včetně těch nejmenších vedlejších. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Tuhle komedii mnozí zatracují, protože hlavní hrdina Kevin se místy jeví jako malý psychopat, mučící nebohé zločince. I kdybych s tím souhlasil, pořád by mi to bylo sympatičtější než sbory vymydlených naducaných andílků, které už žánrem rodinné komedie prošly. Macaulay Culkin je jedno z mála filmových dětí, které mi nevadí. Ale k filmu samotnému - na rodinnou komedii je to opravdu velká legrace, vynikající, nezbanalizovaný scénář, kvalitní herecké výkony ve vedlejších rolích (Joe Pesci, Catherine O´Haraová, John Heard) a řekl bych, že na stejné úrovni (překvapivě) je i dvojka. 100% ()

Galerie (124)

Zajímavosti (114)

  • Kevinův otec (John Heard) na začátku filmu omylem vyhodí letenku svého syna do koše. Možná právě kvůli tomu ho pak nikdo na letišti nepohřešuje. (Fight_back)
  • Film produkovala společnost 20 Century Fox, protože slavná konkurence Warner Bros. nabídla na rozpočet mnohem méně peněz (classic)
  • Samotná role "toho chytřejšího" z obou padouchů byla původně psána pro Roberta De Nira. Ten ale nabídku hrát Harryho odmítl, proto byl osloven Joe Pesci. (Akesha)

Související novinky

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Orchestr Prague Pop Symphonics připravuje velkolepý koncert filmové hudby, na kterém představí oblíbené melodie z filmů, bez kterých si období nejkrásnějších svátků v roce neumíme už ani představit.… (více)

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)

Reklama

Reklama