Nedokážu si představit Vánoce bez tohoto filmu. Pro mě vánoční klasika, víc něz Popelka. Parádně humorná komedie. A nejen komedie, příklad toho jak může jedno přání změnit kus života, jaké to je být bez našich milovaných. A ukázka, jak se z neznámého chlapce přes noc stane hvězda Hollywoodu, která neměla ovšem dlouhé trvání. Jeden z mých nejoblíbenějších fimů z dětství, můžu se na něj dívat pořád. "Děti mají ze tmy strach .....ale dyť ty se také bojíš tmy Márve, to je jasný" xDDDD(23.4.2005)

najlepší film Chrisa Columbusa, najlepší film s Macaulay Culkinom, najlepší americký vianočný film, najlepšia americká rodinná komédia 90. rokov, výborné zlodejské duo Pesci/Stern, výborná hudba, nezabudnuteľné scény, film, ktorý som v detstve videl asi dvadsať krát a každoročne sa k nemu s radosťou a pôžitkom vraciam . . . "Řekni dobrou noc Kevine!" - "Dobrou noc, Kevine!"(23.12.2007)

// Na co jsem tak ještě mohl zapomenout .. NA KEVINA! Aneb není nad to, když je člověku smutno a náhodou mu kurzor myši přistane na složce "Home Alone". A ne, není to moje složka s pornem, ta se jmenuje... ale vždyť to je vlastně jedno. Kevin nezklamal, zjistil jsem, že jako malému mi přirostl k srdci víc, než jiné dětské filmy (zdravím E.T.ho) a tak dodnes funguje jako takový talisman pro instantní zvednutí nálady. Sledovat malého kluka, jak se pomocí domácky vyrobených nástrah vypořádává se dvěma ne-zrovna-inteligentními lupiči a do toho zkoumá základní rodinné hodnoty je zkrátka k nezaplacení a něco, co za určitých situací může přinést více, než by se na první pohled mohlo zdát. Už ať jsou tu Vánoce :)(14.6.2013)

Rozpočet: 18 000 000 $ Otvárací Víkend: 17 081 997 $ (v 2 173 Kinách) Tržby USA: 285 761 243 $ Tržby ČR a SR: 86 655 $ Tržby Celosvetovo: 476 684 467 $Vianočná klasika ktorá pobaví opakovane a nikdy nesklame.Je tu samozrejme veľa logických nezmyslov a chýb,no to mi môže byť ukradnuté,pokiaľ sa na tom výborne bavím.I keď v detstve som sa bavil o trochu viac ako dnes.(20.6.2012)

Vánoční povinná podívaná aneb výchovná rána pod pás. V Kevinovi dříme Archimédes a Einstein zároveň, v obou zlodějích zase Bush a Paroubek (otázka kdo v kom)...nedivil bych se, kdyby v 1. polovině 90. let klesla v Americe kriminalita, zloději by totiž měli nahnáno z kriminálního živlu v plenkách, s akčním rádiem schopným skolit regiment vojáků a devastujícími účinky nitrátového filmu. Jinak jako malému, ryze sadistickému, násilnému a škodolibému dítěti se mi film líbil...Dneska je mi líto, že se žádné Vánoce v TV neobejdou bez americké filmové invaze (to si safra nevystačíme sami se svými pohádkami!?!?).(20.4.2006)

• - Joe Pesci (Harry) sa zámerne vyhýbal stretnutiam s Macaulayom na pľaci. Chcel totiž, aby sa ho malý herec skutočne bál a jeho strach bol vo filme autentický. (Bobek15)

• - Starý muž Marley (Roberts Blossom), vďaka ktorému si Kevin uvedomil dôležitosť rodiny, pôvodne nebol súčasťou scenára. Až neskôr ho tam pridal samotný režisér. (Bobek15)

• - Gangsterka z televize je krátký film natočený speciálně pro potřeby natáčení na motivy filmu Angel With Dirty Faces (1938). Pod názvem "Angels With Filthy Souls" je komplet k vidění např. zde. (oLí)