Tak tohle je prostě srdcovka a muj nejoblíbenější film z dětství! Macaulay Culkin vté době hodně dobrý mladý herec s talentem říka jednu hlášku ,,Playboy nikdo tam nění oblečenej..trapas!", Joe Pesci a Daniel Stern dva nejlepší a nejvtipnější lupiči co jsem viděl taky jejich hlášky a obličeje nezapomenu navíc Joe Pesci je muž co hrál hodně v gangsterkách a používal slovo "fuck" a ty místo toho jako menší "parodie" říka fridge a když ho člověk vidí jak mu hoří hlava tak to je prostě k nezaplacení a taky tupý Marv je skvělý ,,Co to že si jak oškubané kuře?" :-D. Jinak pasti, příběh, hudba všechno dokonalé! Vánoční pohodovka na kterou se podívám rád aspon minimálně jednou ročně. Znám to navzpamět prostě tohle je HIT! Byl a bude! :'-)(18.2.2012)

Výborná vianočná rodinná komédia, na ktorú sa dá pozerať nie len na Vianoce. Macaulay Culkin vo svojich desiatich rokoch zvládol úlohu malého Kevina McCallistera dokonale. Je to prototyp mladého sympatického amerického rošťáka, ktorý si vie so všetkým poradiť. A keď sa postaví proti dvom prihlúplym zlodejom, tak im pripraví nejedno nepríjemné prekvapenie. Postavu jedného z dvojice nešikovných lupičov skvele stvárnil filmový "mafián" Joe Pesci, výborne mu pri tom sekundoval Daniel Stern. *****(23.1.2008)

Nejlepší vánoční film všech dob, i tak by se dala tato milá komedie nazvat. Velice chytrá zápletka o zlodějích, kteří se rozhodnou vykrást přes Vánoce jednu velice nudnou ulici nepostrádá pravou vánoční atmosféru a navíc se stane i několik zázraků. Na začátku se seznámíme s malým Kevinem (skvělé hrající Macaulay Culkin), který nejenže má problémy se svým chováním a především bratry, ale dokonce se o sebe ani nedokáže sám postarat a má strach z temného sklepa a mluvícího krbu. Když se jednoho dne opět pohádá se svým nejstarším bratrem, vykřikne odvážné přání, chce aby celá rodina McCallisterů zmizela a on tak mohl zůstat sám a nemusel neustále poslouchat jejich příkazy. To ovšem ještě tento malý dareba netuší, že se mu toto přání splní. Celá rodina totiž příštího dne v rychlosti opustí dům, neboť jim vypadl proud a oni musejí stihnout letadlo do Paříže, na Kevina, který byl za své chování zavřen na půdu však zapomenou. Kevin si nejdříve myslí, že se mu splnilo jeho přání a má velikou radost, poprvé v životě si totiž může dělat co chce. Jenže po čase zjistí, že starat se o domácnost není nijak lehké, zvláště, když zjistí, že do jeho domu chtějí vniknou Mokří banditi a zabavit veškerý majetek. Kevin musí překonat svůj strach a dům ochránit, co však zmůže malý chlapec proti dvou dospělým lupičům... Dokonalý film(30.12.2005)

Na detských hračkách býva označenie minimálneho veku číslom napr. 6+. Na tomto filme by malo byť označenie 12-. Je určený deťom, videný detskými očami a vyvolávajúci v deťoch ilúziu, že sú malými dospelákmi, ktorí si poradia aj s problémami, ktoré presahujú horizont ich detského obzoru. Macaulay Culkin a americké zlodejské duo typu Pat a Mat hrajú ako o dušu a záverečná polhodina vyvoláva výbuchy smiechu aj pri opakovanom sledovaní. Aj keď má celkom slušný účinok na detských divákov je to priemerný film s mnohými nedostatkami. Na druhej strane zabáva a má niekoľko dlho zapamätateľných scén. Tie tri hviezdičky mu právom patria.(15.9.2012)

Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera.(25.12.2007)

• - Plán na pasce nakreslil Macaulay Culkin (Kevin). (Karush)

• - Záběr, kdy do Kevina (Macaulay Culkin) téměř narazí dodávka, je ve filmu puštěn pozpátku. (L_O_U_S)

• - Snímka sa dá považovať za vianočný film Poľska. Každé Vianoce si ho pozrie viac než 5 miliónov Poliakov. (Zdroj: interez.sk) (leila22)