Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 203)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ale vylízal sa z toho. Za takých šesť, sedem týždňov. Dokonca začal znovu rozprávať.“ Ako jasné, je tam plno momentov, pri ktorých si trieskate hlavu a vravíte si, aké jednoduché bolo tomu všetkému predísť, ale proste hlavným hrdinom je 8-ročný chlapec, tak čo chcete? Spolu s dvojkou, Perinbabou, Mrázikom a griswoldovskými Vianočnými prázdninami najultimátnejší vianočný film na svete. Môžete ho pozerať dvakrát do roka: na Vianoce vás naočkuje (ak ju ešte nemáte) správnou zimnou náladou (rozprávková výprava tichej zasneženej uličky, do chladnej noci svieti vianočná výzdoba, jedinečná hudba Johna Williamsa, kostolný chorál) a cez leto vás schladí a vráti vás v čase do doby, kedy svetu vládli ticho a pokoj. Chris Columbus režíruje jedna radosť a ak môžeme niečoho ľutovať, snáď len toho, že rolu Daniela Sterna odmietol tvorcami pôvodne zamýšľaný Robert De Niro, čím by dosiahla kombinácia s jedovitým Joeom Pescim (Mafiáni) maximálnu brutalitu. I bez toho sa však jedná o stopercentnú vianočnú rodinnú komédiu s diabolskými akčnými komiksovými scénami, výborným hereckým obsadením (Culkin, Heard, Candy) a s vynikajúcimi dialógmi. Keď som bol malý, samozrejme bola absolútnou bombou hlavne druhá polovica na tému home invasion, ale čím som starší, tým si viac vychutnávam aj prvú. Kultový film. "Jasné, že môžeš spať spolu so mnou. Ale len cez moju mŕtvolu." ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $18miliónovTržby USA $285,761,243Tržby Celosvetovo $478,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,265,616Tržby za predaj DVD v USA $67,867,689 ║ Taká Vianočná klasika ako nič iné, aj keď dá sa povedať, že u tohto filmu prišlo z mojej strany na ráznu prejedenosť. Aspoň na 10rokov by to nemali dávať v TV, lebo dávať to každé Vianoce dookola je už trošku moc a preto sa pre mňa tento film stal takým Vianočným postrachom. /100%/ ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dnes už po zásluze stálice zlatého fondu rodinných komedií. Snesitelné pro dospělé, neuvěřitelná kůlna pro mladší publikum, prostě příklad toho jak se to povede jen jednou za dlouhý čas. A unikátní práci Johna Williamse asi není třeba připomínat. Zpětně se můžeme asi jen pozastavit nad dalším zmařeným osudem dětské hvězdy, ale to k tomuhle sluníčkovému filmečku nepatří;) 80% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Williams: 1. Home Alone Main Title (Somewhere In My Memory) [4:53] ,2. Holiday Flight [0:58] ,3. The House [2:27] ,4. Star of Bethlehem [2:51] ,5. Man of the House [4:32] ,6. White Christmas - The Drifters [2:40] ,7. Scammed by a Kindergartner [3:55] ,8. Please Come Home For Christmas - Southside Johnny [2:40] ,9. Follow That Kid! [2:01] ,10. Making the Plane [0:52] ,11. O Holy Night [2:47] ,12. Carol of the Bells [1:25] ,13. Star of Bethlehem [2:58] ,14. Setting the Trap [2:16] ,15. Somewhere In My Memory [1:04] ,16. The Attack on the House [6:53] ,17. Mom Returns and Finale [4:19] ,18. Have Yourself a Merry Little Christmas - Mel Torme [3:04] ,19. We Wish You a Merry Christmas/End Title [4:15], ()

Galerie (120)

Zajímavosti (98)

  • Poslíček přinese 10 krabic pizzy a chce 122,50 $, což vychází na 12,25 $ za krabici. (Petr490)
  • Buzz (Devin Ratray) říká své sestře, že bydlí na nejnudnější ulici celých Spojených států amerických. Na začátku filmu ale poukazuje na souseda, pana Marleyho (Roberts Blossom) a označí ho za sériového vraha. (DexMASTER094)
  • Když Kevina (Macaulay Culkin) téměř porazí dodávka, jedná se o záběr puštěný pozpátku. (L_O_U_S)

Související novinky

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)

Ryan Reynolds a zhulený remake Sám doma

Ryan Reynolds a zhulený remake Sám doma

26.07.2018

Remakovat americkou vánoční klasiku Sám doma se zprvu může zdát jako hodně špatný nápad, jenže ani to teď nezastavilo hvězdu Deadpoola Ryana Reynoldse a studio 20th Century Fox v tom, aby se o něco… (více)

Reklama

Reklama