Viděno poprvé ve třinácti letech a tehdy jsem byla samozřejmě nadšená. Jeden chytrý spratek, dvojice zábavných padouchů a spousta vtipných situací. V dnešní době bych tuhle komedii označila za snesitelnou, akorát bych Macaulaye měla chuť zlískat a urputně bych držela palce zločincům... Holt už nejsem cílová skupina:-). Přesto zůstanu u vysokého hodnocení - napoprvé jsem se u toho nasmála, napodruhé to ještě nenudilo a nikdo mě nenutí dívat se na to potřetí. 75%(10.9.2009)

Dětinské to možná je, ale k popukání!!! :) (ze Sám doma 2). Ta nostalgie, ta atmosféra, ty vtipy, to je to, co mě každý rok před vánoci donutí, abych si tento skvělý kousek zopakoval. Filmový nedostatek: Když rodiče přiletí a máma volá domů říká, že jim nefunguje telefon, ale po dni nákupů mu rozvažeč přiveze pizzu. To si ji stihl obednat při honičce ve městě, nebo že by zavolal, ale jak když nefungoval telefon.(30.1.2007)

Co k tomu říci. Komedie mého dětství, kterou jsem viděl možná nejvícekrát ze všech filmů. Jedna z největších srdcových záležitostí. Skvělý děj, akce, zábava. Závěrečná obrana domu je něco tak legendárního, že to ani nejde popsat. No asi přeháním, kdybych to viděl teď poprvé asi bych to tak nevychvaloval, ale nemůžu si pomoct. Pro ročníky z konce osmdesátých let je to dětský kult a už jím navždy zůstane. "Márve, proč sis sundával boty, ty blázne?" "Harry, co že seš jak oškubaný kuře?" "Jsem nahoře vy debilové debilský, chyťte si mě!" 100%(23.12.2007)

Sám doma je moje největší srdcová záležitost. VŽDYCKY mě zastaví od jakékoliv činnosti a připomene mi dětství. A tam uvnitř mě něco tak příjemně šimrá. Vánoce bez Kevina by nebyly Vánoce. A jak už někdo psal, je to nenáročný film pro celou rodinu. Milovala jsem ho jako malý prcek a myslím, že ho budu milovat i jako babička. Škoda, že Macaulay Culkin už pak nic pořádného nedokázal. Někdo to má se slávou naopak...(15.6.2011)

Soundtrack John Williams: 1. Home Alone Main Title (Somewhere In My Memory) [4:53] ,2. Holiday Flight [0:58] ,3. The House [2:27] ,4. Star of Bethlehem [2:51] ,5. Man of the House [4:32] ,6. White Christmas - The Drifters [2:40] ,7. Scammed by a Kindergartner [3:55] ,8. Please Come Home For Christmas - Southside Johnny [2:40] ,9. Follow That Kid! [2:01] ,10. Making the Plane [0:52] ,11. O Holy Night [2:47] ,12. Carol of the Bells [1:25] ,13. Star of Bethlehem [2:58] ,14. Setting the Trap [2:16] ,15. Somewhere In My Memory [1:04] ,16. The Attack on the House [6:53] ,17. Mom Returns and Finale [4:19] ,18. Have Yourself a Merry Little Christmas - Mel Torme [3:04] ,19. We Wish You a Merry Christmas/End Title [4:15],(14.5.2011)