Vánoční klasika, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. Je to jeden z mála filmů, které mě baví i po stopadesátém shlédnutí stejně, jakobych se dívala poprvé a jeden z mála filmů, kterému bych klidně přidala několik desítek minut. Tohle zkrátka musí milovat každý, ať už kvůli šikovnému klučinovi v hlavní roli, pohodové atmosféře, nádherné podmanivé hudbě, výborné zábavě anebo originalitě. Možná, že se to někomu až tak výjimečné nezdá, ale upřímně mi někdo ukažte film natočený nedávno, který je stejně tak dobrý, jako Sám doma. Dnes už se prostě takové filmy netočí a to je obrovská škoda. Jednoznačně nejlepší vánoční film.(25.11.2011)

Pozerateľné vždy, ale len na Vianoce. Klasika, ktorá so mnou šla toľko rokov a nezunovala sa doteraz. Manželia McCallisterovci sú príkladom vzorných rodičov (veď každému sa stane, že doma zabudne decko) a zlodejíčkovia Harry a Marv sú najväčší profesionáli v obore. Klasika, na ktorú doplatil jedine samotný, inak perfektný Macaulay, ale to už nie je moja starosť, ja si túto pohodu vychutnám vždy rád. 100%.(24.12.2007)

Dnes už vánoční klasika, co si budeme namlouvat. Malý Culkin tehdy ještě byl roztomilý malý spratek, Daniel Stern a Joe Pesci nám dali zavzpomínat na starou dobrou slapstick comedy v nejčistší podobě a závěrečná scéna spolehlivě roztopí vánoční motory i v leckterém cynicky laděném jedinci... Sám Chris Columbus je v tomhle žánru navíc naozaj doma... 80%(22.12.2008)

To je prostě vánoční klasika se vším všudy. Kdo to neviděl, jako kdyby nebyl, a koho nepobaví zlodějíčkové Pesci se Sternem a dům plný "důmyslných" nástrah, ten snad ani nemá smysl pro humor. Některé scénky už s postupem let sice ztrácí své kouzlo a uječený Macaulay Culkin už u mě nemá takové sympatie jako dřív, ale v Columbusově rodinném podání je film stále neskutečně pohodovou a kultovní zábavou, ke které se klidně každý rok znovu vracím..(2.10.2012)

Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera.(25.12.2007)