Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera.(25.12.2007)

Po dlhšom uvažovaní dvíham hodnotenie na maximum. Nielen film môjho detstva ale aj svojim spôsobom symbol Vianoc. Film, ktorý by ste asi najlepšie prirovnali k animákom ako napr. Tom a Jerry a ktorý je vpodstate taký nereálny až je geniálny (predsa len dostať žehličkou po hlave je trošku krutý žart). Ale aj napriek tomu sa vždy super zabavím. A tieto Vianoce nie sú výnimkou:)(23.12.2010)

Zivotni role Macaulay Culkina, jedna z mejch nejoblibenejsich rodinnejch komedii a film, bez kteryho by to nebyly ty pravy vanoce a kterej se nikdy neomrzi. Tady nema asi cenu nic moc psat, tenhle film musel snad videt kazdej, takze jen zminim, ze ackoliv na pasti dojde az v zaverecny pulhodince a z filmu si clovek pamatuje hlavne je, i dej predtim je paradni, navic je tu mladej Kieran Culkin a Pesci se Sternem jsou naprosto giganticky dokonala dvojka vymletejch zlodeju.(16.9.2008)

Kevin na vánoční televizní tabuli nemůže chybět. I když jsem viděl jeho eskapády přinejmenším desetkrát, dokážu si to vždycky pořádně užít a od srdce se zasmát (hřebíku v noze, padající žehličce, hořící hlavě atd.). Navíc soundtrack Johna Williamse patří k těm jeho nejlepším. SÁM DOMA je prostě vánoční tradice.(25.12.2007)

Docela vtipné, zatáhne vás to do děje a navíc to rychle utíká. Jednou za čas mi to ale opravdu stačí, že bych se na to musela dívat každé Vánoce? Ne. Jinak musim dodat, že je to taky velmi nereálné, kdyby tohle někdo na zloděje zkusil v realitě, zbavil by se jich už na schodech, popřípadě přede dveřmi, protože normální člověk by to opravdu nepřežil bez úhony. Možná by ten film měl obsahovat nápis - Doma nezkoušet. 4*(30.12.2010)

• - Na portrétu, kde je údajně Buzzova dívka, je převlečený chlapec, Chris Columbus nepovažoval zesměšňování dívky za správné. (Mr.Critic)

• - Joe Pesci (Harry) sa zámerne vyhýbal stretnutiam s Macaulayom na pľaci. Chcel totiž, aby sa ho malý herec skutočne bál a jeho strach bol vo filme autentický. (Bobek15)

• - Ve Francii Leslie (Terrie Snell) při obvolávání sousedů říká, že se dovolala jen na samé záznamníky. To však není možné, protože linky v celé čtvrti měli být vypadlé. (DexMASTER094)