Sám doma

• slovenský

Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Pozerateľné vždy, ale len na Vianoce. Klasika, ktorá so mnou šla toľko rokov a nezunovala sa doteraz. Manželia McCallisterovci sú príkladom vzorných rodičov (veď každému sa stane, že doma zabudne decko) a zlodejíčkovia Harry a Marv sú najväčší profesionáli v obore. Klasika, na ktorú doplatil jedine samotný, inak perfektný Macaulay, ale to už nie je moja starosť, ja si túto pohodu vychutnám vždy rád. 100%.(24.12.2007)

Kdykoliv to běží v televizi, tak si to nenechám ujít. Klasická Vánoční komedie, na kterou se dá dívat, i když zrovna Vánoce nejsou. Dabing je skvělý, i když dnes zvuk není zase tak kvalitní, přesto mně to nevadí a kdyby se to někdo snažil předělat, tak by to už nebylo ono. Nejlepší je, když tam Kevin nebo Marv řvou, tomu se musím vždycky smát. Miluju tu atmosféru, když se dívám na Sám doma v čase Vánoc. :-)(3.3.2012)

Perfektní komedie, kterou jak už píše mnoho uživatelů s oblibou sleduji každé Vánoce. Film má skvělý příběh o malém klukovi Kevinovi, který neštastnou náhodou zůstane sám doma. Je zde dost vtipných momentů a ještě vtipnější a lepší scény jsou, když na scénu přijdou dva skvělý, nemotorní zlodějové. Konec filmu je asi nejlepší a nejvíc úsměvný. Hudba od Johna Williamse je dost povedená. Jednička nemá nějak hluchá místa, dvojka je vtipnější a delší, ale pořád je jednička perfektní komedií. Celkově ji hondotím na 95% = *****(14.11.2012)

Dnes už vánoční klasika, co si budeme namlouvat. Malý Culkin tehdy ještě byl roztomilý malý spratek, Daniel Stern a Joe Pesci nám dali zavzpomínat na starou dobrou slapstick comedy v nejčistší podobě a závěrečná scéna spolehlivě roztopí vánoční motory i v leckterém cynicky laděném jedinci... Sám Chris Columbus je v tomhle žánru navíc naozaj doma... 80%(22.12.2008)

Obľúbený Vianočný film, ktorý pre mňa nikdy nestratí to "čaro". Záverečných 20 minút boja proti zločincom patrí rozhodne medzi naj. scény. Macaulay Culkin ako malý Kevin je rovnako neskutočne dobre zahratý ako soundtrack od Johna Williamsa. Obľúbený soundtrack: Main Title from Home Alone ('Somewhere In My Memory'), Setting The Trap. 95% - 5*(23.12.2010)