Rozpočet: 18 000 000 $ Otvárací Víkend: 17 081 997 $ (v 2 173 Kinách) Tržby USA: 285 761 243 $ Tržby ČR a SR: 86 655 $ Tržby Celosvetovo: 476 684 467 $Vianočná klasika ktorá pobaví opakovane a nikdy nesklame.Je tu samozrejme veľa logických nezmyslov a chýb,no to mi môže byť ukradnuté,pokiaľ sa na tom výborne bavím.I keď v detstve som sa bavil o trochu viac ako dnes.(20.6.2012)

Nejlepší vánoční film všech dob, i tak by se dala tato milá komedie nazvat. Velice chytrá zápletka o zlodějích, kteří se rozhodnou vykrást přes Vánoce jednu velice nudnou ulici nepostrádá pravou vánoční atmosféru a navíc se stane i několik zázraků. Na začátku se seznámíme s malým Kevinem (skvělé hrající Macaulay Culkin), který nejenže má problémy se svým chováním a především bratry, ale dokonce se o sebe ani nedokáže sám postarat a má strach z temného sklepa a mluvícího krbu. Když se jednoho dne opět pohádá se svým nejstarším bratrem, vykřikne odvážné přání, chce aby celá rodina McCallisterů zmizela a on tak mohl zůstat sám a nemusel neustále poslouchat jejich příkazy. To ovšem ještě tento malý dareba netuší, že se mu toto přání splní. Celá rodina totiž příštího dne v rychlosti opustí dům, neboť jim vypadl proud a oni musejí stihnout letadlo do Paříže, na Kevina, který byl za své chování zavřen na půdu však zapomenou. Kevin si nejdříve myslí, že se mu splnilo jeho přání a má velikou radost, poprvé v životě si totiž může dělat co chce. Jenže po čase zjistí, že starat se o domácnost není nijak lehké, zvláště, když zjistí, že do jeho domu chtějí vniknou Mokří banditi a zabavit veškerý majetek. Kevin musí překonat svůj strach a dům ochránit, co však zmůže malý chlapec proti dvou dospělým lupičům... Dokonalý film(30.12.2005)

Docela vtipné, zatáhne vás to do děje a navíc to rychle utíká. Jednou za čas mi to ale opravdu stačí, že bych se na to musela dívat každé Vánoce? Ne. Jinak musim dodat, že je to taky velmi nereálné, kdyby tohle někdo na zloděje zkusil v realitě, zbavil by se jich už na schodech, popřípadě přede dveřmi, protože normální člověk by to opravdu nepřežil bez úhony. Možná by ten film měl obsahovat nápis - Doma nezkoušet. 4*(30.12.2010)

V době prvního souboje protivného fracka se sympatickými zloději jsem byl již příliš starý na to, abych fandil nesympatickému parchantovi. A od té doby se nic nezměnilo, takže oceňuji nápaditost pastí, ale jinak je pro mne Kevin s početnou rodinou McCallisterů spíše kvalitní antikoncepcí než skutečnou zábavou.(25.12.2013)

Kdykoliv to běží v televizi, tak si to nenechám ujít. Klasická Vánoční komedie, na kterou se dá dívat, i když zrovna Vánoce nejsou. Dabing je skvělý, i když dnes zvuk není zase tak kvalitní, přesto mně to nevadí a kdyby se to někdo snažil předělat, tak by to už nebylo ono. Nejlepší je, když tam Kevin nebo Marv řvou, tomu se musím vždycky smát. Miluju tu atmosféru, když se dívám na Sám doma v čase Vánoc. :-)(3.3.2012)

• - Keď Kevin (Macaulay Culkin) hľadá syrovú pizzu, Buzz (Devin Ratray) si natlačí jeden celý kus do úst. Keď sa však Kevin spýta, či mu niekto dá kúsok syrovej, Buzz odpovedá a drží v ruke rozjedený kus pizze. (AAsniper)

• - Na začátku filmu, kde se Kevin (Macaulay Culkin) snaží bobovat na schodech, směrem ven z domu je při letu bobu na spodku vidět, že je ve skutečnosti na kolečkách. (ledofredo)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. listopadu 1990 v Chicagu. (Varan)