Sám doma

• slovenský

Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Pokud by si Joe Pesci zahrál postavu Tommyho DeVita nebo Nickyho Santora, pochybuji, že by se Kevin Vánoc vůbec dočkal :-). Klasika mého dětství, první film, který jsem si kdy pustil na VHS, když nepočítám nějaké asijské brakové akčňáky z konce 80. a počátku 90. let. Škoda, že jsem si nedělal čárečky, kolikrát jsem film viděl. Myslím, že k padesáti bych se vyšplhal.(14.5.2007)

Vždy, když tenhle film vidím, si vzpomenu na Mafiány, Zuřícího býka, Casino... A je mi celkem líto, že vidím Joa Pesciho v podobné roli, fuckovací gangsterky mu přece jen sedí víc.(14.4.2006)

Skvělá rodinná komedie pro zasmání ve vánočním čase. Rozhodně nezbytná součást vánočních prázdnin:-) "Proč sis zouval boty blázne?" :-D(3.3.2006)

Pozerateľné vždy, ale len na Vianoce. Klasika, ktorá so mnou šla toľko rokov a nezunovala sa doteraz. Manželia McCallisterovci sú príkladom vzorných rodičov (veď každému sa stane, že doma zabudne decko) a zlodejíčkovia Harry a Marv sú najväčší profesionáli v obore. Klasika, na ktorú doplatil jedine samotný, inak perfektný Macaulay, ale to už nie je moja starosť, ja si túto pohodu vychutnám vždy rád. 100%.(24.12.2007)

Klasika všech klasik, Macaulay Culkin je tady ještě snesitelnej a vychytaný ubližování Pescimu se Sternem nikdy neomrzí(27.12.2007)

• - Film, který rodina sleduje v hotelu je Život je krásný (1946). (Kulmon)

• - Little Nero's Pizza je parodií na opravdový řetězec Little Caesar's Pizza. (don corleone)

• - Na začátku filmu, kde se Kevin (Macaulay Culkin) snaží bobovat na schodech, směrem ven z domu je při letu bobu na spodku vidět, že je ve skutečnosti na kolečkách. (ledofredo)