Tuhle komedii mnozí zatracují, protože hlavní hrdina Kevin se místy jeví jako malý psychopat, mučící nebohé zločince. I kdybych s tím souhlasil, pořád by mi to bylo sympatičtější než sbory vymydlených naducaných andílků, které už žánrem rodinné komedie prošly. Macaulay Culkin je jedno z mála filmových dětí, které mi nevadí. Ale k filmu samotnému - na rodinnou komedii je to opravdu velká legrace, vynikající, nezbanalizovaný scénář, kvalitní herecké výkony ve vedlejších rolích (Joe Pesci, Catherine O´Haraová, John Heard) a řekl bych, že na stejné úrovni (překvapivě) je i dvojka. 100%(11.4.2003)

Tak tohle je prostě srdcovka a muj nejoblíbenější film z dětství! Macaulay Culkin vté době hodně dobrý mladý herec s talentem říka jednu hlášku ,,Playboy nikdo tam nění oblečenej..trapas!", Joe Pesci a Daniel Stern dva nejlepší a nejvtipnější lupiči co jsem viděl taky jejich hlášky a obličeje nezapomenu navíc Joe Pesci je muž co hrál hodně v gangsterkách a používal slovo "fuck" a ty místo toho jako menší "parodie" říka fridge a když ho člověk vidí jak mu hoří hlava tak to je prostě k nezaplacení a taky tupý Marv je skvělý ,,Co to že si jak oškubané kuře?" :-D. Jinak pasti, příběh, hudba všechno dokonalé! Vánoční pohodovka na kterou se podívám rád aspon minimálně jednou ročně. Znám to navzpamět prostě tohle je HIT! Byl a bude! :'-)(18.2.2012)

7 / 10 Film, na ktorý sa dá pozerať sto krát a nikdy neomrzí, čo naše televízne stanice vedia a aj riadne zneužívajú. Culkin sa pre túto (a bohužiaľ len pre túto) rolu narodil, nikto nevie zarevať od strachu ako on. Zlodeji Pesci a Stern sú pár totálnych magorov, ktorých nesmretľnosť by im mohol závidieť aj Shyamalanov Vyvolený a ktorý sa nechajú masakrovať len pre naše potešenie. Ach, česť ich pomiatke.(24.2.2005)

Macaulay Culkin - (Kevin McCallister) +++ Joe Pesci - (Harry) +++ Daniel Stern - (Marv) +++ John Heard - (Peter McCallister) +++ Catherine O'Hara - (Kate McCallister) +++ Angela Goethals - (Linnie) +++ Devin Ratray - (Buzz) +++ Gerry Bamman - (Strýko Frank) +++ Hillary Wolf - (Megan) +++ Kieran Culkin - Fuller +++ John Candy - (Gus Polinski) +++ Produkcia a scenár: John Hughes +++(27.8.2010)

Úsměvná vánoční komedie se s příchodem Harryho a Marva mění v pekelnou jízdu nabitou nápady, gagy a vychytávkami, které fungují i po dvaceti letech. Někomu může Kevin lézt na nervy, někomu mohu vadit nevychytané lapsy, ale my se zkrátka opět skvěle bavíli a ani jsme k tomu nepotřebovali tác vánočního cukroví.(6.2.2011)

• - Snímka sa dá považovať za vianočný film Poľska. Každé Vianoce si ho pozrie viac než 5 miliónov Poliakov. (Zdroj: interez.sk) (leila22)

• - Scenárista John Hughes film napsal za pouhých 9 dní poté, co se vrátil ze své hektické dovolené. (Delock)

• - Mnohí z tých, ktorí veria, že Elvis Presley je stále nažive, tvrdia, že fúzatý muž stojaci v úzadí, keď MacCallisterová (Catherine O'Hara) kričí na recepčného, tesne predtým ako stretne Gusa Polinskeho (John Candy), je Elvis. (Karush)