Dnes již kultovní film, jenž je nedílnou součástí především vánočních svátků. Některé situace sice jsou přitažené za vlasy, ale u téhle komedie si nikdo na realističnost nehrál. Tady se máte jen a jen bavit. A funguje to skvěle. Super scénky, hlášky a nezapomenutelný Culkin. Nejlepší Columbusův film.(18.12.2006)

Obľúbený Vianočný film, ktorý pre mňa nikdy nestratí to "čaro". Záverečných 20 minút boja proti zločincom patrí rozhodne medzi naj. scény. Macaulay Culkin ako malý Kevin je rovnako neskutočne dobre zahratý ako soundtrack od Johna Williamsa. Obľúbený soundtrack: Main Title from Home Alone ('Somewhere In My Memory'), Setting The Trap. 95% - 5*(23.12.2010)

Zivotni role Macaulay Culkina, jedna z mejch nejoblibenejsich rodinnejch komedii a film, bez kteryho by to nebyly ty pravy vanoce a kterej se nikdy neomrzi. Tady nema asi cenu nic moc psat, tenhle film musel snad videt kazdej, takze jen zminim, ze ackoliv na pasti dojde az v zaverecny pulhodince a z filmu si clovek pamatuje hlavne je, i dej predtim je paradni, navic je tu mladej Kieran Culkin a Pesci se Sternem jsou naprosto giganticky dokonala dvojka vymletejch zlodeju.(16.9.2008)

To je prostě vánoční klasika se vším všudy. Kdo to neviděl, jako kdyby nebyl, a koho nepobaví zlodějíčkové Pesci se Sternem a dům plný "důmyslných" nástrah, ten snad ani nemá smysl pro humor. Některé scénky už s postupem let sice ztrácí své kouzlo a uječený Macaulay Culkin už u mě nemá takové sympatie jako dřív, ale v Columbusově rodinném podání je film stále neskutečně pohodovou a kultovní zábavou, ke které se klidně každý rok znovu vracím..(2.10.2012)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $285,761,243Tržby Celosvetovo $476,684,675║ Tak Vianočná klasika ako nič iné, aj keď dá sa povedať že u tohto filmu prišlo z mojej strany na ráznu prejedenosť. Aspoň na 10rokov by to nemali dávať v TV, lebo dávať to každé Vianoce dookola je už trošku moc a preto sa pre mňa tento film stal takým Vianočným postrachom. /100%/(20.7.2005)

• - Scenárista John Hughes film napsal za pouhých 9 dní poté, co se vrátil ze své hektické dovolené. (Delock)

• - Macaulay Culkin nebol jediný Culkin, ktorý si vo filme zahral. Rolu Kevinovho bratranca Fullera, ktorý sa v noci pocikával, si zahral Macaulayov brat Kieran. (Bobek15)

• - Na portrétu, kde je údajně Buzzova dívka, je převlečený chlapec, Chris Columbus nepovažoval zesměšňování dívky za správné. (Mr.Critic)