najlepší film Chrisa Columbusa, najlepší film s Macaulay Culkinom, najlepší americký vianočný film, najlepšia americká rodinná komédia 90. rokov, výborné zlodejské duo Pesci/Stern, výborná hudba, nezabudnuteľné scény, film, ktorý som v detstve videl asi dvadsať krát a každoročne sa k nemu s radosťou a pôžitkom vraciam . . . "Řekni dobrou noc Kevine!" - "Dobrou noc, Kevine!"(23.12.2007)

Hovorte si, čo chcete, ale Home Alone je (skvelá) detská variácia na Texas ChainSaw Massacre. Culkin je skvelý a jeden z najlepších detských hercov a Pesci so Sternom mu skvelo sekundujú. No a je tu aj, česť jeho pamiatke, úžasný John "Polka polka" Candy. Aj v malej role na seba dokáže upútať. Navyše Home Alone má úplne magickú vianočnú atmosféru!(16.10.2005)

Perfektní komedie, kterou jak už píše mnoho uživatelů s oblibou sleduji každé Vánoce. Film má skvělý příběh o malém klukovi Kevinovi, který neštastnou náhodou zůstane sám doma. Je zde dost vtipných momentů a ještě vtipnější a lepší scény jsou, když na scénu přijdou dva skvělý, nemotorní zlodějové. Konec filmu je asi nejlepší a nejvíc úsměvný. Hudba od Johna Williamse je dost povedená. Jednička nemá nějak hluchá místa, dvojka je vtipnější a delší, ale pořád je jednička perfektní komedií. Celkově ji hondotím na 95% = *****(14.11.2012)

Nejlepší vánoční film všech dob, i tak by se dala tato milá komedie nazvat. Velice chytrá zápletka o zlodějích, kteří se rozhodnou vykrást přes Vánoce jednu velice nudnou ulici nepostrádá pravou vánoční atmosféru a navíc se stane i několik zázraků. Na začátku se seznámíme s malým Kevinem (skvělé hrající Macaulay Culkin), který nejenže má problémy se svým chováním a především bratry, ale dokonce se o sebe ani nedokáže sám postarat a má strach z temného sklepa a mluvícího krbu. Když se jednoho dne opět pohádá se svým nejstarším bratrem, vykřikne odvážné přání, chce aby celá rodina McCallisterů zmizela a on tak mohl zůstat sám a nemusel neustále poslouchat jejich příkazy. To ovšem ještě tento malý dareba netuší, že se mu toto přání splní. Celá rodina totiž příštího dne v rychlosti opustí dům, neboť jim vypadl proud a oni musejí stihnout letadlo do Paříže, na Kevina, který byl za své chování zavřen na půdu však zapomenou. Kevin si nejdříve myslí, že se mu splnilo jeho přání a má velikou radost, poprvé v životě si totiž může dělat co chce. Jenže po čase zjistí, že starat se o domácnost není nijak lehké, zvláště, když zjistí, že do jeho domu chtějí vniknou Mokří banditi a zabavit veškerý majetek. Kevin musí překonat svůj strach a dům ochránit, co však zmůže malý chlapec proti dvou dospělým lupičům... Dokonalý film(30.12.2005)

V době prvního souboje protivného fracka se sympatickými zloději jsem byl již příliš starý na to, abych fandil nesympatickému parchantovi. A od té doby se nic nezměnilo, takže oceňuji nápaditost pastí, ale jinak je pro mne Kevin s početnou rodinou McCallisterů spíše kvalitní antikoncepcí než skutečnou zábavou.(25.12.2013)