najlepší film Chrisa Columbusa, najlepší film s Macaulay Culkinom, najlepší americký vianočný film, najlepšia americká rodinná komédia 90. rokov, výborné zlodejské duo Pesci/Stern, výborná hudba, nezabudnuteľné scény, film, ktorý som v detstve videl asi dvadsať krát a každoročne sa k nemu s radosťou a pôžitkom vraciam . . . "Řekni dobrou noc Kevine!" - "Dobrou noc, Kevine!"(23.12.2007)

Nezapomněli jsme na něco? Na Kevina!!! Tak i dneska se určitě po hromadě zhlédnutí jedná pořád o poctivou vánoční komediální klasiku. A i když už se možná dneska neválím smíchy po zemi, tak jako kdysi, tak faktor určitý nostalgie a kouzla u tohohle filmu pořád funguje. Navíc ta masáž kterou dostane duo naprosto neschopných zlodějů je prostě legendární. Sjel jsem to povinně v rámci vánoc zrovna nedávno a bavil jsem se pořád docela obstojně. On prostě občas takovej návrat do dětských let spojenej se vzpomínkou na to na čem člověk vyrůstal rozhodně neuškodí. Když už jsou ty vánoce... A to jsem znám jako cynickej hajzl. To je co? 75%(28.12.2014)

Nedokážu si představit Vánoce bez tohoto filmu. Pro mě vánoční klasika, víc něz Popelka. Parádně humorná komedie. A nejen komedie, příklad toho jak může jedno přání změnit kus života, jaké to je být bez našich milovaných. A ukázka, jak se z neznámého chlapce přes noc stane hvězda Hollywoodu, která neměla ovšem dlouhé trvání. Jeden z mých nejoblíbenějších fimů z dětství, můžu se na něj dívat pořád. "Děti mají ze tmy strach .....ale dyť ty se také bojíš tmy Márve, to je jasný" xDDDD(23.4.2005)

Tuhle komedii mnozí zatracují, protože hlavní hrdina Kevin se místy jeví jako malý psychopat, mučící nebohé zločince. I kdybych s tím souhlasil, pořád by mi to bylo sympatičtější než sbory vymydlených naducaných andílků, které už žánrem rodinné komedie prošly. Macaulay Culkin je jedno z mála filmových dětí, které mi nevadí. Ale k filmu samotnému - na rodinnou komedii je to opravdu velká legrace, vynikající, nezbanalizovaný scénář, kvalitní herecké výkony ve vedlejších rolích (Joe Pesci, Catherine O´Haraová, John Heard) a řekl bych, že na stejné úrovni (překvapivě) je i dvojka. 100%(11.4.2003)

7 / 10 Film, na ktorý sa dá pozerať sto krát a nikdy neomrzí, čo naše televízne stanice vedia a aj riadne zneužívajú. Culkin sa pre túto (a bohužiaľ len pre túto) rolu narodil, nikto nevie zarevať od strachu ako on. Zlodeji Pesci a Stern sú pár totálnych magorov, ktorých nesmretľnosť by im mohol závidieť aj Shyamalanov Vyvolený a ktorý sa nechajú masakrovať len pre naše potešenie. Ach, česť ich pomiatke.(24.2.2005)