Dexter - Série 2 (2007) (série)

dexter by mě asi zabil za to, jak se dívám na tenhle seriál. nejdřív 1. série, pak 6., 7., 8., potom 3., 4., 5. a teď jsem se na druhý pokus (první byl v roce 2018 😐) vrhla na 2. sérii. a nechápu, jak mě nemohla před 3 rokama bavit! první díly byly čtyřhvězdičkové, poté se děj stával napínavějším a poslední díly mě utvrdily v tom, že dexter je ten nejlepší krimi seriál. docela jsem v týhle sérii pocítila podobnost s you (joe goldberg, love quinn, KLEC). pěkné, moc pěkné :)

Dexter - Britská invaze (2007) (epizoda)

proč všichni zločinci utíkají do paříže? nejdřív lila, pak joe goldberg..

Talentovaný pan Ripley (1999)

tom ripley v new yorku potkává bohatého herberta greenleafa. ten věří tomu, že jeho syn dickie chodil s tomem na stejnou školu a tak ho požádá, aby syna přiměl odjet z itálie a vrátit se domů. tom ve skutečnosti jeho syna nezná a na žádnou školu s ním nechodil, avšak do itálie se stejně tak vydá. ihned se vetře do dickieho života; je jím posedlý a pomalu si přivlastňuje jeho identitu. už nechce být nikdo - chce být NĚKDO. postupně se zamotává do pavučiny lží, vražd a podvodů… — už dlouho jsem se na tenhle film chtěla podívat a teď jsem si konečně udělala čas. a mooc se mi to líbilo! // životní motto: 𝐛𝐞 𝐠𝐚𝐲, 𝐝𝐨 𝐜𝐫𝐢𝐦𝐞. ❤️‍🔥

Hyacint (2021)

Lhal jsem všem.” - “Sobě ne.” … kvůli komentářům jsem si myslela, že tam bude sex každou minutu, nicméně to dělali jenom jednou. ano, JEDNOU vidí uživatelé čsfd sexuální scénu s dvěma muži a můžou se z toho posrat. doporučuji si před zhlédnutím přečíst popis filmu. je to jednoduché - jestli se vám téma homosexuality nelíbí, tak se na to nekoukejte. nebo se koukněte, ale pak tady nebrečte ve vašich úplně zbytečných “recenzích” ;) mně se film líbil; ta komunistická architektura byla úplně ✨aesthetic✨ (starý budovy, vhs kazety,..) a příběh (podle skutečných událostí) byl zajímavý a bavil mě. trošku zamrzel otevřený konec.. snad se nakonec našli a žili spolu šťastně až do smrti (no co, mám duši romantika!)… ♥️

Halloween (1978)

laurie a jeji dve nadrzene kamaradky hlidaji o halloweenu deti. vlastne hlida jen laurie, protoze annie je az moc zaneprazdnena zasekavanim se v okne a lynda pilnikovanim si nehtu v cizi posteli. zadna z nich nevi, ze z nedalekeho psychiatrickeho ustavu utekl nebezpecny vrah michael myers... — strasne se mi libila postava michaela - i tak jednoduchy kostym ve me vyvolal neprijemne pocity. vetsinou se mi horory ze 70. let nelibi, nicmene tenhle byl napinavy a hlavne dobre natoceny. || ❝𝐈 𝐦𝐞𝐭 𝐡𝐢𝐦, 𝟏𝟓 𝐲𝐞𝐚𝐫𝐬 𝐚𝐠𝐨; 𝐈 𝐰𝐚𝐬 𝐭𝐨𝐥𝐝 𝐭𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐰𝐚𝐬 𝐧𝐨𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐥𝐞𝐟𝐭; 𝐧𝐨 𝐫𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧, 𝐧𝐨 𝐜𝐨𝐧𝐬𝐜𝐢𝐞𝐧𝐜𝐞, 𝐧𝐨 𝐮𝐧𝐝𝐞𝐫𝐬𝐭𝐚𝐧𝐝𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐧 𝐞𝐯𝐞𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐦𝐨𝐬𝐭 𝐫𝐮𝐝𝐢𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐫𝐲 𝐬𝐞𝐧𝐬𝐞 𝐨𝐟 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐨𝐫 𝐝𝐞𝐚𝐭𝐡, 𝐨𝐟 𝐠𝐨𝐨𝐝 𝐨𝐫 𝐞𝐯𝐢𝐥, 𝐫𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐨𝐫 𝐰𝐫𝐨𝐧𝐠. 𝐈 𝐦𝐞𝐭 𝐭𝐡𝐢𝐬... 𝐬𝐢𝐱-𝐲𝐞𝐚𝐫-𝐨𝐥𝐝 𝐜𝐡𝐢𝐥𝐝 𝐰𝐢𝐭𝐡 𝐭𝐡𝐢𝐬 𝐛𝐥𝐚𝐧𝐤, 𝐩𝐚𝐥𝐞, 𝐞𝐦𝐨𝐭𝐢𝐨𝐧𝐥𝐞𝐬𝐬 𝐟𝐚𝐜𝐞, 𝐚𝐧𝐝... 𝐭𝐡𝐞 𝐛𝐥𝐚𝐜𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐲𝐞𝐬 - 𝐭𝐡𝐞 𝐃𝐞𝐯𝐢𝐥'𝐬 𝐞𝐲𝐞𝐬. 𝐈 𝐬𝐩𝐞𝐧𝐭 𝐞𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐲𝐞𝐚𝐫𝐬 𝐭𝐫𝐲𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐫𝐞𝐚𝐜𝐡 𝐡𝐢𝐦, 𝐚𝐧𝐝 𝐭𝐡𝐞𝐧 𝐚𝐧𝐨𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐬𝐞𝐯𝐞𝐧 𝐭𝐫𝐲𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐤𝐞𝐞𝐩 𝐡𝐢𝐦 𝐥𝐨𝐜𝐤𝐞𝐝 𝐮𝐩, 𝐛𝐞𝐜𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐈 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐳𝐞𝐝 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐰𝐚𝐬 𝐥𝐢𝐯𝐢𝐧𝐠 𝐛𝐞𝐡𝐢𝐧𝐝 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐛𝐨𝐲'𝐬 𝐞𝐲𝐞𝐬 𝐰𝐚𝐬 𝐩𝐮𝐫𝐞𝐥𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐬𝐢𝐦𝐩𝐥𝐲... 𝐞𝐯𝐢𝐥.❞ 🎭🔪

TY (2018) (seriál)

✧ 𝟏. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟸𝟾.𝟷𝟸.𝟸𝟶𝟷𝟿 // 𝟐. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟹𝟶.𝟷𝟸.𝟸𝟶𝟷𝟿 // 𝟑. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟷𝟽.𝟷𝟶.𝟸𝟶𝟸𝟷 // 𝟒. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐞 - 𝟿.𝟸.𝟸𝟶𝟸𝟹 ✧ joe goldberg je seriovy vrah a stalker. ma tendenci chranit svoji vysnenou zenu, protoze jeho matka ho nikdy neochranila. posedlost prameni z jeho detstvi, kdy zastrelil pritele jeho matky a pote byl presunut do detskeho domova. odtud si ho prevzal kruty a prisny majitel knihkupectvi, ktery joea casto zamykal ve sklenenem boxu, kam nejdrive patrili jen vzacne knihy, nicmene pak ho joe zacal vyuzivat i pro jine ucely. jeho stalkovani mu usnadnuji socialni site. jevi se jako “dokonaly muz”, ale ve skutecnosti to je nemocny clovek, jenz nevi, ze to co dela, je spatne… — beck jsem nemela vubec rada; prvni serie se mi nezdala nudna, avsak vic jsem si oblibila serii druhou. love quinn ve treti serii prepla z airplane modu do psycho modu a oficialne se z ni stala seriova vrazedkyne (chudak henry :D)! rodinny zivot proste neni pro joea. a ani nebyl pro love. jsem hodne zvedava na ctvrtou serii. 🧢✨ UPDATE: 4. série nebyla nic moc, nicméně konec potěšil!

TY - Co je to láska? (2021) (epizoda)

joe a love jsou pryc a ja se tesim na 4. serii! henryho osud mi pripomnel ten harrisonovův z dextera, ale aspon vyroste v milujici rodine ♥️

TY - Varovný signál (2021) (epizoda)

I have some fucking weirdos in the basement.” … joe ma novou posedlost (jak necekane!) a love se snazi ochranit svoji rodinu. je to hodne napinavy, jen se trosku desim posledniho dilu..