Příběh služebnice - Doma (2021) (epizoda)

June oddychuje v Kanade so svojimi blízkymi. A potom navštívi Selenu. A to je všetko. Divák po celý čas sleduje utrpenie a zároveň aj isté uvoľnenie vo výraze jej tváre. Buď to budete považovať za umelé naťahovanie stopáže na úkor deja, alebo za bezchybný psychologický ponor do duše a mysle ubolenej hlavnej hrdinky. Ja som niekde medzi.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Young Adult trilógiu Maze Runner môže brať vážne skutočne len teenager a v každom momente tretieho dielu je zrejmé, kto má byť cieľová skupina. Je ale sympatické, že zameniteľná predloha je zadaptovaná tak, že každý diel rovná sa odlišné prostredie, viac menej. Lepšie ale bude nepremýšľať nad tým, prečo keď všetkým ide o ultimátny všeliek, tak sa všetci vraždia a všetko končí v plameňoch, až to zaváňa nechcenou paródiou. Nakoniec je finále možno dielom najlepším, proste to konečne končí, mesto je fotogenicky moderné a tých zombíkov je tu našťastie oveľa menej ako som sa obával.

Příběh služebnice - Sliby (2021) (epizoda)

Predchádzajúci diel sa odohrával v Chicagu, tentokrát sme na lodi, ktorá by mohla pre June znamenať záchranu. Čaká nás aj zopár flashbackov a pomerne prekvapivý záver. Najviac ma tu však upútala odlišná atmosféra, na lodi sa ešte žiaden diel celého seriálu neodohrával. Posledné dve epizódy akoby vybočovali z nastavenej atmosféry celého diela a osobne som túto (dočasnú) menšiu zmenu uvítal priaznivo.

Simpsonovi - Padouch Bart (2020) (epizoda)

Ďalšia nerdovsko-geekovská epizóda ma nechala pomerne chladnou, paródia na spoilerovanie a horúčku okolo Avengers má ale svoje publikum. Nakoniec to vytiahli bratia Russovci, ktorí to myslia skutočne vážne, pretože spoilerovanie môže spôsobiť pád celosvetovej ekonomiky. Záver vo virtuálnej realite je proste lepší než predchádzajúca skutočne skutočná realita, čo je pre dnešnú dobu symptomatické.

Simpsonovi - Frinkcoin (2020) (epizoda)

Pokiaľ svojmu šéfovi predžúvate jedlo, tak to automaticky neznamená, že ho môžete oslovovať krstným menom. Na to pozor!

Příběh služebnice - Chicago (2021) (epizoda)

Tvorcovia zrejme po celú sériu budú pravidelne prestrihávať naprieč viacerými dejovými líniami, pričom sa začína v jednom prípade chodiť po krajine, tak to dramaturgicky trochu pripomína Dve veže. Špinavá politika, boj o prežitie, výchova služobníc v šetrnom opatrovníctve milej tety Lýdie a súdna prieč, toť o čo tu beží. Musím pochváliť stvárnenie zdevastovaného Chicaga, navyše sa dočkáme aj jeho bombardovania, i keď ťažko povedať, k čomu bombardovať zničené mesto.

Příběh služebnice - Mlíko (2021) (epizoda)

June sa ocitá v úplne novej situácii a v novom prostredí a vyzerá  to tak, že hlavná dejová línia bude v nasledujúcich častiach tak trochu kopírovať postapokalyptické road seriály. Ale uvidíme. Ďalej riešime otázku, či ísť, alebo neísť na potrat a v Toronte si to manželia rozdajú naplno cez právnikov. Skôr taká prechodná epizóda, ale zaujala.

Simpsonovi - Rovnátka (2020) (epizoda)

Lízine problémy so zubami, respektíve rovnátkami, sme tu už kedysi mali, ale keďže postavy nestarnú, tak mi táto recyklácia vôbec neprekáža. Najmä ak je zápletka odlišná a jej večný úsmev odhaľuje čo-to o spoločnosti. Epizóde ale vládne Artie, ten sa chystá oženiť a kto bude nevestou sa stane veľkým prekvapením. Najmä pre Marge...

Simpsonovi - Šťastné a ukradené (2019) (epizoda)

Značne nesúrodé, až anarchistické, avšak veľmi podarené v jednotlivostiach, keďže každú chvíľu zaznie nejaký super fór. Od žiadosti od Santu vziať si konečne mamičku ako sľúbil, cez upomienku na meetoo, až po jediný príhodný vianočný darček pre Boba. Našťastie na hrable sa ľahko uväzuje mašlička. Spomedzi vianočných dielov ale Šťastné a ukradnuté patria medzi tie slabšie kúsky.

Simpsonovi - Todde, Todde, proč jsi mě opustil? (2019) (epizoda)

Rod, teda vlastne Tod, prestane veriť v Boha, pretože... pretože život. Čo však na to milujúci tatíčko? No hádate správne, skončí U Očka. A Tod u Simpsonovcov, aspoň do doby, kedy sa zase začne nedobrovoľne modliť. Alebo dobrovoľne, záleží na okolnostiach. Homer a Ned sa dostávajú aj do neba (nemám na mysli U Očka, ale skutočné nebo) a každý vidí tú svoju verziu raja. Ježiš taktiež niečo povie a Boh by ho už najradšej videl preč z domu... proste satirické ako každý diel venujúci sa kresťanstvu.