Fifer

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 18.9.2018  21:58

Japonsko! Milovníci absintu, oldchoolových předinternetových pornokreseb, chození na ostro a klubu přátel zahnědlých nikdy nepraných trenek - ti všichni jsou v kině vítáni.

• 8.9.2018  08:20
    Tully (2018)

Koukám, že názory na film se různí. Můj je pozitivní. Reitman nijak neexceloval a odvedl dobrou režisérkou práci. Klíčovým prvkem je scenáristka Cody. Ta se probrala ze své tvůrčí krize a po hodně průměrných scénářích (Znovu a jinak, Nikdy není pozdě) přišla konečně se zajímavějším námětem i zápletkou. Zbytek zvládla Charlize Theron.

• 2.9.2018  23:41

Všechna ta hravá smutná krása Věčného svitu neposkvrněné mysli je ukryta i zde v tomto první díle. A to přesto, že Kaufman tentokrát chybí. První díl je vynikající. Nemůžu se dočkat na další.

• 19.8.2018  16:55

Tady půjdu snad jako jediný proti proudu, protože všichni hodnotí superlativy. Ano, herecké výkony i scénář jsou výborné. Ale většina lidí snad chodí do kina užít si krásu filmu, tedy i kameru, střih - tím se film odlišuje od divadla, knihy a rozhlasu. Proč točit pro kino "rozhlasovou hru"? Jen aby bylo jasno, nemám nic proti dramatu v uzavřeném prostoru (např. 12 Angry Men). To je ale něco jiného, protože kamera může zachytit napětí mezi postavami. Tady mě ale nebavilo sledovat skoro 90 minut herce mluvícího do mikrofonu. Scénář je dobrý a může krásně fungovat v divadle nebo rozhlase. Já jsem si to ale v kině moc neužil a ke konci už mě ty mluvící hlavy dost nudily.

• 17.7.2018  20:32

Kritiku uživatele formelina naprosto nechápu. Proč by nemohl pokračovat v Americe s tím co dělal v UK? Jde přece o to, že nový stát tvoří zcela nové sociální konflikty a také nová alter-ega. Sacha Baron Cohen to zase dokázal. Líbilo se mi, že se snaží šít do všech skupin, ačkoliv se ukázalo, že dělat si srandu z příznivců Trumpa je mnohem snažší než třeba z Bernieho Sanderse, který prostě není hloupý a nenechá se tolik zmanipulovat. Když Cohen se dvěma konzervativci vážně rozebírá, jak zabránit tomu, aby ho manželka podváděla s delfínem, tak jsem poprvé pochopil plnohodnotný význam fráze "válet se smíchy na podlaze" (Rolling on the floor laughing).

• 11.7.2018  23:55

Čím to, že Poláci točí jeden skvělý film za druhým a Čechům se to nedaří? Nevím. Skvělý film. Když se film týká hudby, je vždy skvělé, podaří-li se režisérovi vybrat píseň, která vystihuje téma filmu. Tady se to podařilo: černé oči proč pláčete / že se potkat nemůžete. Příběh dvou očí, které se nemohou potkat. Vždy stojí něco v cestě, někdy komunismus, někdy exilový kapitalismus. Dva lidé drceni koly mocenských strojů. Zápletkou mi to připomnělo podobně smutný příběh Bez Konce (1985) režiséra Kieślowského. Skvělé lidové písně a tance.

• 4.7.2018  14:43
    GLOW - Série 2 (série) (2018)

Druhá série mě baví úplně stejně jako první. Takhle, nečekejte žádné art-seriálové experimenty, jede to v klasických kolejích. Každý díl se věnuje jiné postavě a jejímu problému. A do toho tuny retro hudby a retro módy. Tak jak to mají dnešní nostalgičtí diváci rádi. Tu a tam se podaří vykreslit i hlubší moment. Když bílí diváci křičí na černošskou Welfare Queen "Get a job" a divák ví, že postava celý život dřela a teď musí její syn v hledišti sledovat, jak se stává terčem flákačského stereotypu, tak to na člověka celkem padne.Speciální dík za Run DMC a Jesus And Mary Chain: Just Like Honey

• 2.7.2018  13:01
    Job Interviews (divadelní záznam) (2016)

Typickej Zelenka. Vtipnej, kousavej, kritizující bezcitný kapitalismus. Ozvěny Samotářů cítíte z každého druhého dialogu. Bavilo mě to. Nicméně je fakt, že zrovna v téhle hře už se některé jeho motivy opakují. A navíc, nic proti hercům - vedli si dobře, ale frajeři z Dejvického divadla by ten text možná posunuli vejš. Ať tak či tak, Zelenka mě téměř nikdy nemůže zklamat.

• 3.6.2018  10:26
    Anon (2018)

Své dva nejlepší filmy (Gattaca, Truman show) Niccol už zřejmě nepřekoná. Snaží se, ale nedaří se. Je to solidní epizoda Black Mirror, ale nic víc. Amanda Seyfried má asi být záměrně chladná. Hackerka, která se tu objeví, tu zmizí. Jenomže tím pádem vlastně moc nefunguje chemie mezi ní a Owenem. Ke konci se ve filmu přihodí klasický zvrat a odhalení jedné záporné postavy, ale nikdy se nedozvíme reálnou motivaci. Ta motivace je sice slovně vysvětlena, ale moc to nefunguje. Spíš je to jen "překvapivý" zvrat pro zvrat. Zklamal mě taky konec, určitě šlo vymyslet zajímavější scénu, jak ukončit film, než že si dva lidé povídají a slovně shrnují to, co měl akcí ukázat film. A to nemluvím o klasických nelogičnostech. Vím, že jsem "hacknutý" a mám halucinace. Co udělám? Sednu do auta a jedu do práce, supr nápad, ne? I přes tuhle kritiku mě film bavil. Jak ale píší ostatní, film působí ospalým a chladným dojmem. Většina postav je neprokreslených. Třeba ex-manželka, která je ve filmu jenom kvůli dvěma telefonátům o synovi. Takže abych to shrnul: nic moc.

• 3.6.2018  00:44
    Otevřená krajina svobodného muže (studentský film) (1998)

O téhle komedii jsem slyšel snad před 7 lety, ale nemohl jsem ji nikde sehnat. Konečně viděno. V tomto krátkém filmu je celá krása Valašska v kostce. Příběhová linka filmu byla možná nosnější, než pozdější režisérův debut (Ještě žiju s plácačkou...). Přidáním další dějové linky by z toho mohl být krásný celovečerák v duchu Divokých včel a Zahrady. Ale kdo ví, možná je lepší, že kraťas zůstal kraťasem.

• 16.5.2018  22:02
    Nora sa mi páči (studentský film) (2009)

Ta hravost a vyprávění obrazem tam je. Má to skvělou atmosféru. Je třeba to brát jako studentské cvičení - jako takové je to výborné. Pokud bychom to však hodnotili jako celistvý krátký film, bylo by závěrečné zakončení trochu banální a neinvenční. Škoda, že se už nedozvíme, kam by se Aramisova vydal v celovečerní tvorbě.

• 14.5.2018  14:28
    Psí ostrov (2018)

Znovu opakuju: Wes, Woody Allen naší generace, vynikající komediální talent se svébytným stylem, který chrlí film za filmem, ale kvalita neklesá. Konec hlášení.

• 2.5.2018  00:31

Drsný drogový dokument. Jako vždy se nabízí otázka, zda nejde moc za hranu. Chápu, že je terapeutické o věcech hovořit, ale obávám se, že pro lidi z porna je někdy lepší naopak vyhledat místo, kde je třeba nikdo nezná. Je to opravdu prospěšné pro slečnu, když oznámí, že má nového kluka a budou spolu pracovat u jeho táty ve firmě? Co až se díky dokumentu všichni v té firmě doví, že točila porno? Co když přítelova rodina dívku zavrhne? (porno nikdy nebude tolerovatelné většinou společnosti) Pak se nabízí otázka, zda je moudré vše svěřovat na kameru. A tu by si měl klást hlavně režisér, protože tato slečna některé věci úplně nevnímá. No, už je to na netu. Tak snad se jí bude dařit. Držím palce.

• 30.4.2018  00:25
    Metanol (TV film) (2018)

Tohle se ČT a Tereze Kopáčové vážně povedlo. Vydařené drama. Je mi nějak úzko. Jdu to spláchnout panáčkem. Aspoň do jedné nohy...

• 22.4.2018  10:40
    Trojí život (TV film) (2018)

Jakub Sommer je smutný případ. Vystartoval studenskou peckou ELFilm: smutnou, emoční love story. Byl to určitě jeden z nejpovedenějších studentských filmů posledních dvou dekád. A pak to šlo najednou z kopce. Po hodně nepovedeném filmu o stopařce přichází s o něco lepším pokusem. Ale znovu, všechen ten uvěřitelný cit ze studentského filmu je pryč, a místo toho nastupuje nudně podaný cynismus s povinným happyendem na konec, kdy se všechno nějak urovná a veškerá dramata jsou fuč. Já od toho opravdu nečekal žádnou intelektuální komedii, ale nedostal jsem nic. Asi nejhorší scéna je přistižení kamaráda hlavního hrdiny. Tak strašně uměle napsaná a natočená scéna, kdy nevěřite nikomu ani slovo a víte, že jediným účelem bylo dostat všechny hezké herečky do spodního prádla, se jen tak nevidí. Ale to už si pak člověk může rovnou pustit nějakou reklamu na Victoria Secret, ne? A bude to i líp natočený. Jakub Sommer by měl někde zase v sobě objevit autentickou látku, o níž chce točit.

• 14.4.2018  11:29

Povídkový film z metra se skvěle vydařil. Autorům se podařilo vypíchnout ty nejtypičtější situace a charaktery. Pubertální frajírci, opilci, podvodníci, vyděšení občané cestující posledním nočním spojem, ale třeba taky láska. A když dívka začala zpívat do telefonu, tak mě měl režisér v hrsti. Jako bonus: mini-mini rolička Sama Rockwella.

• 31.3.2018  17:53
    Marc Maron: Thinky Pain (TV film) (2013)

Maron pokračuje v tom, co mu jde nejlépe, prezentuje sebe a svoje melancholické a depresivní výlevy o světě. Nicméně, ačkoliv se na oko tváří, že mu o vtip vlastně nejde, je samozřejmé, že ve skutečnosti je to klasický stand-up. Jen ta forma je taková víc svěřovací a melancholická. Ano, dnes už je to trochu póza, když je Maron úspěšný komik, podcaster a herec, ale vzhledem k tomu, že si odžil své období na dně (drogy a málo peněz), tak z něj nemám pocit falše. K samotnému stand-upu: pro mě nejlepší pasáž je ta o autoerotice, nicméně bavil jsem se celou dobu.

• 31.3.2018  17:50
    Marc Maron: Too Real (TV film) (2017)

První věc, co jsem googlil po zlédnutí: hipster with a hat. Až uvidíte, pochopíte. Maron pokračuje v tom, co mu jde nejlépe, prezentuje sebe a svoje melancholické a depresivní výlevy o světě. Nicméně, ačkoliv se na oko tváří, že mu o vtip vlastně nejde, je samozřejmé, že ve skutečnosti je to klasický stand-up. Jen ta forma je taková víc svěřovací a melancholická. Ano, dnes už je to trochu póza, když je Maron úspěšný komik, podcaster a herec, ale vzhledem k tomu, že si odžil své období na dně (drogy a málo peněz), tak z něj nemám pocit falše. K stand-upu: nejlepší části jsou pro mě mediální přesycení trhu a Rolling Stones. Skvělé fóry.

• 28.3.2018  22:06
    Annihilation (2018)

Je to horší Stalker. Ale dávám 4 hvězdy, protože takových filmů se točí málo a baví mě. Navíc zápletka byla o něco komplikovanější než Ex Machina, kde se dal děj snadno uhádnout. Atmosféra skvělá. Charaktery hrdinek dost rozpačité. Jinak klasika: kdo potřebuje nějaké ochranné pomůcky při zkoumání nebezpečné zóny (a látky) z jiného světa? Na co? Pošlete tam pár vědátorských modelek se sapíkama.

• 25.3.2018  21:54

Hudba přece vždy byla doménou bohémů. Je krásný to pozorovat. Ty autentický lidi - plný chyb - který žijou nadoraz, zatímco naše přecitlivělá společnost řeší, zda...( sem si dosaďte nějakej libovolnej společenskej pseudoproblém). Když starý jazzman Lubo naposledy falešně zpívá své jazzové blues, je to neskutečná síla. Pane Remundo, tleskám.

• 25.3.2018  14:55

Na jedné věci se shodnou téměř všichni: Ta trilogie se moc nepovedla a její celkové vyznění je dosti rozpačité. Zápletka posledního dílu je poměrně banální, ale atmosféru to má a herci to táhnou. Jenomže, nejsme k Hřebejkovi moc krutí? Vždyť on umí mainstream. Umí běžnou romanci pro obyčejného diváka. A kdo přišel po něm? Vejdělek? Srovnejte Nápadníka a Krásku v neznázích s čímkoliv od Vejdělka. Jak inteligentně najednou bude Hřebejk působit. Možná jako diváci po Hřebejkovi chceme umělecký film, srážíme ho kritikou a na jeho místo tak ve středním proudu nastupují o třídu horší režiséři. Škoda kostrbatého antikomunismu, který se myšlenkově vyprázdnil. Ta kritika komunismu je tak strašně laciná a nezáživná. A historka s kondomem? To je bohužel styl pravidelná rubrika vtip Blesku. Tu nevinnost by určitě šlo podat i sofistikovaněji.

• 17.3.2018  21:38
    Bajkeři (2017)

Je to opravdu tak strašné a nevtipné, jak všichni říkají. Au, sledování bolí.

• 14.3.2018  01:45
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Poté co byl můj oblíbený americký tloušťík vymazán z hollywoodského dění, zůstal mi alespoň ten britský. Gervais ukazuje, že poslední dva roky je silnější jako stand-up komik než jako scenárista (Special Correspondents a David Brent byly slabší kusy. Kde jsou ty časy Dereka a Extras?). Ricky začíná pozvolna a chvíli to vypadá, že bude vařit jen z dávno prošlé omáčky, ale stand-up postupně graduje a graduje až k nechutnému vyvrcholení se satanem. Vtip o satanovi a ten druhý o referendu považuju za vrchol večera. Všimněte si, jak mají ti dva s Louisem k sobě blízko. Zdá se, že oba často myslí na satanův sexuální život...ehm podivné. Speciální ocenění si zaslouží i drsný Caitlyn Jenner Joke. Jedinou vadou tak zůstává Rickyho dovysvětlování vtipů a přemítání o právu na svobodný humor (tzv. overexplaining). Je to trochu zbytečné.

• 13.3.2018  19:31

Kamil Fila se plete (nazval film "Babovřeskami pro lepší lidi", mimochodem, "lepší lidi", všímá si někdo, že nová levice používá stejný slovník jako "novináři" z Parlamentních listů? Smutné). Proč se plete? Protože dělat politickou satiru, aby nebyla trapná, není snadné. Najbrtovi se to podařilo, ačkoliv film má svá hluchá místa. Co však skutečně je snadné, to je "vtipně" setřít nějaký film nebo režiséra. To je snadné, dokáže to každý, kdo získal trochu praxe ve středoškolských slovních "bitvách" se spolužáky. To věčné stírání českých filmařů všemi filmovými kritiky, to jsou pro mě ty pravé "Babovřesky".

• 13.3.2018  19:22

Není to špatné, ale jsou tam příliš jasně vidět všechny ty filmové vzory z 60. let. A jejich kvalit to nedosahuje. Je to moc zahloubané. Možná jsem ale jen neměl náladu na uplakané drama. Prostředí Tokia je výborné, ale to nelze režisérovi přičítat jako zásluhu.

• 11.3.2018  23:08
    The Song of Lunch (TV film) (2010)

I přes obrovský talent dvou hereckých legend, které jsou na sebe zvyklé, film pouze dobře dokresluje atmosféru. Nicméně tady by asi opravdu stačil text či rozhlasová forma. V básni nevadí, že jeden je lůzr a druhý "winner", v básni nejde o zápletku.Film je něco jiného. Zde najednou hrdinův charakter vadí. Díváme se na toho smutného, nesympatického bručouna, jak se vzteká a kazí, co se jen zkazit dá. A nabízí se otázka: proč vlastně soucítit s jeho bolestí? A o kolik dramatičtějí by bylo, kdyby se setkali dva rovnocenní partneři. Pak by souboj slov a náznaků měl smysl. K čemu tu ale jsou ty slovní bitvy, když vítěz je už po prvních minutách znám?

• 6.2.2018  11:25

Čekal jsem dálší totálně bláznivej (tzv. mindfuck) film. Film, kde vás sledování bolí, ale zároveň provokuje. Ale tohle je poměrně klasickej film se standardní zápletkou. Bylo to pěkný, ale trošku mi chyběl nějakej běs ve stylu Mistra a Inherent Vice. Na Andersona moc konformní.

• 4.2.2018  23:17

Jako film o historii National Lampoon poučné. Například jsem vůbec netušil, že pánové vydali parodii Bored of the Rings. Má to jen drobnou vadu, gagy a vtipy samotného snímku nejsou tak vtipné, jak původní Lampoon. Jo, a mladí herci těžko mohou suplovat skutečné legendy (Chase, Murray, Belushi). Přesto příjemné.

• 3.2.2018  15:55

Spielbergovi se nepodařilo rozvinout kolem postav takové zápeltky, aby to udrželo divákovu pozornost. Je to významný moment historie USA, ale to samo o sobě nestačí. Otisknout tajnou zprávu, nebo ne - to je ústřední motiv. Film stojí za zhlédnutí, abyste se dovzdělali o americké historii a vygůglili si pár jmen. A za láskyplné a nostalgické zobrazení éry papírových novin, sazečů, pouličních telefonů na mince atd. Bylo to milé, ale Spielberg umí mnohem víc. Dodatek: Myslím, že nedávný Spotlight se povedl lépe právě proto, že téma pedofilů je mnohem silnější drama, než jestli se bohatá panička dokáže vzepřít akcionářům Washington Post.

• 3.2.2018  12:25

Přemýšlel jsem, proč mě ztvárnění doby (2 sv. válka) v nijak převratné jedničce bavilo více. Je to proto, že Hřebejk už natočil tolik anti-komunistických filmů, že by to vystačilo na filmografii několika režisérů. Tudíž to není tak, že by tuto epochu natočil špatně, ale každá scéna vám připadá jako obšlehnutá z jiných českých filmů (Dokázal by někdo spočítat kolik anti-komunistikých filmů se tady od roku 89 natočilo?). Proto už vánoční atmosféra a rozbalování dárků nudí, proto nudí lití olova a "dávám bolševikovi dva", proto nudí souboj podnikatele s komunistou, o kterém předem víme, jak dopadne. Abych jen nekydal, herci jsou výborní a vývoj holičovy postavy byl přijmeným překvapením, který pro mě dramaticky fungoval. Ale to je málo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20