Ranč (2016) (seriál)

Potom čo Don Reo a Ashton Kutcher takmer zničili Dva a pol chlapa sa nám ospravedlnili týmto vydareným a originálnym kúskom. Síce v seriali nie je veľa momentov, ktoré vás rozosmejú do popuku, no takmer pri každej hláškej nastane aspoň jemný úškrn, čo si ja osobne cením. Takisto nám tvorcovia ponúkli originálne postavy a som rád, že si Kutcher našiel rolu, ktorá mu sedí na miéru.

Jako v bavlnce (2020)

Krimi triler, ktorý sa vysmieva z ďalších krimi trilerov, ale zároveň ctí všetky ich tradície a preto nás na konci čaká istý brutálne nečakaný moment. Herecké obsadenie úžasné, najviac zažiarili ako Rosamunde Pike tak aj Peter Dinklage a Blakeson má rozhodne nakročené ku skvelej kariére.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Od kultového megahitu Mlčanie jahniat tvorcovia zistili, že pre diváka je neskutočne intezívne to, keď sa agent alebo agentka rozpráva s brutálnym psychopatom. Tvorcovia Mindhuntera na čele so skvelým Fincherom to dokonca okorenili tým, že oživili tie najznámejšie kriminálne živli, z ktorých zrejme všetkých najviac zaujal hlavne Kemper a niektorých aj Manson (mňa osobne nie). Musím povedať, že vypočúvanie podozrivého ešte nikdy nebolo také zaujímavé, ako keď ho viedli agenti FBI Ford a Tench. Ale aj Lovci myšlienok majú niekoľko chýb, ako sú napríklad zbytočné vedľajšie postavy (expriateľky) alebo nedotiahnutý dej (chlapík, ktorý sa objavuje na začiatku každej epizódy). Ale inak to bola skvelá sonda do hláv tých najznámejších šialencov, škoda, že sa na rad nedostali Ted Bundy a ďalšie monštrá. Tretia séria by ale bola zrejme naozaj zbytočná.

Interceptor (2022)

Akčný film, v ktorom je najzaujímavejšou postavou malé cameo Chris Hemswortha ako predavača v elektre. Interceptor je klasický tupý a nesmierne americký akčňák, kde logika dostáva poriadne do držky a pri ktorom vás neprekvapí ani jediný moment. Dve hviezdy dávam za pár dobrých nápadov (purpena, obesenie ostnatým drôtom) a taktiež za Thorovú žienku, ktorá sa snaží výjsť z tieňa svojho slávnejšieho manžela.

V Bruggách (2008)

Malý, nenápadný filmeček so skvelým hereckým obsadením, správnou dávkou brutality, ale aj vtipu či sĺz. Colin, Voldemort a Divóoky Moody si to zjavne užívali.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Opäť Flanagan predviedol, že v týchto vodách je ako doma. Aj tento jeho projekt má totiž zaujímavú lokáciu, dobré herecké výkony, rovnako tak diálogy a dej. To, s akou myšlienkou sa pohrával a že zamiešal duchársku atmosféru s Upírskymi denníkmi je vedľajšie, pretože opäť má hlavné slovo dojemná atmosféra, ako pri jeho predchádzajúcich projektoch. Počas šiestich epizód som tomu chcel dať štyri hviezdy, za originalitu a za to všetko čo som už spomenul, ale to finále nemalo žiadne grády, žiadny aspoň trochu uspokojújúci koniec. Highlightom tejto minisérie je pre mňa piata epizóda s Rileym, v ktorej všetko do seba krásne zapadlo. Škoda toho finále, inak ale opäť solídna práca.

Pár správných chlapů (1992)

Solídne spracovaná dráma z prostredia súdnej siene, tentokrát sa sústrediaca na mariňákov a celkovo armádu spojených štátov. Z priemeru ju vyťahuje finálne vyústenie medzi Cruiseom a Nicholsonom, ktorému sa prakticky nedá nič vytknúť. Na plnú paľbu nechýbalo veľa, ale postava Demi Moore je vyložene otravná. Až som Cruisea v niektorých scénach kvôli nej ľutoval.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Dokonalý seriál, ktorého tvorcovia sa svojimi zvratmi vyrovnali aj nedostižnému Game of Thrones. Absolútne sa nečudujem, že sú Kravaťáci takí populárni, mňa totiž dostali hneď po pár epizódach. Skutočne majstrovské dielo, ktoré sa ale mierne posralo v posledných dvoch sériách. Inak ale tomu prakticky niet čo vytknúť.

Obhájce (2011)

Šmakocinka prvej triedy! Mickey je jeden z top seriálových, filmových či knižných právnikov. Čo sa mňa týka je na jednej úrovni s Harveym Specterom, ktorý ako vieme vždy vyjedná tú najlepšiu dohodu. Pravnik v Lincolne je po všetkých stránkach dokonalo spracované dielo z prostredia súdnej siene a ja sa už teraz neviem dočkať druhej série seriálovej verzie od Netflixu.

Firma (1993)

Tomuto filmu znižuje kvalitu Pollackova nesúrodá a málo svižná réžia. Verím, že to Grisham napísal skutočne dobre a Cruise sa do úlohy mladého a chtíveho právnika hodí, ale filmu chýba väčšia ladnosť a v napínavých scénach zase väčšia dravosť. Takisto nám scenám veľa toho nevysvetlí, ale celkovo sa na to pozerá dobre, len to mohlo byť lepšie