Debbie a její parťačky (2018)

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a Helenka Carterová v reklame na Cartiera. Nič viac nič menej. Kde dej pôvodnej trilógie lákal už len svojím prostredím kasína, tu vás k smrti unudí New Yorske MET. Bohužiaľ chýbalo tomu všetko. Vtip, šarm, ba aj skvelé herectvo. Neveril by som, že raz uvidim film, v ktorom by Cate Blanchett hrala tak odporne. Rola vychcanej zlodejky jej absolútne nesadla. K tomu najväčšiu sexbombu Rihannu obliekli do rastafariánskych handier. Pche! Vlastne film nemá nič. Zlá atmosféra, mizerný scenár, zlé obsadenie, ešte horšie hranie, réžia na prd. Jedna hviezda za pár svetlých momentov a za vcelku zábavnú Aničku Hetevejovú.

Solo: Star Wars Story (2018)

Čakali by ste, že asi najväčší vtipálek a sympaťak zo Star Wars dostane film podobný jeho charizme. Ono snaha tam bola, ale zrejme to chcelo viac času. Nie som fanúšikom Aldena, Glovera, Harrelsona takže ma potešila len matka drakov a Bettany. Škoda, že to bolo tak na rychlo robené...

Proč právě on? (2016)

Určite sa to nestane vianočná klasika, ale v porovnaní so súčasnými vianočnými filmami je to skvelá vec. Navyše to obsadenie je luxusné.

Vadí nevadí (2018)

Brutálne debilny scenár. Ešte aj tá zapletka s tým koho chce vlastne ten týpek š*ukať vzišla ako bejkárna. Dve hviezdy len za krásne baby a pár slušných scén. Naozaj len pár. No ale čo? Z 3,5 mega to zarobilo 90, takže Jason Blum je spokojný.

Avengers: Infinity War (2018)

Vypestujte si hrdinov, ktorých budú ľudia milovať, potom ich dajte do jedného filmu a v propágacii nasľubujte smrť mnohých z nich. A hneď máte 2 miliardy na konte. Rozhodne to bolo zaujímavé, iné než všetky marvelovky predtým. Veĺkolepá súhra, skvelá akcia samozrejme, humoru bolo tak akurát a herci priniesli výkony, ktoré sľuboli. Za negatívum považujem blbé správanie sa postáv v niektorých scénach a to len preto, aby sme videli epický boj či záver plný miznúcich postáv. Btw, no nemohol ho ten Thor trafiť do hlavy?!

Deadpool 2 (2018)

Snáď ešte lepšia ako prvá časť!

Riverdale (2017) (seriál)

Je to na rovnakej úrovni ako 13 reasons why. Spomínane 13 reasons využíva nostalgiu, smútok a ľútosť k obeti. Takto sa nesie celý seriál a takých tradičných teen momentov, kde sa hlavný hrdina rieši s niekym a pod. tam nie je veľa. Vždy ide o Hannah. Je to o nej a vždy bude. Kdežto konkurenčný Riverdale ťaží hneď z viacerých tém. Vraždu si vzal z Pretty little liars, teen blbosti kto s kým spí z 90210 a breakfast club z Twin Peaks. Je to pozeratełné, slušná dávka morbidity a sexizmu udrží aj dospelého diváka, ale emócie nečakajte. Je to len fajn seriál, bez ktorého by sa svet zaobišiel. Na druhej strane, skvelý tip na nedeľné popoludnie.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Nečakajte ďalšie Čeľuste. Ak to urobíte budete sklamaní. Ale akod filmu čakáte len popcornovú zábavu, skvelé triky a sympatických hercov budete nadmieru spokojný. Avšak priznám sa, že viac ma bavilo pozerať sa na Blake Lively v tesnom overale a plavkách ;)

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Ani neviem čo teraz napisať. Hodnotim seriál po prvej sérii, ktorej hviezdou bola Hannah samozrejme. Proste to správne dievča od vedľa ktorej sa stalo niečo zlé. Všetky tie problémy sa daju riešit. Vždy si poviete, že mala aj iné riešenie až kým nepride kazeta 12. Áno aj vtedy mala iné riešenie, ale prestanete sa čudovat tomu, prečo urobila to čo urobila. Uverite v to, že na svete je viac zlých ľudi než dobrých a najviac je tých, čo sa boja tým zlým postaviť. V 13 reasons why je svet krutým miestom, ale nelutujem ani jednu minutu, ktoru som tomu obetoval, aj ked seriálu nedavam plné hodnotenie pretože nie vždy som mal takéto pocity ako teraz.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Bavil som sa a zároveň som krútil hlavou nad Ritchieho neschopnosťou ukočírovať celý fantasy snímok až do konca. Finale bolo azda to najhoršie čo som v danom žánri videl. Nespochybňujem však originalitu snímku. Bohuižiaľ Ritchie stavil na zlého vojaka. Artuš už nezaujme fakt nikoho okrem vlastneneckých britov. Tržby v USA to len potvrdili. Ale zlý film to rozhodne nie je, len nie je pre každého.