Mumie (2017)

Horší film s Tomom Cruiseom som ešte nevidel. Ťažké sklamanie a pochopiteľné ukončenie Dark Univerza hneď na jeho začiatku.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Narcos je možno trochu obľúbenejší, pretože má v čele Pabla Escobara, ktorého cesta na vrchol a prerod v krvilačnú beštiu sú o dosť rýchlejšie, ako v prípade Waltera Whitea. Nič to ale nemení na tom, že práve tieto dva seriály považujem za klenoty kriminálneho žánru. Pernikový tatko je vo všetkých smeroch dokonalým zobrazením toho, ako veľmi môže rakovina zmeniť človeka a nie v takom prípade, ako by sme čakali. Z obyčajného a nudného učiteľa chémie sa v pomerne krátkom období stal najobávanejší sociopat v drogovom podsvetí. Na hranie takejto postavy to chcelo toho správneho herca a Bryan Cranston sa svojimi výkonmi navždy zapísal do histórie. Nemyslite si ale, že by som zabúdal na Jesseho Pinkmana, ktorého fantasticky stvárnil Aaron Paul. Na koniec len zhrniem, že ak by niekto tvrdí, že je Breaking Bad najlepším seriálom všetkých čias, neviem či by som s ním na 100% súhlasil, ale oponovať mu určite nebudem.

Tomb Raider (2018)

Klasický naivný dobrodružný film venovaný fanúšikom kvalitnejšieho Indyho. Oproti predchádzajúcim filmom je to oveľa lepšie. Dejovo nie, ale kastingovo určite áno. Inak nič priebojné nečakajte. Vo filme uvidite len sympatickú hlavnú hrdinku, obetu milovanej osoby, zlého záporáka a ako vždy archu. Vcelku oddychovka, ale odporúčať to zrejme nebudem nikomu.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Zatiaľ posledný, vyslovene špičkový film veľkého majstra režiséra, ktorí diváci milujú a ospevujú ho za jeho tvorbu. Úžasné vizuálne triky, perfektná atmosféra, herci priemerní, ale postačujúci. Najviac impozantnú a zaujímavú postavu si zahral Mark Rylance. Nie je to tak vtipné, ako Posledná krížová výprava a tak majstrovský vystružené, ako Minority Report, ale zase sa ukázalo v čom je Spielberg najlepší. V rozprávaní neuveriteľných príbehov a v objavovaní neskutočných svetov.

Rudá volavka (2018)

Dávam tri pretože dej ma vcelku bavil. Škoda toho, že režisér si nedal záležať na akčných scénach a všetko smeroval len k sexizmu. Jennifer bola pripravená na všetko a takmer všetko nám aj ukázala a zrejme to bol správny ťah, pretože len vďaka tomu film neprepadol v kinách.

Black Panther (2018)

Výborné herecké obsadenie, skvelé bojové sekvencie, výborny zvuk a celkovo hudba, SKVOSTNY VIZUÁL A ZOBRAZENIE WAKANDY, nádherná Lupita a jej chrumkavý zadoček. Čo sa vám na to nepáčilo?

matka! (2017)

V skratke blbé.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Jedným slovom trapas. Jedna hviezda za cool démona, no najväčším zlom v tomto filme je až prekvapivo zlý scenár.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Takže mám túto sériu konečne za sebou a musim povedať, že pri epizóde z roku 1977 som sa nudil a ani som ju nedopozeral. Ďalšia časť je už trochu iná. Hrdinom tam ide o život už zo začiatku a všetko to začnete prežívať s nimi. Veľkým a najväčšim plusom je zaporák Darth Vader, ktorého už však neberiete len ako bezohľadného idiota, ale ako človeka, ktorý sa kedysi velmi zle rozhodol. Film ma pobavil a páčil sa mi. Potom som si pozrel Epizódu VI a prišlo mierne sklamanie, prameniace z Ewokov, ktorý mi prišli viac trápni než roztomilí. Ale koniec s Lukeom a Vaderom ma zase dostal do kolien, ale ani famózny záver mi nevynahradil ten strateny čas, ktorý som venoval blbým Ewokom. Takže sa mi film páčil tak na 50 percent a tešil som sa na Lucasovu novú trilógiu. Tá však začala brutálne zle. Zachránilo to len pár momentov ako Anakinov závod a finálny Obi Wanov fight. Na Jar Jara som sa snažil čo najskôr zabudnúť a verím, že Lucas tiež. Druhá časť ma zaujala o čosi viac hlavne vďaka krasnej Padmé a skvelých bojovým sekvenciám. Zase sa však nič také nedialo a tá osudovosť z Impéria úplne zmizla. Všetko mi však vynahradil tretí diel, ktorý začal nudne, no v momente, keď Darth Sithious začne lakať Anakina na svoju stranu to naberie neskutočné grády a finálny súboj s Obi Wanom je naozaj skvostný. Premena v Dartha Vadera je epická až strach! Śkoda tých nudných častí v začiatkoch filmu. Po zhliadnutí pôvodnej a taktiež novej trilógie mi pride trilogia od Disneyho naozaj sebadeštruktívna a bezpredmetná. Chýba tomu Obi Wan, Vader, Darth Sithious skrátka postavy, ktoré zo Star Wars vytvorili kult. V celkovom hodnotení teda dávam 60 percent, keďže spin-off série bol zase ukrutne nudný!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Anakin ako decko je vo filme zbytočný. Kľudne sa mohol objaviť ako tínedžer v druhej časti. Bohužial tento film je kurevsky nudný. Napriek dobrým hercom ide o blábol plný politiky a úteku. Vo filme sa skrátka buď niekam uteká alebo kecá o politike. Ani jedno z toho ma nebavilo. Všetko ako tak zachránil finálny súboj jedi vs červený trapko.